Pepsi na celowniku. Resztki z abortowanych płodów w napoju?

| Aktualizacja:

Komórka HEK 293 - pod tą nazwą kryje się składnik wzmacniaczy smakowych, które mają być wykorzystywane przy produkcji nowego napoju Pepsi. Sęk w tym, że komórki owe pochodzą z nerki abortowanego płodu - grzmią obrońcy życia. Jednak firma PepsiCo zaprzecza, chć zastrzega, że informacje dotyczące receptur jej napojów są poufne.

wróć do artykułu
  • ~Mi-Key
    (2012-03-07 12:20)
    Kanibalizm
  • ~..
    (2012-03-07 12:28)
    Wajdę i bydloszewskiego na rosol
  • ~szypa
    (2012-03-07 12:43)
    Choroba szalonych polityków. Jeszcze nie wygasła afera z solą wypadową, a już jest następna. Czym ci politycy karmią swoje narody. Rzygać się chce.
  • ~coca z puloka
    (2012-03-07 12:44)
    nie kupie juz tego badziebia
  • ~Authore
    (2012-03-07 12:49)
    A mówią, że w cywilizowanych krajach zachodnich nie ma kanibalizmu, che, che, che.
  • ~farmakolog UK
    (2012-03-07 12:51)
    nie wymagam zeby dziennikarze byli ekspertami w dziedzinie biochemi, ale myslalam ze to jest powazniejszy portal, bo ten artykul nadaje sie do faktu lub SE. komorki HEK293 sa szeroko wykorzystywane w badaniach medycznych, eksperymentalnych przy rozwoju nowych lekow. to sa standardowe narzedzia laboratoryjne. Zostaly wyizolowane wiele lat temu z plodu aczkolwiek od tamtej pory sa sztucznie namnarzane w laboratorium uzywajac technik DNA. Podobnie do testowania np. lekow na raka izoluje sie komorki od pacjentow z nowotworem namnarza sie je, i testuje leki zanim trafia one do badan na zwierzetach a potem na ludziach. to normalne ze inny przemysl bada wykorzystywanie naukowych technik zeby ulepszyc swoje produkty. Analogia jest przejscie systemow GPS z wojska do codziennego uzytku. Politycy probuja zerowac na slowu 'human embrion'. to jest obrzydliwe i zenujace dla ludzi nauki.
  • ~zbigniew jan
    (2012-03-07 12:56)
    no i widzimy do czego sa zdolni amerykanie/nie wszyscy, w pogoni za dolarem, obrzydzenie i zbrodnia wobec ludzi...europa jednak jest europa...
  • ~Authore
    (2012-03-07 12:59)
    re: farmakolog UK
    Jak Ci to nie przeszkadza, że będzie się spożywać ludzkie komórki, to mogę Cię poczęstować moimi paznokciami, właśnie je obgryzam.
  • ~OHYDA
    (2012-03-07 13:05)
    Tak się robi kanibali !!!
  • ~Yhy
    (2012-03-07 13:24)
    właśnie 4 ostatnie puszki pepsi max jakie miałem w domu poszły odpowiednio do kibla i zlewozmywaka. nigdy więcej nie wypije nic co produkuje ta firma! straciliście wiernego klienta!!! a za to co robicie powinniście siedzieć!!!
  • ~Kazik
    (2012-03-07 13:41)
    Zawsze wiedziałem że pepsi to syf..
  • ~Tomek
    (2012-03-07 13:42)
    Kolejne tabu przełamane. Smacznego wam życzę, europejscy postępowcy, lewacy i inne feministki.
    Jedzcie g... miliony much nie mogą się mylić!
  • ~oldi
    (2012-03-07 13:49)
    goodbye frito lay
  • ~andrzejto
    (2012-03-07 14:22)
    ~farmakolog UK - Ostatnimi czasy tak zwani ludzie nauki, bioetycy wymyślili, że można dokonywać "aborcji" po porodzie. Próbę krytki jednen z brytyjskich "lumninarzy" określił jako cenzurowanie dyskursu naukowego. Niestety, sami zabieracie sobie prawo do bycia jakimkolwiek autorytetem...
  • ~Józef
    (2012-03-07 14:36)
    Czy ktoś może wrzucić tego posta na facebook - z hasłem:

    "Pijesz Pepsi?"

    Ciekawe jaka będzie reakcja... Co za glupota - nawet jeśli ta Pepsi Next tylko stoi koło komórek płodów - to PR-owo to strzał w głowę firmy. Założę się, że nawet w skrajnie lewackim społeczeństwie - jeśli to będzie nagłośnione - obroty im spadną o kikkadziesiąt procent...
  • ~sa
    (2012-03-07 14:49)
    "uzyskanych z nerki dziecka, które zmarło w wyniku aborcji"
    o co chodzi? o nastoletnie mamy, ktore umieraja podczas aborcji? innego wytlumaczenie nie widze. chyba, ze auto jest na tyle glupi, ze nie wie, ze to co jest w brzuchu mamy, to nie dziecko, tylko plod...
    usun ploda:! hahaha :P
  • ~Anna Maria
    (2012-03-07 15:04)
    Właśnie zadzwoniłam na infolinię Pepsi i poinformowałam ich, że nie będę więcej kupować ich produktów (nie tylko Pepsi ale wszystkich z PepsiCo). Rozesłałam też artykuł po moich znajomych, będę namawiać do bojkotu. Nota bene, zazwyczaj kupowałam właśnie Pepsi a nie Coca Colę, sobie i moim dzieciom. PepsiCo musi odczuć na własnej kieszeni, że nie można zarabiać pieniędzy za wszelka cenę. A zgodnie z ww. informacjami, zarabiają na śmierci zabitego wcześniej dziecka. Nie ważne że pośrednio. Aborcja po prostu zaczęła się opłacać (najpierw firmom farmaceutycznym, teraz spożywczym).
  • ~pijący
    (2012-03-07 15:06)
    Nie kupię juz Pepsi !!!

    TYLKO COCA COLA albo i POLO Cockta
  • ~paprykarz
    (2012-03-07 15:26)
    A ja od zawsze kupuję niegazowaną polską wodę i mam to w ...ie
  • ~zfff
    (2012-03-07 15:26)
    Widze ze marketing Coca-coli siedzi i klika w najlepsze:) Swoja droga ciemnota diennikarza tlumaczacego ten artykul (bo sam go chyba nie urodzil) powala... A podobno mamy biologie w szkolach.

Może zainteresować Cię też: