Zdaniem szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka, trudno w tym przypadku mówić o lustracji sędziego. Kiedy dziennikarz pisze na temat osoby publicznej, to nie nazywam tego lustracją - przekonywał Mariusz Błaszczak.
Zachowania dziennikarzy broni też były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem, dziennikarz miał prawo badać tę sprawę. Sędzia skłamał i dziennikarz zadał sobie pytanie, z czego wynikają takie poglądy Igora Tulei - powiedział prezes Solidarnej Polski.
Henryk Wujec z Kancelarii Prezydenta w tej sprawie odwołał się do Biblii, cytując fragment Ewangelii według świętego Mateusza. Niech mowa wasza będzie tak tak, nie nie, zatem takie sięganie do korzeni rodzinnych to rzecz haniebna - ocenił Henryk Wujec.
Podobnego zdania jest eurodeputowany SLD Wojciech Olejniczak. To jest podważanie dorobku sędziego i wskazywanie, że za jego wyrokami kryją się jego rodzice - analizował Wojciech Olejniczak.
Eurodeputowany PSL Jarosław Kalinowski w ostrych słowach wypowiedział się o tekście Cezarego Gmyza. Lustrowanie rodziców czy dziadków w celach stricte politycznych uważam za rzecz obrzydliwą - mówił polityk ludowców. Jego zdaniem, sędzia Tuleya powinien jednak złożyć zapowiadane przez siebie zawiadomienia o naruszeniu procedur przez prokuratorów i CBA w sprawie doktora G.
Artur Dębski z Ruchu Palikota chwali sędziego Tuleyę. Jego zdaniem, zachował się odważniej od rządzących. Sędzia zrobił to, co 5 lat temu powinna zrobić Platforma - pokazać czarno na białym metody działania IV RP - podkreślił Artur Dębski.
Zdaniem Andrzeja Halickiego z PO, politycy prawicy powinni skrytykować zachowanie dziennikarza. Mieli ku temu okazję, nie skorzystali z niej, więc to podwójnie obrzydliwe - powiedział poseł PO.
Od wczoraj Igor Tuleya nie jest już rzecznikiem warszawskiego sądu. Jego funkcję przejęła sędzia Maja Smoderek.
Komentarze(657)
Pokaż:
W USA ten przestępca dostałby co najmniej wyrok "Life, non parole", a w części stanów ludzkość uwolniłaby się od bandyty przy pomocy zastrzyku, lub krzesełka.
W swojej końcowej mowie pan Tuleja rozpływał się nad honorem i godnością "Szkatuły", który łaskawie pozwolił poddać się karze, ustanowionej przez sędziego Tuleję.
Wielkim łaskawcą jest dla gangsterów IIIRP pan sędzia Tuleja.
Wielkim obrońcą niewinnego, jak noworodek, doktora G. jest sędzia Tuleja.
A wszystko, co pan sędzia Tuleja robi, wynika z jego bezgranicznej uczciwości oraz bezinteresowności.
2) Żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej na tzw Akademii Smorgonskiej gdzie nomenklaturze PZPR w ciagu 3 miesiecy dawano dyplomy magistra inzyniera i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce. Dlaczego?
3) Rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV. Dlaczego?
4) Akowiec w na początku lat 60 wyjeżdża do Angli i Holandi, dostaje kontrakt w Libii, w tamtym czasie nawet nie każdy sekretarz KW mógł sobie pozwolic na takie wojaże. Dlaczego Rajmund nie ma z tym problemów?
5) Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany. Dlaczego?
6) Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki, jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989. Dlaczego?
7) Jarosław Kaczyński jako jedyny "opozycjonista" ma sfałszowaną i opatrzona bogatym komentarzem IPN, teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy. Dlaczego?
Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, wyjazdami zagranicznymi, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?