1 sierpnia

Godz. 12 - przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego będzie można zobaczyć uroczystą zmianę posterunku honorowego oraz złożenie wieńców przez delegacje władz państwowych.

O godz. 13.30 wieńce zostaną złożone pod pomnikiem gen. Stefana Roweckiego „Grota” na rogu ul. Chopina i Al. Ujazdowskich. Pół godziny później odbędą się uroczystości przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej stojącego przy ul. Wiejskiej.

Godz. 17 - główne uroczystości rocznicowe. O godz. "W" zawyją syreny, prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz i powstańcy apelują do pieszych i kierowców, aby na chwilę się zatrzymali i w ten sposób oddali hołd powstańcom.

Godz. 17 - pomnik Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach - oddanie hołdu powstańcom. Udział wezmą powstańcy, harcerze oraz warszawiacy. Zostaną złożone wieńce od narodu i warszawiaków.

Godz. 17.01 - w parku Bródnowskim na Targówku rozpocznie się koncert zespołu Armia połączony z recytacją wierszy z Powstania Warszawskiego przez znanego aktora Jerzego Zelnika.

Godz. 17.01 - na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego rozpocznie się koncert "Warszawskie dzieci".

Godz. 18 - na moście Śląsko-Dąbrowskim (strona północna przy Wisłostradzie) odbędzie się prezentacja muralu powstańczego.

Godz. 19 - przy pomniku Polegli Niepokonani na wolskim Cmentarzu Powstańców Warszawy odbędzie się msza ekumeniczna.

O godz. 21 rozpoczną się uroczystości na Kopcu Powstania Warszawskiego przy ul. Bartyckiej.

O godz. 21 na pl. Piłsudskiego o tej samej porze rozpocznie się wspólne śpiewanie powstańczych piosenek.

24.00 w Hali z Liberatorem w siedzibie Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się premiera przedstawienia "Zawiadamiamy was, że żyjemy". Wstęp wolny po rejestracji na stronie internetowej www.1944.pl.

2 sierpnia

Godz. 13 - rozpoczęcie wyścigu Tour de Pologne. Imprezę rozpocznie Masa Powstańcza. W specjalnym przejeździe na trasie Belweder - pl. Trzech Krzyży wezmą udział powstańcy, Warszawska Masa Krytyczna oraz kolarze biorący udział w wyścigu.

O godz. 18 - w parku Wolności MPW zostanie odprawiona msza święta dla warszawiaków i harcerzy.