Według naszych informacji, prezydent chciał przyjść do "Studia Wschód", gdy dowiedział się, że program spada z ramówki. Lech Kaczyński miał opowiedzieć o wynikach swojej wizyty w Azerbejdżanie. "Prezydent był już wcześniej gościem <Studia Wschód> i uważa, że to bardzo dobry i potrzebny program. Zdjęcie go z ramówki to wielka strata dla telewizji publicznej i jej widzów" - powiedział nam prezydencki minister Maciej Łopiński.

Reklama

>>> Farfał wyrzuca z anteny znaną publicystkę

"Studio Wschód" miało dwa razy większą oglądalność niż średnia TVP Info, ale władze TVP uznały że jest za droga. Decyzja o zdjęciu tej audycji była natychmiastowa.

"O tym, że programu w lipcu nie będzie, poinformował mnie Jan Piński (dyrektor Agencji Informacji TVP - red.). Choć zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami miał być, bo w tym miesiącu jest wiele wydarzeń na Wschodzie. Wizyta Baracka Obamy w Moskwie, wizyta Tuska na Ukrainie, czy rosyjskie manewry na Kaukazie. Przypomnę, że rok temu wojskowe ćwiczenia Rosjan zakończyły się atakiem na Gruzję" - powiedziała nam kilka dni temu Maria Przełomiec.