Popkultura pogardy i upokorzenia. Wróciliśmy do czasów barbarzyństwa

| Aktualizacja:

Wróciliśmy do czasów barbarzyństwa. Gorzej: zatraciliśmy granice. Smaku? Także. Ale również poczucia tego, co dobre, a co złe. Co wypada, a czego ludzie na poziomie nie robią ani nie mówią. Niegdysiejszy motłoch nazywany jest widownią, konsumentami, których gustom się schlebia. Pajace i klauny, zwani dziś celebrytami, urośli do rangi wyroczni- pisze w "Magazynie" DGP Mira Suchodolska.

wróć do artykułu
  • ~Trybson
    (2016-10-09 20:37)
    szkoda, że tak krótko i właściwie jakby urwane w pół zdania...
  • ~ole
    (2016-10-09 20:44)
    A że społeczeństwo głupie świadczy fakt że po przeczytaniu "tego coś tam" albo ja jestem głupi i nic nie zrozumiałem albo autorka tak głupio to napisała że zrozumieć nie sposób?
  • ~Moje, Mojsze, Najmojsze (wczoraj w Betlejem)
    (2016-10-09 20:52)
    A ja jestem pewien, że "Betlejewskiemu" też chodziło wyłącznie o "parę groszy" i o rozgłos - Podobnie zresztą jak pani Suchodolskiej!
  • ~set
    (2016-10-09 21:06)
    wołanie o pomoc w głuszy .nareszcie ktos sie przebił z problemem medialnej papki dla maluczkich to jest szambo wszyscy sa zaczadzeni
  • ~pardons
    (2016-10-09 21:31)
    Dobrym przykladem byly chocby hasla na paradzie smierci, uwlaczajace godnosci czlowiek prenatalnego czy kobiecie porownujace te wspaniale boze istoty stworzone do macierzynskiej milosci do workow. PRL upadalal, ale czeciyrpy upadlala absolutnie.
  • ~Tarantula
    (2016-10-09 22:21)
    Pierwotnym żródłem jest Hollywood, amerykańskie filmy rozpuszczane, po świecie. W ostatnich latach tylko upiory, wampiry, bieganie dziewczynek z pistoletami .... itd. Jest to program liczący ponad 100 lat. Wiadome cele.
  • ~fffacet
    (2016-10-09 22:23)
    Co to k... jest. eska dostała koncesję na muzyczny program a zaczyna się jak w mtv. Za chwilę będzie wszystkich "rozśmieszał" zafajdany sanchez. albo muzyka albo wynocha z anteny. nic innego dziś w mediach w tym w narodowych, filmie, teatrze tylko zfeminizowane i zpedalone programy z facetami bez gaci wystawionych na pośmiewisko !
  • ~dociekliwy
    (2016-10-09 23:26)
    Mogę się, chyba, nazywać człowiekiem na poziomie. Trzy fakultety, znam języki obce, a i tak zwana wysoka kultura nie jest mi daleka. A jednak... dobry, wulgarny stand-up jest memu sercu bardzo bliski. Sam zresztą też, wśród bliskich znajomych, bywam wulgarny. Co innego w pracy, u szefowej, w rozmowie z bliskimi. Myślę, że to ważne, by rozróżnić, co i gdzie można. Stąd też podstawowe pytanie, kto, co, o której godzinie i w jakim programie powinien mówić...
  • ~abc de
    (2016-10-09 23:43)
    Socrealizm sie nie udal, POmatolizm jak najbardziej, KODzizm to juz bedzie poprostu koniec.
  • ~Re ~dociekliwy
    (2016-10-09 23:54)
    To chyba jest o ksy mo ron (a jako rzekomy "człowiek na poziomie" i znawca języków powinieneś to dostrzec na pierw szy rzut oka)!!! ------------- -------------- -------------- Mimo to jednak piszesz: "...A jednak... dobry, wulgarny stand-up jest memu sercu bardzo bliski..." -------------- "dobry, wulgarny stand-up" ------------ "DOBRY WULGARNY". (na przykład: "smacznego i hoo j - ci w doo - pę" jako jedno skondensowane stand-upowe życzenie podczas dzielenia się Wielkanocnym jajkiem) --------------- Historia zna przypadki ludzi, którzy znali nawet 7 języków i nawet byli polskimi królewiczami - ale w żadnym z tych języków nigdy nie powiedzieli nic mądrego! Czasem dochodzę do wniosku, że jest to polska specjalność! I zdarza się nie tylko królewiczom...
  • ~profesor
    (2016-10-10 02:57)
    Suchodolska mowi "my", podobnie jak Kaczynski. Kogo oni maja na mysli ? Siebie w liczbie mnogiej. W kazdym spoleczenstwie holota stanowi olbrzymia wiekszosc. A polska holota rozni sie od holoty zachodnioeuropejskiej, wystarczy popatrzec na krola polskiej swoloczy, Walese. W cywilizowanym swiecie nikt nie mowi "my".
  • ~babcia
    (2016-10-10 09:12)
    Dzieki z ten tekst. Niestety jest to glos na puszczy. Choroba jest za daleko posunieta i nie ma ratunku. Kultura osobista juz dawno wyszla z mody. Holota i chamstwo dominuje absolutnie wszedzie.
  • ~Ciało
    (2016-10-10 09:33)
    Tekst zaczyna się dobrze, tak, mamy problem. Niestety okazuje się, że jedynym celem wypowiedzi jest obrona Betlejewskiego. Można być wybitnym artystą i nie mieć racji. Betlejewski dał ciała.
  • ~@ dociekliwy
    (2016-10-10 10:36)
    Jesli jestes wulgarny, to niestety, nie jestes "na poziomie". Jestes dla mnie pros..takiem i cha..mem, a w pracy sie po prostu przestawiasz na inteligencika. Nawet te 3 fakultety i jezyki obce jakos nie pomogly.
  • ~Hej
    (2016-10-10 18:11)
    Wydaje się że pranie mózgów w prasie i TV to jest od dawna. Ludzie to łykają, byle było deko plotek, coś o seksie i jakiś ekspert. Ma być soczyście, pikantnie, prosto i na pozór mądrze. Betlejewski tak jak wielu "gwiazdorów " nie powinien w ogóle zaistnieć ze swymi pomysłami w eterze. A jednak!! i na dodatek jeszcze znajdują się jego obrońcy że niby o cos mu chodzi. No tak, jemu chodzi na początek o rozgłos a potem o kasę. A jego promotorom o "mesjanizm". Niektórym to chyba odciski na mózgu się robią od myślenia.