Czubkowska: Tusk "ratuje maluchy" wojną z wydawcami

| Aktualizacja:

Pomysł z jednym, bezpłatnym podręcznikiem dla tegorocznych pierwszoklasistów, jaki ogłosił właśnie Donald Tusk, to próba częściowej pacyfikacji przeciwników wysyłania sześciolatków do szkół. Ale gasząc jeden pożar, premier wywoła kolejny. Tym razem będzie to wojna z wydawcami.

wróć do artykułu
  • ~CD
    (2014-01-13 12:12)
    premier pomoże każdemu, oprócz tych osób, którym akurat pomóc nie może.
  • ~sp
    (2014-01-12 13:48)
    Najmniej martwi odstawienie biznesu od szkolnych podręczników? Wręcz przeciwnie. Nagle okazuje się, że koszty mogłyby być znacznie niższe. Dlaczego obniżenia kosztów szuka się tylko w takim kontekście, kiedy urzędnikom nie spina się kasa.
  • ~~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-01-11 23:32)
    Czy ktokolwiek jeszcze w POlsce wierzy -oprócz olejnikowej - w te historyjki tuseka?
  • ~agentom - nie!
    (2014-01-11 17:40)
    Kto robił reformę oświaty z wymianą WSZYSTKICH podręczników - minister Hall z rządu TUSKA

    kto podniósł VAT na podreczniki o 5% - rząd TUSKA

    jakieś pytania
  • ~dzień
    (2014-01-11 10:45)
    nie dajmy GŁUPIM BABOM mieszać w głowach naszym dzieciom
  • ~wer
    (2014-01-11 10:43)
    tusk jest BEZWZGLĘDNĄ KANALIĄ - a z naszych dzieci próbuje zrobić GŁUPKÓW
  • ~m.gawka
    (2014-01-11 06:30)
    Wojnę gangowi wydawców i skorumpowanych nauczycieli trzeba było wydać już wiele lat temu. Lepiej późno, niż wcale. Nie będziemy łkać i rwać włosów z głowy po bankructwie złodziei. Pamiętać trzeba, że nie jest celem zniszczenie kogokolwiek, lecz ulżenie rodzicom dzieci w wieku szkolnym i zaprzestania bezprzykładnego marnotrawstwa w dziedzinie podręczników szkolnych, jakiego byliśmy świadkami przez wiele ostatnich lat. Warto też wziąć pod uwagę nowe środki techniczne i w zdecydowany sposób zrewidować technologie wydawania podręczników, lektur szkolnych i innych materiałów dydaktycznych. Koszt wydania e-booka, wykupując wcześniej prawa majątkowe od ich autorów, jest znikomy, sięga ledwo kilku procent wydania papierowego. Warto zauważyć też, że koszt nie zależy od nakładu, czyli liczby wydanych (czytaj: pobranych z sieci) egzemplarzy.
  • ~rydzio
    (2014-01-10 20:19)
    Korupcja zostanie zatrzymana. Tylko wydawcą bezpłatnego podręcznika powinna być firma państwowa. Wydawcy mogą zarabiać na modlitewnikach. Tak Polakom niezbędnym narzędziem w prośbach do pana B. o przetrwanie.
  • ~dlaczego musiał zginąć 10-04-2010
    (2014-01-10 19:55)
    ! ! Znaleźliśmy się właśnie w niebywałym momencie historii. Bo nie było w dziejach świata równie wielkiej tragedii adekwatnej do 10-04-2010 (DZIŚ MIESIĘCZNICA)

    NIGDY ale to Nigdy, ani w czasie wojny, ani pokoju, nie zginęło równocześnie całe kierownictwo wielkiego europejskiego Narodu.
    A my mamy nad tym przejść do porządku dziennego.?
    A my mamy się z tym pogodzić.?

    sytuacja z 2008 roku, kiedy to ludzie ówczesnego juz premieraTUsk154M wdarli się bezprawnie do Pałacu Prezydenckiego(śp prof Lech Kaczyński) i wywieźli dokumentację na temat(GRU jej odpowiednika w POLSCE tj WSI oraz nazwiska i rodzinne powiązania UB-owców i TW -głównie jednak imiona i nazwiska ludzi z WSI. ! ! ! !

    śp Lech Kaczyński,powiedział wówczas : cytat...:"Ty nawet nie wiesz, z jaką zbrodniczą mafią mamy do czynienia."

    Zdaniem Pana Antoniego Macierewicza w spisku oprócz rządu brał udział także obecny prezydent Bronisław Komorowski. Miał być jedynym, któremu po tragedii nie zadrżał głos oraz od razu przedstawił listę nominacji do Pałacu Prezydenckiego. -i jak bardzo dobrze pamietamy był jedynym który głosował za utrzymaniem Radzieckich służb specjalnych w POLSCE a mianowicie WSI
  • ~vi
    (2014-01-10 19:18)
    TUSK I PO SIEDEM LAT RUJNOWALI POLSKĘ TERAZ BĘDĄ UDAWAĆ ŻE PRACUJĄ DLA NARODU A TYLKO DLATEGO ŻEBY OBYWATELE NIE POZNALI PRAWDY ILE MILIARDÓW SZLAK TRAFIŁ.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-01-10 19:11)
    w PLATFORMIE jest tylko jedna myśl: GRABIĆ .GRABIĆ I KŁAMAĆ aby GRABIĆ uciekając się nawet i do mordów: SS-Seryjny Samobójca,CYBA z miasta łodzi,MIROSŁAWIEC, no i największa ich ZBRODNIA -ZAMACH SMOLEŃSKI !!!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-01-10 19:00)
    POfilia, to najgorsze zboczenie umysłowe i charakterologiczne...

    a czy ty mógłbyś przestać być idiotą ???
  • ~xa
    (2014-01-10 18:45)
    Dostanie rodzic elementarz a w nim Polska rodzina uśmiechnięta- Hejże ho hejże ha elementarz rodzic ma- Oj kończy się gra i na mój głos nie liczcie, bo nie popieram to, co zrobiliście dla Polaków –Gdzie cała wyprawka pierwszoklasisty?- Czy tylko książka dla pierwszoklasisty?- Gdzie reszta dzieci?- Myślicie, że biedną książeczką poprawicie nastroje –Co w tej książce będzie wydrukowane manifest do narodu???
  • ~TUSKAMBERGOLD alias Bąk filia w Gdańsku .
    (2014-01-10 18:42)
    Czy Wy nie widzicie że to obca agentura rozwala nam Polskę -

    - kradnąc przy tym mienie narodowe Polaków ?
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-01-10 18:38)
    Kłamliwych obietnic ciąg dalszy, nawet bez zmrużenia oka.
  • ~Kraina,mira,krzycha,zbycha to świetna lodziarnia.
    (2014-01-10 18:23)
    Jak żyć? Alternatywnym, równoległym do oficjalnego, z daleka od tych złodziei. Niech ich piekło pochłonie razem z tą wyszczekaną blondyną i rudym mitomanem.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-01-10 18:22)
    Ten chory na władzę kaszub kłamie z taką samą łatwością jak oddycha.
  • ~rudy z budy
    (2014-01-10 18:16)
    jeden podręcznik, jeden gruby podręcznik, jeden podręcznik na sto lat
  • ~JAGA
    (2014-01-10 17:48)
    ODNIOSE SIE DO OLEJNK RESORTOWEGO DZIECKA BO W JEJ TAMACIE TO WYMAGAJA PISANIA EMELLA TA TO DOPIERO JEDZIE JADEM,
    A KOMU OWSIAK POMAGA DO DZIŚ APARATY STOJĄ PO SZPITALACH WPIWNICACH BEZUZYTECZNE TERAZ CHCA POMOC STARSZYM WŁASNIE DZIS ZABULILAM ZA WYNIKI W LABORATORIUM I ZA LEKARSTWA I CO ZTEGO ZE LABORATORIUM MA UMOWE Z NFZ
  • ~bib34
    (2014-01-10 17:34)
    Toć ten tusk w ciągu tygodnia nic nie robi, tylko konferencje prasowe. Aby móc coś miłego przekazać najpierw trzeba coś zrobić. tak to tylko wielki piiiiccccc!!! tak jak to robiten frajer w okularach co roku i zgarnia dla siebie kasę!!!. Takiim ci nPOlakom to spier...cie na szczaw.

Może zainteresować Cię też: