Rotfeld: Cameron nie brał pod uwagę, że wypuści dżina z butelki [WYWIAD]

| Aktualizacja:

Unia nie została stworzona po to, by rozwiązywać problemy funduszy regionalnych, strukturalnych, dopłat dla rolników... Powstała, by za wszelką cenę zapobiec kolejnym wojnom - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti w Magazynie DGP były szef dyplomacji, Adam Daniel Rotfeld.

wróć do artykułu
  • ~Dla dobra Polski
    (2019-11-02 23:33)
    Rotfeld na prezydenta!
  • ~swiateczna fasolka po bretonsku
    (2019-11-01 17:04)
    i nikt by tego nie przewidzial ze prosty chlop do kompa siadzie po urzad siegnie chce sie ksztalcic fasolka wiednie co to bedzie/
  • ~co jeszcze ?
    (2019-11-01 16:15)
    co Pani Magdaleno chce Pani nam jeszcze powiedziec przed Swietem Zmarlych ? Moze o cos zapytac ?
  • ~otwieracz puszek
    (2019-11-01 14:40)
    Rotfeld ma o tyle rację, że problemem jest to, że dla polityków ważne są korzyści krótkoterminowe, a nie wizja strategiczna. I tu nie widzę teraz nikogo takiego jak Churchill. Na youtube jest taki kanał "Parody project" prowadzony przez radykalnych, lewicowych demokratów Trochę za dużo autotune, ale ich teksty podkładane pod kultowe melodiie czasem powalają. W tym przypadku byłoby to dokładnie ich "Where have all the statesmen gone?".
  • ~kowalskiniekowalski
    (2019-11-01 08:11)
    W pełni zgadzam się z Panem Profesorem. Obecnie wszelkiej maści tzw. politycy dążą do dorwania się do koryta używając wszelkich dostępnych środków. Co poniektórzy nawet wspominają o kraju w ruinie i później konsekwentnie to realizują. A że trochę musi skapnąć suwerenowi na początku, no inaczej by się nie dało + tępa propaganda sukcesu. Tyle że później jest jak w piramidzie finansowej... płacz, zgrzytanie zębami i szukanie winnych .. "miałeś ch-mie złoty róg..."
  • ~riddick
    (2019-10-31 22:31)
    Politycy , niestety, z reguły są ślepi niczym kret i ich decyzje przypominają rosyjska ruletkę. Skutki odczuwają masy na swojej skórze. Politycy niezrozumiałym trafem sa za to bezkarni a powinni być szczególnie karani, może wtedy wykazaliby troche rozwagi.
  • ~77t
    (2019-10-31 18:18)
    rotfeld stała jak słup i ani me ani be kiedy obama mówił o polskich obozach..pismaki z der dziennik od szkopa wydawcy nie ciąć....to nie hejt to święta prawda pacany...
  • ~wiosło łodzi
    (2019-10-31 17:04)
    Mój Boże.. kolejny oderwany od rzeczywistość przedstawiciel tej lepszej części, która uzurpuje sobie prawo do moralizowania potomków folwarcznych. Czy ten człowiek nie widzi, że jego środowisko już nawet nie wierzy w to co on sam głosi. W Unii nie ma idei europejskich. Ten twór to Unia, ale nie Europejska. Europejscy aboregeni i ich kultura i wartości z coraz większą zawziętością są atakowane przez wspierane przez unijne elity Siły Postępu i Tolerancji. Głos i potrzeby narodów są ignorowane i wyśmiewane. Pycha władz raptem pryska, gdy w UK suweren pokazał swoim elitom środkowy palec. I co teraz? Czyja wizja jest ważniejsza elit czy zwykłych ludzi? Kto wygra i co?
  • ~Nickiewicz
    (2019-10-31 14:42)
    Pan Rotfeld chyba wypil gin z butelki - staropolszczyzne sie mu zachcialo. Jaki pies? :-)
  • ~Światowid~
    (2019-10-31 10:38)
    Czy pan Rotfeld nie może wygłaszać swoich wykładów w Izraelu albo na warszawskim Wieczorowym Uniwersytecie Marksizmu i Leninizmu ?
  • ~XXI wiek - kosmos i sredniowiecze !
    (2019-10-31 10:11)
    Z tym duchem czasu w Kk,to jest nie tak.W TV australijskiej pokazano w dzienniku jak papiez otrzymal ,w darze nastepna figure znana wszystkim katolikom.Kosciol rzymskokatolicki powinien cofnac sie do czasow kiedy spisana byla Biblia,cytuje jej zawartosc ,ktora jest niewygodna klerowi.Ksiega Wyjscia rozdzial 20 wiersz 4 - 5.Nie bedziesz czynil zadnej rzezby ani zadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko ,ani tego ,co jest na ziemi nisko,ani tego co jest w wodach pod ziemia!.Nie bedziesz oddawal im poklonu i nie bedziesz im sluzyl,poniewaz Ja Pan ,twoj Bog,jestem Bogiem zazdrosnym,ktory karze wystepek ojcow na synach do trzeciego i czwartego pokolenia...Ksiega Powtorzonego Prawa rozdzial 4 wiersz 15 - 16.Pilnie sie wystrzegajcie - skoroscie nie widzieli zadnej postaci w dniu,w ktorym mowil do was Pan sposrod ognia na Horebie - abyscie nie postapili niegodziwie i nie uczynili sobie rzezby przedstawiajacej podobizne mezczyzny lub kobiety...List do Galatow rozdzial 4 wiersz 4.Gdy jednak nadeszla pelnia czasu ,zeslal Bog Syna swego,zrodzonego z niewiasty,zrodzonego pod Prawem...List do Rzymian rozdzial 1 wiersz 23..I zamienili chwale niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy smiertelnego czlowieka..wiersz 25 .Prawde Boza przemienili oni w klamstwo i stworzeniu oddawali czesc ,i jemu sluzyli ,zamiast sluzyc Stworcy,ktory jest blogoslawiony na wieki .Amen.List do Galatow rozdzial 1 wiersz 7 - 8.Innej jednak Ewangelii nie ma: sa tylko jacys ludzie,ktorzy sieja wsrod was zamet ,i ktorzy chcieliby przekrecic Ewangelie Chrystusowa.Ale gdybysmy nawet my lub aniol z nieba glosil wam Ewangelie rozna od tej ,ktora wam glosilismy - niech bedzie przeklety !.Drugi list do Koryntian rozdzial 11 wiersz 14.I nic dziwnego .Sam bowiem szatan podaje sie za aniola swiatlosci.Ksiega Rodzaju rozdzial 3 wiersz 20 .Mezczyzna dal swej zonie imie Ewa ,bo ona stala sie matka wszystkich zyjacych.Dzieje Apostolskie rozdzial 19 wiersz 35 - 36.Efezjanie,czyz istnieje czlowiek ,ktory by nie wiedzial,ze miasto Efez oddaje czesc wielkiej Artemidzie i posagowi ,ktory spadl z nieba ?.Temu zaprzeczyc nie mozna !.
  • ~G7
    (2019-10-31 10:01)
    No i masz jak na dłoni polskich katolików.
  • ~cscs
    (2019-10-31 08:51)
    Bzdury powtarzane od lat! A jak wytłumaczy profesor, ze kraje ateistyczne jak Czechy mają mniejszą przestępczość niż Polska? Albo największa liczba zabójstw dzieci w Europie ma miejsce w Polsce. To też rola Kościoła? A poza tym religijność na Wschodzie jest większa niż w Polsce!
  • ~Kamil
    (2019-10-31 08:21)
    Politykę wobec Białorusi i Ukrainy całkowicie odpuścił, a Rosją weszła na Białoruś jak w masło. Fatalny dla Polski Minister Spraw Zagranicznych, nierozumiejący czym jest bufor bezpieczeństwa i, że u sąsiadów należy wykorzystywać szanse biznesowe. Ojciec całkowitej porażki polityki wschodniej.
  • ~niestety
    (2019-10-31 07:55)
    panie adamie ja juz od 1991 roku nie chodze do zboru poznalem sie juz wtedy na czarnej zarazie
  • ~Bartosz
    (2019-10-31 07:10)
    Kościół jest Boży i ludzki i jest ponadczasowy. To dziwne jak można w tak prymitywnieć sposób próbować definiować rolę Kościoła. Kościół trwa bo jest w pewnych zsadniczych aspektach niezmienny i niech tak pozostanie wbrew dziwacznym "filozofom" i ich teoriom.
  • ~Pytanie o prawdę
    (2019-10-31 07:02)
    To jest ten pan, który nie zareagował gdy Obama mówił o polskich obozach koncentracyjnych, a wystarczyło wtedy powiedzieć kilka zdań prawdy i ostentacyjnie odmówić przyjęcia nagrody dla Karskiego, brakło odwagi, czy też tak myślał ?
  • ~misiek
    (2019-10-31 06:57)
    Pan Rotfeld się myli. W laickich Czechach jest o wiele mniej bandytyzmu niż u nas. Przemoc w szkołach mimo katechezy wciąż rośnie i coraz częście wzywa się do nich policję. Niby mądry człowiek a wypowiada się nie znając danych statystycznych.
  • ~worek
    (2019-10-31 06:01)
    a jaj stary ubek i agent bezpieki komuszej w prL będzie "reformował " kościół ...... co jeszcze nie wyszło wam kodony .....
  • ~Grossenschwantz
    (2019-10-31 05:49)
    Problem z polskim KK jest taki, ze nadwislanscy biskupi boja sie bardziej Kaczynskiego niz Boga. Mozna podejrzewac, ze wiekszosc biskupow, a takze znaczna czesc kleru nizszej rangi, w ogole w Boga nie wierzy. Nieszczesciem Polski jest to, ze KK pokonal reformacje. Wystarczy porownac europejskie kraje katolickie i protestanckie, aby zrozumiec, ze Bog bardziej sprzyja protestantom.