Mikroenkapsulacja to proces pokrywania rozdrobnionych cząstek jednego związku (w tym przypadku barwnika) powłoką z substancji, która różni się od niej zarówno właściwościami fizycznymi, jak i chemicznymi. W wyniku tego procesu powstają mikrokapsułki o wymiarach od 1 do kilkuset mikronów.

Mikroenkapsulację stosuje się już przy wyrobie leków, nawozów do roślin, ale i w branży reklamowej. W ten sposób przygotowuje się np. reklamy perfum uwalniających swój zapach dopiero po potarciu nasączonej nimi kartki papieru.Reklama


W nowym tuszu nie ma metali ciężkich ani toksyn, wydaje się więc bezpieczniejszy od swoich tradycyjnie stosowanych odpowiedników. Dodatkowym plusem jest właśnie łatwość usunięcia. Podczas pojedynczej sesji z użyciem lasera kapsułki pękają, a następnie ciało w naturalny sposób wydala barwnik. Normalnie usunięcie niechcianego tatuażu wymagałoby 6-7 wizyt u dermatologa specjalizującego się w medycynie estetycznej.

Innowacja to dzieło profesor Edith Mathiowitz, która zajmuje się zarówno medycyną, jak i inżynierią, sfinansowane przez Freedom-2 Holdings Inc.