Sporządzone 5 marca 2024 r.

Zestawienie przygotował KGP Portal
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w centrum miasta weszli na zabytkowy wagon tramwajowy i zerwali z niego numer.
1. Świadkowie doprowadzili do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, który na kolanach przewoził dziecko.2. Funkcjonariusze przy zatrzymanym 37 latku ujawnili mefedron, klefedron i inne substancje psychotropowe.
1. Ukradł motocykle i sprzęt budowlany wartości ponad 35 tysięcy złotych – zatrzymany przez kryminalnychZielonogórscy policjanci z Wydziału Kryminalnego w ubiegły czwartek (28.02) zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie ponad 20 gramów amfetaminy. Zatrzymany okazał się również sprawcą kradzieży z włamaniem do dwóch garaży, z których ukradł między innymi 3 motocykle i sprzęt budowlany – wartość skradzionych rzeczy to ponad 35 tysięcy złotych.https://lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/49384,UKRADL-MOTOCYKLE-I-SPRZET-BUDOWLANY-WARTOSCI-PONAD-35-TYS-ZL-ZATRZYMANY-PRZEZ-KR.html2. Kobieta uwierzyła amerykańskiemu żołnierzowi przez co straciła 150 tys. zł.
1. Śląscy policjanci nie dopuścili do ustawkiDzięki szybkiej reakcji śląscy policjanci nie dopuścili do ustawki. Właściwa koordynacja działań podczas zabezpieczenia trasy przejazdu pseudokibiców zapobiegła konfrontacji na autostradzie zwaśnionych grup. Działania koordynowali kryminalni z KWP w Katowicach.https://slaska.policja.gov.pl/kat/informacje/wiadomosci/380357,Slascy-policjanci-nie-dopuscili-do-ustawki.html2. Zatrzymany kierowca odpowie za przekroczenie prędkości o 64 km/h w terenie zabudowanym. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki.3. Funkcjonariusze doprowadzili do zatrzymania dwóch nietrzeźwych kierowców.4. Akt oskarżenia za wystawianie fałszywych faktur o wartości ponad 3,5 mln złDo Sądu Rejonowego w Zabrzu trafił akt oskarżenia przeciwko czterem osobom, którym zarzucono posługiwanie się nierzetelnymi lub podrobionymi fakturami i wyłudzenie nienależnego podatku VAT. Straty Skarbu Państwa szacuje się na prawie milion złotych. Przestępstwo jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.https://slaska.policja.gov.pl/kat/informacje/wiadomosci/380505,Akt-oskarzenia-za-wystawianie-falszywych-faktur-o-wartosci-ponad-35-mln-zl.html
1. Źle zaparkowane samochody utrudniły dojazd do pacjentki. Pomocy medykom udzielili policjanci.Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach, w powiecie oświęcimskim udzielili pomocy ratownikom medycznym w transporcie chorej pacjentki, z bloku do karetki Pogotowia Ratunkowego. Pojazd medyków nie mógł podjechać pod blok, w którym mieszkała 90 – latka z uwagi na fakt, że drogę blokowały, źle zaparkowane samochody.https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/aktualnosci/44125,Zle-zaparkowane-samochody-utrudnily-dojazd-do-pacjentki-Pomocy-medykom-udzielili.html2. Dzielnicowy zatrzymał nietrzeźwego ojca, który opiekował się dzieckiem. 3. Podziękowanie dla mieszkanki powiatu krakowskiego za wzorową obywatelską postawę W kalwaryjskim komisariacie odbyło się spotkanie, podczas którego komendant podinsp. Fryderyk Mamcarczyk podziękował kobiecie, która pomogła funkcjonariuszom w odnalezieniu zaginionego 12-latka.https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/aktualnosci/44124,Podziekowanie-dla-mieszkanki-powiatu-krakowskiego-za-wzorowa-obywatelska-postawe.html
1. Policyjna eskorta chorej kobiety do szpitala.2. Kobieta przyjechała na komendę sprawdzić czy banknoty, które posiada nie są fałszywe. Banknoty okazały się prawdziwe ale kobieta przyjechała na komendę pod wpływem alkoholu.
1. Funkcjonariusze zapobiegli tragedii i uratowali 39 latka w kryzysie emocjonalnym.2. Policjanci odnaleźli 4-osobową rodzinę, która zabłądziła w lesie.
Zatrzymany 44 latek odpowie za kradzież rzeczy z posesji. Mężczyzna przed policjantami ukrył się pod drewnianym stropem.
Policjanci zatrzymali 4 Gruzinów za dotkliwe pobicie 60 latka. Jeden z nich był poszukiwany 11 listami gończymi.
18 latek odpowie za spowodowanie kolizji. Mężczyzna przyznał się, że kupił prawo jazdy.
Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego. W rezultacie dwóch, bo kolega, który przyjechał odebrać auto również był nietrzeźwy i miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.Szybka reakcja i spostrzegawczość asp. Sebastiana Pantanowskiego z II koszalińskiego komisariatu zakończyła niebezpieczną jazdę nietrzeźwego kierującego, a w rezultacie dwóch. 47-latek, który jechał „zygzakiem” i jazdę zakończył na płocie przydrożnej kapliczki przebywa w policyjnym areszcie. W chwili badania mężczyzna miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Niewiele mniej miał jego znajomy, który przyjechał ciągnikiem rolniczym i zobowiązał się odebrać auto.https://koszalin.policja.gov.pl/zk/aktual/aktualnosci/61328,Policjant-po-sluzbie-zatrzymal-nietrzezwego-kierujacego-W-rezultacie-dwoch-bo-ko.html
1. Funkcjonariusze zatrzymali sprawców oszustwa metodą na blika.2. Zlikwidowana dziupla samochodowa. 3. Policjantka zdobywając dwa medale w dwóch konkurencjach została multimedalistką w taekwondo.
Pędził 121 km/h w terenie zabudowanym - W minioną niedzielę policjanci mińskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód osobowy, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 121 km/h. Na mężczyźnie wrażenia nie zrobiło nawet to, że z taką prędkością wjeżdża na przejście dla pieszych, gdzie powinien zachować szczególną ostrożność i zwolnić. Rajd został zakończony zatrzymaniem prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące oraz mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi.https://minsk.policja.gov.pl/pmm/aktualnosci/128274,Pedzil-121-kmh-w-terenie-zabudowanym.html