Wśród złożonych projektów ustaw mają się znaleźć m.in. propozycje likwidacji obowiązku odprowadzania podatku dochodowego od faktur niezapłaconych przez kontrahenta, oraz ograniczenie obowiązku przechowywania wydruków paragonów fiskalnych.

Reklama

"Zaproponujemy również nowelizację ustawy o opłacie skarbowej, która ma na celu likwidację opłat za pełnomocnictwo przy dokonywaniu czynności urzędowych lub sądowych oraz likwidację opłaty skarbowej przy rejestracji nowych podmiotów gospodarczych" - zapowiedział poseł PJN Jacek Tomczak.

W sobotniej konwencji w Poznaniu wzięli udział m.in. Joanna Kluzik-Rostkowska, Elżbieta Jakubiak i Paweł Poncyljusz a także wielkopolscy posłowie PJN i pełnomocnicy budowanej partii w regionie. W ocenie liderów PJN, rząd Donalda Tuska, który miał przywrócić gospodarkę przedsiębiorcom, nie tylko nie polepszył ich sytuacji, ale znacznie ją pogorszył.

Uczestnikom konwencji zaprezentowano film, na którym Donald Tusk zapowiada w Sejmie m.in. zmniejszanie podatków, pomoc przedsiębiorcom, zmniejszenie deficytu budżetowego i rozbudowę infrastruktury komunikacyjnej. Słowom premiera towarzyszył podpis "Niedotrzymane obietnice", oraz komentarze: fiasko komisji "przyjazne państwo", podwyżka VAT, czterokrotny wzrost deficytu budżetowego w ciągu czterech lat, opóźnienie budowy wielkopolskich dróg i obwodnic.

Decyzje rządu Donalda Tuska i sytuację kraju pod jego rządami skrytykował Paweł Poncyljusz. Jak powiedział, ostatnie lata były dla Polski zmarnowanym czasem a rządzący politycy nie potrafią korzystać z władzy. "Jesteśmy gotowi do głębokich reform. Nie boimy się tych reform. Problem polega na tym, że boją się ich politycy stojący u władzy. Namawiamy Polaków, którzy chcą lepszego życia, aby dołączyli się do nas. Dziś jest czas na gospodarkę, przedsiębiorczość" - powiedział Poncyljusz.

Według szefowej klubu PJN Joanny Kluzik-Rostkowskiej, Polska Jest Najważniejsza to jedyne środowisko polityczne, które jest w stanie powstrzymać powrót do władzy SLD. "Już udało nam się zamącić spokój sceny politycznej. Co by się stało, gdyby naszego środowiska politycznego zabrakło na tej scenie? SLD wchodzi do następnego rządu z Platformą Obywatelską - to partie, które chcą trwać a nie zmieniać Polskę. Jest również inny scenariusz: koalicja SLD z PiS. To również byłaby niedobra koalicja" - oceniła.

Jak poinformował wielkopolski poseł Jan Filip Libicki, PJN obecnie może liczyć w regionie na ok. 1000 sympatyków. Tyle osób wyraziło zainteresowanie programem PJN w internecie i do których zostało wysłane zaproszenie na sobotnie spotkanie.

W konwencji w Poznaniu uczestniczyło ok. 200 osób.

Reklama