Reklama

Według badania MillwardBrown SMG/KRC dla "Faktów" TVM aż 70 proc. Polaków uważa, że po szóstej wyborczej porażce Jarosław Kaczyński powinien zrezygnować z kierowania Prawem i Sprawiedliwością. 21 proc. jest przeciwnego zdania.

"Byliśmy razem ze Zbigniewem Ziobrą i Tadeuszem Cymańskim bardziej łaskawi dla Jarosława Kaczyńskiego niż 70 procent Polaków" - skomentował w TVN24 Jacek Kurski.

Zaskakujący jest także inny rezultat sondażu. Wynika z niego, że gdyby Zbigniew Ziobro zdecydował się na utworzenie własnego ugrupowania, to znalazłoby się ono w Sejmie. Poparłoby go 9 proc. wyborców.

Rezultaty pozostałych ugrupowań przedstawiają się następująco: PO - 37 proc., PiS - 21 proc., Ruch Palikota - 10 proc., PSL - 6 proc., SLD - 5 proc., PJN - 2 proc.

Ziobro w rozmowie z TVN24 stwierdził, że na razie jest za wcześnie, by mówić o tworzeniu własnej partii, ale dodał też, że na polityczną emeryturę nie zamierza się udawać.

"Jest w nas wiele sił, energii i doświadczenia i jesteśmy przekonani, że możemy doprowadzić do zwycięstwa prawicy" - uważa Ziobro.