Na portalach internetowych z ofertami wynajmu, jak i w gazetach z ogłoszeniami dotyczącymi nieruchomości, można znaleźć bardzo dużo anonsów o wolnych mieszkaniach na przełomie kwietnia i maja. Wielu mieszkańców Wiecznego Miasta zamierza opuścić w tym czasie swe domy i zarobić na ich wynajmie.

Reklama

I tak na przykład w dzielnicy Garbatella dwupokojowe mieszkanie na dwie noce w dniach uroczystości beatyfikacyjnych właściciel wynajmie za 500 euro od osoby. Jako dodatkowy plus tej lokalizacji wskazuje łatwy dojazd na miejsce ceremonii.

Dwuosobowy pokój w mieszkaniu w odległości ponad godziny marszu od Placu świętego Piotra ktoś oferuje za 1200 euro za trzy dni. Organizują się również studenci z Wiecznego Miasta odstępując swe pokoje; po 180 euro od osoby ze śniadaniem.

Kawalerka o powierzchni 25 metrów kwadratowych, położona 15 minut na piechotę od Watykanu, oferowana jest dwóm osobom po 200 euro za dzień, czyli więcej niż w wielu hotelach. Mieszkanie z siedmioma miejscami na przedmieściach włoskiej stolicy proponowane jest w cenie 200 euro od osoby za trzy noce.