Jarosław Kalinowski, Paweł Zalewski, Zbigniew Ziobro, Wojciech Olejniczak, Tadeusz Cymański, Jacek Kurski, Joanna Senyszyn - chociaż trudno wyobrazić sobie bez nich sejmowe korytarze, wkrótce opuszczą gmach przy ulicy Wiejskiej.

Reklama

Oto niektórzy z ich potencjalnych zastępców:

>>>Sprawdź, ile będzie zarabiał europoseł

STOLARCZYK Jarosław, łódzki przedsiębiorca z branży recyklingu, absolwent zarządzania i.. pedagogiki. Prawdopodobnie zastąpi Joannę Skrzydlewską (PO). W PO od 2006 r.

WALKOWSKI Piotr, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej i przewodniczący Rady Powiatu w Ostrowie Wielkopolskim, z wykształcenia rolnik. Może zająć miejsce Andrzeja Grzyba (PSL).

OKRĄGŁY Janina, kardiolog z Prudnika, prowadzi przychodnię lekarską. Przez 10 lat była radną powiatu. Może zastąpić Danutę Jazłowiecką (PO).

RZĄSA Marek, radny z Przemyśla, magister wychowania fizycznego. Związany od 30 lat z ZHP. Mógłby zastąpić Elżbietę Łukacijewską (PO).

JAWORSKI Andrzej, etnolog i politolog, był prezesem Stoczni Gdańsk, obecnie zasiada w sejmiku pomorskiego. Otrzyma mandat po Tadeuszu Cymańskim (PiS).

KRUSZEWSKA Irena, radna, startowała w wyborach na prezydenta Świnoujścia. Teoretycznie pierwszeństwo ma przed nią Cezary Atamańczuk. Ale jesienią ubiegłego roku został zatrzymany przez policję - znaleziono przy nim narkotyki. Oficjalnie zapowiedział, że nie przyjmie mandatu poselskiego. Kruszewska ma zastąpić Sławomira Nitrasa (PO).

POMASKA Agnieszka, radna z Gdańska. Zastąpi Jarosława Wałęse (PO). Znana z osiągnięć sportowych i urody.

JENERALSKI Sławomir, dziennikarz TVP za prezesury Roberta Kwiatkowskiego. W PRL współpracował z bezpieką. Był już posłem w 2005 r. Może zastąpić Janusza Zemke (SLD).

CHRAPKIEWICZ Daniela, pediatra i anestezjolog. Dostanie mandat po Jacku Kurskim (PiS). Była już posłanką, zastępując w grudniu 2005 r. Hannę Foltyn-Kubicką, która objęła mandat do PE w miejsce Anny Fotygi.