Kryzys gospodarczy nie ominął koncernu Warner Bros. Jak podaje gazeta "Los Angeles Times", w ramach cięcia kosztów firma postanowiła przenieść część prac do tańszych krajów - dobrze znanych z outsourcingu Indii oraz do Polski. Dotyczy to głównie działów przetwarzania informacji, księgowości i finansów, których pracownicy zostaną zwolnieni. Polacy przejdą szkolenie w głównej siedzibie firmy w Burbank w Kalifornii.

Informacja "Los Angeles Times" zaskoczyła pracowników polskiego oddziału Warner Bros. "Nic na razie o tym nie wiem, a powinnam o tym wiedzieć pierwsza" - mówi DZIENNIKOWI Honorata Pawicka z polskiej siedziby firmy.

Ewentualne przenosiny księgowości do naszego kraju to niejedyny polski akcent w historii światowego lidera promocji i dystrybucji filmów. Założyli go czterej bracia, emigranci z Polski. Obecnie Warner dystrybuuje filmy w 98 krajach na świecie. Są z nim związane takie gwiazdy, jak Clint Eastwood i Mel Gibson, a w jego studiach powstały między innymi "Harry Potter" i "Matrix".