Rybiński: Państwo traktuje obywatela jak przestępcę

Gdy parę dni temu parkowałem w centrum Warszawy, zobaczyłem nowy parkomat. Próbowałem zapłacić, wciskając monetę w otwór, ale parkomat odmawiał przyjęcia jej. W końcu dostrzegłem że coś się wyświetliło na ekranie. „Wprowadź numer rejestracyjny samochodu” – odczytałem i ze zdziwienia mnie zatkało - pisze Krzysztof Rybiński, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

wróć do artykułu
 • ~faja
  (2013-05-03 16:03)
  Panie Rybiński Obywatel musi być traktowany jak przestępca ,ponieważ przestępca/ np. Sawicka / jest traktowany jako ofiara tegoż przestępczego państwa obywatelskiego.Takie stawianie sprawy w dzkim kraju jest możliwe ze względu na POdatny grunt społeczny jego braku krytycyzmu POdatności na manipulację oraz dość powszechną głupotę
 • ~Amigowiec
  (2012-12-02 14:14)
  Profesorze Rybiński, urzędnik od płoty nie starał się wymusić łapówki. Starał się działać zgodnie z prawem. Powinien Pan, Panie Profesorze, sprawdzić najpierw, czy obowiązujące prawo daje urzędnikowi możliwość postąpienia w inny sposób, niż postąpił. Z tego, co się orientuję, nie daje takiej możliwości. Stawianie urzędnikowi zarzutu z tego, że działa zgodnie z prawem, jest absurdem. Pretensje powinno się kierować do twórców takiego prawa oraz do ludzi, którzy takich twórców prawa wybierają.
 • ~nie OTAKE Polske my walczyli
  (2012-11-30 22:15)
  OPresyjne państwo nam zafundowali ...
 • ~Wojtek
  (2012-11-30 17:54)
  A ja znam przykład biznesmena, znanego hotelarza na G... który zapomniał zgłosić, że jego hotel w miejscowości zwanej "perłą Karkonoszy" ma dwa piętra więcej niż w pozwoleniu na budowę i niż pozwalają lokalne przepisy ochrony krajobrazu. Ale tu urzędnicy wykazali się empatią i zalegalizowano tę ewidentną pomyłkę...
 • ~Ho-Shi-Minh
  (2012-11-30 14:45)
  Ho, ho, ho!
 • ~Oj tam
  (2012-11-30 06:01)
  Oj tam, oj tam!
 • ~Oj tam
  (2012-11-30 06:00)
  Oj tam, oj tam!
 • ~rumuńska wróżka tirówka
  (2012-11-30 05:50)
  EXPOSE TUSKA - SAM EKSTRAKT:

  Daj mi Polaczku do rączki zmarszczyfreda i dwa euro - to ci powróżę z fałdek na skórze i zaśpiewamy w chórze o przyszłej koniunkturze...

  A jak dodasz jeszcze ze dwa euro abo trzy - to ci w rudej mej koafiurze i paryskim garniturze tango bez majtek zatańczę na rurze...

  To będzie taniec upojny z gwiazdami nocą, które niebawem w oczach ci zamigocą...

  Gdy rano WSI-oki kolbami w twe drzwi załomocą!!!

  A Tuskobus cię powiezie w siną dal mój ty kochasiu...
  ...może nawet trafisz do zakładu karnego w Płocku na go-go z Waśniewską w roli głównej...?

  /,,,/
 • ~Rychu, Grzechu, Miro i Zbychu
  (2012-11-30 05:47)
  to tylko taki krótki standardowy oficjalny komunikat dla przypomnienia wam gnojki, kto tu rządzi...

  Do ludności tubylczej:
  Cicho tam, do cholery!!!
  Jesteśmy tak potężni na tym terenie, że nie musimy się już liczyć z opinią publiczną, kontrolujemy media, kontrolujemy śledczych, wykończyliśmy armię, czyli wszystko nam w tym kraju w sumie wolno do tego stopnia, że nie musimy nawet starannie dbać o pozory, a nawet po "samobójstwie" wystarczy prosty komunikat, że to samobójstwo, mimo że okoliczności wskazują, że to niedorzeczne.
  Macie jakieś zastrzeżenia?
  Prosimy zgłaszać do Prokuratury Apelacyjnej...
  Najlepiej w charakterze świadka koronnego...
  Należy przynieść zmianę bielizny, kapcie i przybory toaletowe...
  Wąski i mocny pasek od spodni też może się przydać!
  ==
 • ~Lenin
  (2012-11-30 05:44)
  Hmmm!
  Podobno kapitalizmu wam sie zachcialo?
  Socjalizm wam sie nie podobal?
  Bo nie bylo wolnosci slowa?
  No i co wam z tej waszej "wolnosci", skoro teraz - tak naprawde - nie wiecie, co powiedziec, i nie macie komu?
  A "komuchy" byly podobno bardzo niedobre? Po prostu szuje?
  Podobno byly nawet protesty, strajki, bunty i demonstracje!
  Nawet podobno byly aresztowania, internowania i ofiary w ludziach?
  Wyscie jeszcze nie widzieli ofiar w ludziach!
  Mowie to wam jako ekspert!
  Mowie to wam jako ekspert w tej dziedzinie!!!

  Podobno tam u was jeden taki "Bolek" przeskoczyl przez plot i nawet nogi sobie nie zwichnął, a wy podobno biliscie mu brawo?
  A on potem podobno pokazal wam gest takiego innego faceta, co tez skakal?
  Nie pamietam nazwiska...

  Moze tego drugiego trzeba bylo wybrac na prezydenta? Podobno nieglupi!

  Czy jeszcze to pamietacie?

  No i podobno w koncu osiagneliscie swoj wymarzony cel?
  Cel! PAL! SECAM! Plazma... Billboardy... Autostrady...
  Taniec z gwizdami, wyciem i tupaniem...
  A - jak słyszę - i w ryj mozna zarobić...
  Nawet na stadionie zamienionym w basen szpitalny...
  Hmmm! Coż ja mogę wam jeszcze powiedziec?
  Mnie to juz teraz naprawdę mało obchodzi!
  Przesyłam pozdrowienia z Poronina!

  PS.:
  I jeszcze coś tu dodam przy okazji!
  Kiedy prawie sto lat temu powiedziałem, że rządzic może nawet kucharka - to użyłem tylko takiej figury retorycznej!
  A wy w swej głupocie wzięliście to za wykładnię mojej doktryny i podobno naprawdę rządzą u was kuchty i bufetowe otumanione "damy dworu" jakiegoś malarza kominów!
 • ~Dwie Księgowe z Ministerstwa Propagandy
  (2012-11-30 05:33)
  Rośnie zaufanie dla Tuska.
  Rośnie zaufanie dla Tuska.
  Rośnie zaufanie dla Tuska.
  ___________

  Ale sam Tusk nikomu już nie ufa!
  To taki nowy rodzaj więzi z narodem!!!

  Tusk jeszcze w październiku został sfotografowany w czasie spaceru z wnukiem. Nie było przy nim BOR-owców.

  Teraz jednak sytuacja się zmieniła. "Super Express" opisuje, jak wyglądał niewinny z pozoru wypad na zakupy: Jechał za nim samochód BOR, a w nim trzech rosłych oficerów. Tuż przed zakupami funkcjonariusz dokładnie sprawdził sklep i pozostał przed nim, dopóki przebywał w nim premier. Kolejnych dwóch oficerów BOR-u lustrowało całą okolicę z auta.

  A oto, co sam Tusk ma nam do powiedzenia w istotnym temacie ZAUFANIA:

  "Proszę państwa, jednym z najważniejszych zadań, jeśli wrócimy ponownie do słowa ˝zaufanie˝, jest odbudowa zaufania obywateli do władzy. Dlaczego to zaufanie legło w gruzach? Bo chyba tak można powiedzieć o tym, co dzisiaj obywatel czuje do władzy. Może dlatego, że instytucje władzy publicznej w ostatnich latach nie potrafiły przekonać swoich obywateli, że działają na ich rzecz i że ludzie reprezentujący władzę publiczną każdego szczebla działają bezinteresownie po to, aby służyć swoim rodakom, obywatelom.
  Nawet zresztą nie próbowały...
  Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia...
  Nie oszukujmy się, dzisiaj w Polsce mało kto wierzy w to, że politycy idą do władzy, do parlamentu, do samorządu po to, aby bezinteresownie służyć Polakom i Polsce."

  A niedawno na konferencji prasowej w sprawie Amber Gold uzupełnił te swoje wypowiedzi niezwykle szczerze i bez owijania w strusie pióra:

  "Proszę państwa!
  Z całą odpowiedzialnością za swoje słowa muszę oświadczyć, że nie każde oszustwo jest przestępstwem! Dlatego - chociaż ja prawie zawsze kłamię, a moi ludzie prawie zawsze kradną - nie można ani mnie, ani ich pociągnąć za to do odpowiedzialności karnej ani nawet karno-skarbowej, bo jako nadzorca wszystkich spółek z udziałem skarbu państwa, od których klucze noszę w tej oto kieszeni, jestem waszym narodowym skarbem!
  Powiem wprost i użyję słów zrozumiałych dla wszystkich zwykłych ludzi: - jestem takim - wicie, rozumicie - kaszubskim bursztynem oprawnym w złoto, czyli trafnie nadano mi przydomek Amber Gold"
 • ~z sieci do sieci
  (2012-11-30 05:31)
  Realizując leninowskie przykazania o organizatorskiej roli prasy i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom bezpieki „Gazeta Wyborcza” rozpętała histerię wokół wypowiedzi Grzegorza Brauna sprzed kilku miesięcy, że powinno się surowo karać zdradę i zaprzaństwo. Wybuchł niesamowity klangor z udziałem nie tylko niezawodnej „Gazety Wyborczej”, ale i wszystkich „Stokrotek”, które być może naprawdę poczuły się zaniepokojone. Niezależna prokuratura natychmiast wszczęła „postępowanie sprawdzające”, słowem - wszystko zmierza do rozkręcenia spirali represji pod pretekstem walki z „mową nienawiści”. Najciekawsza jednak wydaje się deklaracja ministra Jarosława Gowina, który - komentując wypowiedź Grzegorza Brauna - zauważył, że „szaleńcy są wszędzie”.

  Każdy człowiek najlepiej zna to środowisko, w którym się obraca, to oczywiste. Skoro zatem pan minister Gowin twierdzi, iż „szaleńcy są wszędzie”, to z pewnością ma na myśli środowisko Platformy Obywatelskiej. Oczywiście nie wyłącznie, ale przede wszystkim, a w każdym razie - również. No bo skoro „wszędzie” - to wszędzie. A zatem - również w rządzie. Co tu ukrywać; od dawna coś takiego podejrzewałem, no a teraz - potwierdzenie i to z jakże wiarygodnego źródła!

  /Stanisław Michalkiewicz/
 • ~lukasz
  (2012-11-30 01:49)
  Wielki Szacun dla p.Rybinskiego taka ta POlska tuska ABY ZYLO SIE LEPIEJ
 • ~sss
  (2012-11-29 20:18)
  juz pierwsze zdanie swiadczy o tym, ze autor tekstu w takwielu krajach jednak nie byl. takie parkometry sa w Holandii i czasem we Wloszech. dalej nie czytam.
 • ~kukułka
  (2012-11-29 15:20)
  KOMPLETNA BZDURA - w całej Holandii a w głównych miastach nawet na kwitku od parkingu podane sa numery rejestracyjne - tak wiec w przypadku reklamacji i zagubienia rachunku - można sprawdzić czy ktoś zapłącił czy nie... poza tym przy zgubieniu kwitka..nikt go nie użyje - bo numer jest inny - A CO NAJWAŻNIEJSZE - WSZYTSKIE tak wszystkie - PARKOMETRY są na karty płatnicze.
 • ~donald bak
  (2012-11-29 14:48)
  DOPIERO PAN TO WIE ZE TA BANANOWA REPUBLIKA tuska JEST PORONIONA- GLOWNA I PRZEWODNIA MYSL PO -POLSKA TO NIENORMALNOSC-
 • ~Kaki
  (2012-11-29 14:42)
  Bzdura. W Holandii też trzeba podać numer rejestracyjny samochodu na przykład w Amsterdamie. A na lotnisku Schiphol automat zczytuje rejestrację i po wysłaniu płatnego smsa powie ci nawet gdzie dokładnie stoi twoje auto.
 • ~Wiesio 14 bicz na ZASRAŃCÓW
  (2012-11-29 14:39)
  SZACUNEK DLA PANA RYBIŃSKIEGO.

  NO I CO MOGĄ GNOJE Z P.O. NA p. RYBIŃSKIEGO ZNALEŹĆ ?

  BO NA PEWNO NIE TO ŻE POPIERA PiS.

  TO TUSK I JEGO FERAJNA ZACZĘŁA SPEKTAKL NIENAWIŚCI , BY ZNISZCZYĆ OPOZYCJĘ KTÓRA WALCZY Z ICH RZEKRĘTAMI , SZWINDLAMI.
 • ~POdatek
  (2012-11-29 14:38)
  Rudy i tak bedziesz dynadał
 • ~Tajne przez poufne (nazwa)
  (2012-11-29 14:04)
  AMBERLANDIA