Reklama
Warszawa
Reklama

Zobacz, jak wygląda Hiroszima 70 lat po ataku atomowym

5 sierpnia 2015, 08:31
Do wybuchu bomby atomowej w Hiroszimie doszło w poniedziałkowy poranek 1945 roku. Szacuje się, że zginęło wtedy około 30 proc. populacji miasta. Blisko 70 tys. budynków ze wszystkich 76 tys., które stały w tamtym czasie w mieście, zostało poważnie zniszczonych lub całkowicie zburzonych. Dla upamiętnienia ofiar ataku bombowego na Hiroszimę, buddyjscy kapłani modlą się w tamtejszym Parku Pokoju. Podczas modlitwy mnisi intonują sutry, uderzając przy tym w bębny. W tle: Kopuła Bomby Atomowej w Hiroszimie
Do wybuchu bomby atomowej w Hiroszimie doszło w poniedziałkowy poranek 1945 roku. Szacuje się, że zginęło wtedy około 30 proc. populacji miasta. Blisko 70 tys. budynków ze wszystkich 76 tys., które stały w tamtym czasie w mieście, zostało poważnie zniszczonych lub całkowicie zburzonych. Dla upamiętnienia ofiar ataku bombowego na Hiroszimę, buddyjscy kapłani modlą się w tamtejszym Parku Pokoju. Podczas modlitwy mnisi intonują sutry, uderzając przy tym w bębny. W tle: Kopuła Bomby Atomowej w Hiroszimie / PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA
6 sierpnia 1945 to data na stałe wpisana w karty historii. Pierwszy raz użyto wtedy broni atomowej do działań zbrojnych. 6 sierpnia minie 70 lat od ataku atomowego na Hiroszimę.
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(5)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • o tempora o mores
  2015-08-06 13:08:21
  Cały świat czci pamięć 180 tys osób które zginęły w Hiroshimie i Nagasaki przy wybuchach bomb atomowych.
  Los 220 tysięcy mieszkańców Warszawy wymordowanych przez Niemców pod bokiem i okiem Armii Czerwonej - nikogo nie obchodzi.
  3
  pokażodpowiedzi (1)
 • heniek
  2015-08-06 20:34:24
  Dlaczego nikt tego nie nazywa zbrodnią przciwko ludzkości? Ci co to zrobili powinni być sądzeni jako zbrodniarze wojenni.
  6
  pokażodpowiedzi (1)
 • Albert A.
  2021-08-09 17:33:17
  Trzeba było gdzieś tą bombkę przetestować , wojna się kończyła więc czas naglił. I przetestowali...
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej