Dzieci żołnierza wyklętego "Pumy" pozwały Skarb Państwa. Żądają 12 mln zł

12 milionów zł zadośćuczynienia i odszkodowania domagają się od Skarbu Państwa córka i syn żołnierza wyklętego Edmunda Sawczyna ps."Puma", zamordowanego przez Urząd Bezpieczeństwa we wrześniu 1946 r. na Rzeszowszczyźnie.

wróć do artykułu
  • ~robertpk
    (2019-11-19 15:10)
    a co Rzeczpospolita Polska ma wspólnego ze zbrodniami stalinowskiego UB ?
  • ~któś
    (2019-11-19 15:14)
    Do Rosji z roszczeniami.
  • ~Dark
    (2019-11-19 15:20)
    Niech pozywają tych którzy są winni a nie pracujących Polaków ...
  • ~ANDRZEJ 64
    (2019-11-19 15:36)
    A KIEDY BEDA WYPLACAC ODZSKODOWANIA ZA ZBRODNIE ZOLNIERZY WYKLETYCH KTORZY MAJA KREW NA REKACH I GORZEJ BEDZIE JAK SIE BEDA UPOMINAC OFIARY ZOLNIERZY WYKLETYCH KTORZY STRACILI SWOICH BLISKICH
  • ~Konstytucja RP art. 54 punkt 1
    (2019-11-19 15:44)
    popieram żądania tych ludzi, pod warunkiem że to odszkodowanie zapłacą spadkobiercy ubecji i pprowców, teraz występujący pod szyldem lewicy rozporkowej
  • ~Qukiz
    (2019-11-19 15:46)
    Chyba nawet moje koghane narodowe trolle sa zaskoczone to informacja...
  • ~panie premierze
    (2019-11-19 16:34)
    panie prezesie, proszę użyć retoryki jak w reparacjach od Niemiec, "TO NIE BYŁ POLSKI RZUND, TO NIE BYŁA POLSKA" xDD
  • ~kolejna
    (2019-11-19 16:36)
    danina pracujących Polaków dla emerytów?
  • ~czy to o to chodzi ??
    (2019-11-19 17:06)
    Bojowy wóz piechoty BWP-1M Puma z wieżą RCWS 30
  • ~KTO ZNA PRAWDE O TYM PANU ?
    (2019-11-19 18:15)
    tO BYŁ ZBRODNIARZ CZY BOHATER ?
  • ~pseudo Hejnał
    (2019-11-19 18:34)
    Co tak starzy ludzie zrobią z milionami ? Śmieszne roszczenie !
  • ~hist
    (2019-11-19 18:48)
    Rodziny chcą tak dużych odszkodowań to może też same będą wypłacać odszkodowania za popełnione czyny tych "żołnierzy" na ludności cywilnej. Należy podać za kogo kto dostał pieniądze, by ludzie wiedzieli od kogo mają się upominać o rekompensaty.Oby im nie zabrakło i będą musieli sprzedać swoje posiadłości i tak jak oni się upominają tak od ich dzieci też będą się upominać.
  • ~Mik
    (2019-11-19 20:04)
    Teraz się zacznie. Nie wiem jak zachowa się sąd w tej absurdalnej sytuacji ale wyobrażam sobie, że będzie przybywać dzieci, wnuków, prawnuków itd żołnierzy przeklętych w postępie geometrycznym.
  • ~zerty
    (2019-11-19 20:49)
    Zwariowali? Moze kazda polska rodzina, ktorej bliscy stracili zycie i/lub majatek walczac o niepodoleglosc kraju wystapi o odszkodowanie od... wlasnego narodu? Np. Pilecki - jaka jest jego wartosc? Miliard? Ciekawe co by ci bohaterowie powiedzieli... Ile za kazdego w Katyniu? Moze za generala wiecej? Jak myslicie? Ile za kazdego Cichociemnego? A powstanie listopadowe, wielkopolskie, styczniowe? Janek Wisniewski? Gornicy z "Wujka"? Przodek tych ludzi sie w grobie przewraca...
  • ~piaskiem po oczach
    (2019-11-19 22:50)
    Ojciec się w grobie przewraca. On walczył dla Polski a nie dla forsy.
  • ~Riposten
    (2019-11-20 00:47)
    Pazerność nie zna granic. Pani Danuta i Pan Ryszard to kolejna z wielu sytuacji określanych powiedzeniem "po trupach do celu". W tym przypadku do szybkiego wzbogacenia się tracąc tym samym szacunek dla własnego ojca, który potraktowany przez nich przedmiotowo przeliczony został na 12 mln.
  • ~0polö,.
    (2019-11-20 05:40)
    "Mowy końcowe w tej sprawie odbyły się we wtorek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku."- ktos mi wyjasni, w jaki sposob sprawa z rzeszowszczyzny trafila do "wolnego" miasta Gdansk?
  • ~Antek płać ze swoich
    (2019-11-20 06:56)
    Rozpętaliście orgie bohaterszczyzny wyklętej to macie tego efekty .
  • ~Polka
    (2019-11-20 08:54)
    Dlaczego powstało określenie -żołnierze wyklęci-? znaczenie i synonimy słowa -wyklęty-, za słownikiem SJP i za Synonim NET: " skazany na potępienie; grzeszny, brudny, podły, nikczemny, zdegenerowany, zdemoralizowany, zepsuty, potępiony przekląć kogoś, potępić kogoś przeklinając; 2. obłożyć kogoś klątwą, przez co podlega on wyłączeniu ze społeczności wyznawców jakiegoś Kościoła; ekskomunikować"
  • ~kom
    (2019-11-20 09:14)
    To kiedy zaczną płacić rodzinom żołnierzy poległych 1939,Oni też walczyli o niepodległą Ojczyznę.Jak wszystkim to wszystkim.