To są dowody, że Niemcy planowali zagładę Warszawy. "Praktyczny poradnik, jak zniszczyć wielką metropolię"

| Aktualizacja:

Dokumenty odnalezione na portalu aukcyjnym i sprowadzone właśnie do Polski rzucają nowe światło na to, w jaki sposób Trzecia Rzesza dokonała zniszczenia stolicy w czasie II wojny światowej. – To "praktyczny poradnik" o tym, jak sparaliżować, a potem zniszczyć wielką metropolię – oceniają historycy. 

wróć do artykułu
 • ~Dede
  (2018-04-10 08:08)
  Jak Merkel była w Polsce to pisie kulsony nawet nie mruknęły o reparacjach. Teraz się uaktywniły i zaczadzają swoim błaznowaniem "ciemny lud".
 • ~Kras
  (2018-04-10 08:22)
  Sedes weź się i wypałuj. To jest pierwszy polski rząd rząd który występuje w sprawie reparacji. Czy podczas powitania Merkel na lotnisku mówili o reparacjach to nie ma znaczenia. Najważniejsze że zaczęli tę sprawę i sądzę że doprowadzą do końca. Żadna PO czy SLD nie zdobyło się nawet na rozpoczęcie badania w tej sprawie. Więc chwała PiS owi że ten temat rozpoczął
 • ~tonite
  (2018-04-10 08:52)
  Te dokumenty są tak cenne że powinny być natychmiast upublicznione w internecie. Kopie powinny być dostarczone do wszystkich znaczących bibliotek i uniwersytetów na świecie. To sa wrażliwe, dla rządu Niemiec, informacje i powinny być jak najszybciej rozpowszechnione bo taka teczka to może np. spłonąć w przypadkowym pożarze albo zgnić w zalanej piwnicy. Nie takie dokumenty już znikały jak kamfora.
 • ~Kaz
  (2018-04-10 09:46)
  Dziadek Tuska też się przyczynił do niszczenia Polski tak jak teraz kontynuuje to jego wnuk
 • ~DM1
  (2018-04-10 12:47)
  Czy PO=lactwo nadal uważa, ze Polacy nie mają roszczeń wobec Niemców! Tuska ryżawą meN DĘ, wnuczka dziadka wermachtowca nie pytam!
 • ~DM1 do ~Fred
  (2018-04-10 12:55)
  @ ~Fred! Ty prymitywny trollu PO=lacki oczywiście, że nie wiesz jaki udział miały podbite kraje w rozwój niemieckiej techniki, nie wiesz również dlaczego i niemiecka medycyna POdczas II WŚ i parę lat później stała na wyższym POziomie. No a skąd ma wiedzieć skoro PObierał naukę na POziomie komunikatywnym za czasów swojego guru Tuska ryżej Me NDY! Jedź do Izraela tam cię PO=lacki trollu uświadomią!
 • ~[\/].[|-|]
  (2018-04-10 11:10)
  To pewnie cześć z dokumentów jakie NRD wywiozło z PRL pod pozorem ścigania zbrodniarzy nazistowskich a tak naprawdę zacierania śladów odpowiedzialności Niemiec - z PRL wyjechały setki tysięcy stron oryginałów dokumentujących ogrom zbrodni niemieckich - archiwa te wypożyczane przez komunistyczne władze Niemiec nigdy do Polski nie wróciły i gdzieś po drodze się "zagubiły"...
 • ~Fred
  (2018-04-10 12:35)
  My się babrzemy w historii, a Niemcy mają Mercedesa, Audi, Boscha, BMW, Siemensa, Heckler und Koch, czyli samochody, samoloty, elektronikę, broń i nadwyżki budżetowe, a my mamy pomnik smoleński.
 • ~Fred
  (2018-04-10 13:42)
  Prawackie oszołomy, nygusy, misiewiczowe szaleją na forum, myśląc, że miłowaniem żołnierzy wykletych i wojenką z UE zbudują prężny, liczacy się gospodarczo kraj. Hahaha. Ale to są gliniane nogi.
 • ~Eu
  (2018-04-10 08:53)
  Kolejny sukces Pisu
 • ~Wolny
  (2018-04-12 17:30)
  Nic wam sie nie nalezy pazerny narodzie, ustawy byly podpisane, koniec, kropka, do roboty sie bierzcie a nie liczcie cale zycie tylko na drapane, obiboki 👎👎👎
 • ~Zed
  (2018-04-10 07:46)
  Ale odkrycie! Ciekawe czy jak porównałybym te dokumenty z aktami wywiadu wojskowego Archiwum Wojskowego we Freiburgu z czy mikrofilamami aleksandryjskimi znajdującymi się w Polsce to nie byłoby tam tych samych informacji.
 • ~Steinchow
  (2018-04-10 13:45)
  Szkoda ze tego nie zrobili bo glabow mamy .Kapitulacji w 39 nie podpiai tylko spier... gdzie sie dalo dlatego tyle narodu wyginelo .
 • ~Czytacz
  (2018-04-10 10:17)
  Przecież upubliczniono już (dotarto do większej ilości obywateli) jak niemieccy naukowcy /profesorowie na długo przed wybuchem wojny penetrowali Polskie muzea ,prywatne kolekcje i robili spisy dzieł do zagrabienia wszystko to pod przykrywką badań naukowych .Oni wiedzieli po co to robią a Polacy im zaufali jako naukowcom , efektem tego było omijanie atakowania i niszczenia miejsc ich przechowywania a potem zagrabienie co cenniejszych dzieł .Dlatego odpowiedzialność za zniszczenia ,grabieże i ofiary ponoszą też cywile pracujący dla 3 Rzeszy a co za tym idzie całe państwo niemieckie i za to powinni beknąć" ,wielu z nich uniknęło odpowiedzialności karnej to najwyższy czas na odpowiedzialność finansową .
 • ~mysz.1974
  (2018-04-10 16:59)
  Jeszcze z tego skorzystają i zrównają Warsaw z ziemią.
 • ~taa
  (2018-04-14 02:27)
  A naczelny wódz wielkiej brytanni w jałcie powiedział zapytany co z polakami walczącymi za kraj odpowiedział: " a polakom zrobi sie powstanie " . Polska pod 500 letnią okupacją angielskiej monarchii zresztą jak wiekszość świata a od 300 lat pod skuteczną okupacją. To oni odpowiadają za finansowanie i podżeganie i kierowanie od czasów cromwella do: 3 rozbiorów polski, powstań narodowych, objecia rzadów przez sanacje, oddanie Polski komunistom, emigracje i to żeby polska była słaba była na ich usługach i nigdy nie stanowiła konkurencji takiej jak za czasów Rzeczposposlitej obojga narodów. To oni utrzymują tu niskie płace socjalizm i zarobki a także powodują emigracje zarobkową najbardziej wykwalikwikowanych pracowników
 • ~Duce
  (2018-04-17 15:34)
  Żałosne te państwo pisowskie jak jego wodzowie mali hipokratyczni pełni frazesów i pustego gadania
 • ~Gazeta Wyblakła
  (2018-04-11 18:53)
  GEBELSY REPARACJE ,,,, Niemki bardzo były ZAKOCHANE we FIYLERZE RĄCZKI PODNOSIŁY BARDZO WYSOKO bo OBIECAŁ IM po 100 HA ZIEMI a to CHCIWY NARÓD OJCIEC BYŁ 5 LAT w róznych obozach pracy znał te KOBIETKI
 • ~PROLETARIAT NIECH ŻYJE
  (2018-04-10 14:36)
  To jak już sugerowano że krajowcy to była inwigilowana niemiecka podpucha to powstanie wybuchło jako pretekst do całkowitego zniszczenia stolicy i wybicia ludzi ? Słowianie to nie same baranki boże i kryształy ale kapitalistyczny zachód to perfidia i bandyctwo najwyższej klasy. Jak udało się miliardom ludzi wmówić że muszą być niewolnikami bo takich mieli przodków nad którymi swoje "opiekuńcze skrzydła" rozpięli możni "aryjczycy" z dziada pradziada. jest parę wyjątków że lud może kopnąć piłkę za 100 milionów, wrzucić do kosza za miliard, zagrać w filmie za 500 milionów. Kilka miliardów pracuje za 500+ by kilka milionów głupiało od nadmiaru kasy rabując co się da
 • ~Stefan K.
  (2018-04-14 18:20)
  Szkopy to sku*wysyny

Może zainteresować Cię też:

 • Kia Stinger GT

  Nowy bat policji już zbiera żniwo na drogach. Zobacz, gdzie posypią się kary i mandaty

 • VAT

  Luka w luce vatowskiej. Jest raport mający wykazać, że nie można oskarżać poprzedników o zaniedbania ws. VAT

 • Ciężarówka

  RMF FM: "Żółte kamizelki" zaatakowały polskie ciężarówki

Zobacz więcej