Kolesiostwo w TVP? Rzecznik: Potrzebowaliśmy fachowca

| Aktualizacja:

"Mnie interesują kompetencje danego człowieka, a nie to, kto kogo zna" - mówi w rozmowie z portalem dziennik.pl Jacek Rakowiecki, rzecznik TVP o aferze wokół kadrowych decyzji spółki. Szefem komisji przetargowej odpowiedzialnej za wybór firmy, która przejmie prawie 2 tys. pracowników i współpracowników firmy, został bliski znajomy autorki całego planu restrukturyzacji. Rakowiecki bagatelizuje zarzuty i mówi o tym, jak w rzeczywistości będzie wyglądała zapowiadana restrukturyzacja w TVP.

wróć do artykułu
  • ~Do rzecznika Rakowieckiego !
    (2013-06-17 08:28)
    Panie Rakowiecki, będzie pan musiał, za jakiś czas, ten swój arogancki i chamski ryj poddać operacji plastycznej, a potem wyjechać jak najdalej od tych, których pan obraża.
    Jako człowiek jest pan skończony. Za takie mentalne robienie loda zarządowi , będzie pan co najwyżej cieciem na parkingu nocnym.
    Kapelusz nie pomoże ukryć, że jest pan pokroju śmiecia.
  • ~pracownik TVP
    (2013-06-17 07:50)
    Oddaje się dziennikarzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym zewnętrznej firmie za darmo. Rzecznik Rakowiecki na spotkaniu ze związkami zawodowymi użył porównania wypychanych grup zawodowych do starych zużytych lodówek. Pozbywający cieszy się, że nie ma grata w domu, a ofiarowany cieszy się, że ma za darmo sprzęt, który jeszcze z rok pociągnie. Ciekawe, że nieudacznicy z zarządu TVP gdy są zwalniani, dostają wysokie odprawy i czasowy zakaz pracy u konkurencji ( chyba dlatego żeby nie szkodzić u innych), a twórców programów wyrzuca się za darmo , a wręcz nakłania do pracy u konkurencji. Wygląda to tak, jakby celowo niszczono tv publiczną.
  • ~we
    (2013-06-13 23:37)
    Układzik kolesiowski.
  • ~Vigil (in)
    (2013-06-13 17:49)
    Rozmowa nr 9; Jaromir Netzel dzwoni do nieznanej kobiety o imieniu Dorota, 16 sierpnia, godz. 17.54

    Ponad miesiąc później w rozmowie z kobietą o imieniu Dorota (prokuratura nie ujawniła jej nazwiska), chodzi o Dorotę Jakowlew, szefa zespołu doradców prezesa PZU, znajomą Netzla z Wybrzeża, ten skarży się, że został namówiony do fałszywych zeznań. Według prokuratury Netzlel skłamał czterokrotnie, potwierdzając spotkanie z Kaczmarkiem wieczorem 5 lipca, choć w jego wersji koło Marriotta, a nie - jak mówi Kaczmarek - wewnątrz hotelu.



    Netzel: Ja sobie tak usiadłem i mówię wiesz on sobie chyba moją osobą podniósł ciśnienie.

    Dorota: No bo dla niego ty jesteś duży atut, pamiętaj. Dla niego jesteś ogromnym atutem, ogromnym. Z punktu widzenia, ja nie wiem czy on ma wiedzę czy nie ma wiedzy. Jaką mam on szczerze mówiąc nie powiem, że gdzieś, ale on tym gra. Mówię ci, 200 procent. [tajemniczy „on” to według prokuratury Kaczmarek]

    Netzel: Ale w jakim sensie?

    Dorota: No, w sensie wiesz, tu był kontakt, rozumiesz? Ja nie wiem, czy tak jest, on tak jakby zaprzeczył temu, że ty jesteś na fali, wiesz, w kręgu, tak? Ale co on myśli, to ja nie wiem.

    Netzel: Ja nie mogę być w kręgu, bo mnie nie było, ******

    Dorota: No tak, ale ja mówię jakie on przysługi oddaje, tak? Że on się powoła na samego diabła. Zresztą jak on topi wszystkich ludzi wokół. To już jest skrajna, po prostu, wiesz no, gra.

    Netzel: Nie, no gra ewidentnie. Strasznie ********** rozumiesz strasznie. Widzę przecież. Ja to jestem, ****** alibi na wszystko, rozumiesz, na wszystko.

    Dorota: Tak, alibi na wszystko.

    Netzel: Wiesz, ja nie mogę tak chodzić, ***** i potwierdzać nieprawdę, tak jak on by sobie tego życzył, no, przepraszam ciebie bardzo. [według prokuratury to przyznanie się do fałszywych zeznań]

    Dorota: Tak, tak, tak.

    Netzel: Ja i tak zachowuję się, ***** przyzwoicie, tak?

    Dorota: No, ty tak, ale on nie Jarek, zapewniam cię w 100 procentach.




    Tekst pochodzi z serwisu Wyborcza.pl - http://wyborcza.pl/0,0.html © Agora SA
  • ~zielona wyspa
    (2013-06-13 11:23)
    Zmniejszyć abonament to więcej ludzi będzie płacić i wyrzucić Lisów i im podobnych z gwiazdorskimi apanażami a na ich miejsce zatrudnić młodych nie zarażonych polityką którzy niczym nie ustępują tym pseudo gwiazdom , oto ratunek dla TVP
  • ~Marcin z Urzedowa
    (2013-06-13 09:26)
    Ponoc to sie może zmienić dopiero za 2-3 pokolenia...to polskie kolesiostwo i kumoterstwo. Więc bez skrupółów mozna emigrować na 2 pokolenia do normalniejszego kraju.
  • ~goście, goście
    (2013-06-13 08:55)
    Pudło z trubadurami!
  • ~starzec
    (2013-06-13 08:40)
    TVP trzeba zlikwidować. Sprzęt zniszczyć. Teren przeorać. Dziennikarzy deportować do Wenezueli. Zarząd bez sądu i bezterminowo. zamknąć w pierdlu.
  • ~wojtek
    (2013-06-13 08:22)
    Zrobić jak Grecy - zamknąć to dziadostwo i po kłopocie.
  • ~dede
    (2013-06-13 08:21)
    co to za pajac ?
  • ~pepe
    (2013-06-13 07:46)
    zamknąc to ogłupiające pudełko ,trzepiące kasę dla znajomków
  • ~maria
    (2013-06-13 07:32)
    Oglądam ostatnio TV Trwam, już wiem dlaczego nie ma dla niej miejsca na multiplexie. Bo w Polsce rządzonej przez obecne "elyty", nie ma miejsca na prawdę, piękno i miłość do ojczyzny i do bliźniego.
  • ~vp
    (2013-06-13 07:18)
    Tą stajnie Augiasza czyli TVP trzeba wreszcie zreformować.
  • ~edy
    (2013-06-13 06:05)
    Tam jest pilnie potrzebna - Burdelmama
  • ~Karol
    (2013-06-13 05:20)
    Pewnie Hanka Smoktunowicz ze swoim konkubentem zostaną w TVP.Oni są nietykalni a po za tym"paluszek premiera" nie będzie wazeliniarzem.On tak lubi pop palcu włazić. w d...
  • ~PO
    (2013-06-13 05:13)
    Izraelski premier Benjamin Netanjahu nakazał wycofanie komunikatu prasowego przygotowanego do publikacji podczas jego rozpoczętej w środę wizyty w Polsce - podały izraelskie media. Powodem miał być ton zbyt pojednawczy pod adresem Palestyńczyków.
  • ~dno+PO
    (2013-06-13 05:06)
    rakowiecka, rakowieckie te ulice w Warszawie źle się kojarzą ! chyba rzeczywiście rak żre TVP
  • ~air luft
    (2013-06-13 05:03)
    jakie to towarzystwo w TVP jest wredne,obłudne i zakłamane!!! tfuuuuuuuuuuu sk
    przewietrzyć, otworzyć lufty aby tych brałnów, zalewskich, lisków, krasików, szefejndowskie, tadlowskie i inne dworcze gnidy wywiało !
  • ~Kora
    (2013-06-13 05:00)
    zawsze PO obok poprawy jakości życia głosiło wolę odpolitycznienia TVP (za czasów PiS). kiedy to ludzie z doświadczeniem lub/ i z wiedzą zarabiało połowę tych pieniędzy, na które ściaganie abonamentu jest koniecznością by zasypać powstałe dziury finansowe
  • ~Jacenty52
    (2013-06-13 04:24)
    Na zdjeciu to Jan M. Rokita, wykluczony społecznie ?