Jacek Kurski będzie się ubiegał z pierwszego miejsca o mandat na Podlasiu, a Kowal otrzymał drugie miejsce na małopolskiej liście PiS.

Reklama

>>> Mieszanka wybuchowa w eurosztabie PiS

Prezes Jarosław Kaczyński przyznał, że zmieni decyzję w sprawie startu obecnych posłów i senatorów PiS w eurowyborach. Do niedawna jedynym parlamentarzystą tej partii, który miał zgodę na start do europarlamentu, był poseł Zbigniew Ziobro.

Pozostałymi "jedynkami" PiS będą: były minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk (Zachodniopomorskie), europosłanka Hanna Fołtyn-Kubicka (Pomorskie), europoseł prof. Mirosław Piotrowski (Lubelskie), Tomasz Poręba (Podkarpackie), dwaj ministrowie w Kancelarii Prezydenta prof. Ryszard Legutko (Dolnośląskie) oraz Michał Kamiński (Warszawa), europoseł Adam Bielan (Mazowieckie), politolog Marek Migalski (Śląskie).

>>> Kto z kim? Oto plany bitwy o Brukselę

Szef PiS nie wykluczył jednak, że również inni posłowie - obok Ziobry, Kurskiego i Kowala - znajdą się na listach wyborczych. Pytany o miejsce na listach wyborczych PiS dla europosła Ryszarda Czarneckiego, poprosił o cierpliwość.