Premier zmienił zdanie. Jest roczny urlop dla matek pierwego kwartału

| Aktualizacja:

Roczny urlop macierzyński będzie obowiązywał wszystkie matki dzieci urodzonych w 2013 roku, zdecydował premier Donald Tusk.

wróć do artykułu
 • ~adelaide
  (2013-04-26 20:47)
  SIE MATOŁOWI I KOLESIOM KURCZY GRUNT POD NOGAMI TO CHCĄ SIĘ

  ZA SREBRNIKI ZA NASZĄ KASĘ RATOWAĆ. ŻADNEJ ŁASKI NIE ROBIĄ

  DAJĄC NAM NASZĄ KASĘ NA NASZE DZIECI.


  A OTO PRAWDA O SYSTEMIE EPU I INSTYTUCJI E-SĄDU.


  Ostatnio otrzymywałam wiele sygnałów, że system EPU i instytucja e-sądu, którymi tak chwali się premier Tusk, jego rząd i koalicja rządząca, są wykorzystywane do działań przestępczych.

  Bez obrazy ale na podstawie analizy mojej wiedzy; tego co słyszałem od znajomych, którzy doświadczyli tego na własnej skórze, tego co oglądałam w TVP, czytałam w necie, dowiedziałam się w rozmowach od znajomych prawników i sędziów nie widzę aż tylu powodów do radości
  z tyt. powstania i działania e-sądu, zwłaszcza dla zwykłych obywateli, którzy zostali pozwani przed e-sąd, z reguły nie znają prawa a są zbyt biedni aby zafundować sobie adwokata.

  Obecnie nawet w zwykłym sądzie niezbędny jest adwokat albowiem teraz sąd z własnej inicjatywy nie poucza stron, nie docieka sam dowodów jak dawniej etc.

  Jakiś obywatel gdy zwrócił się do sądu słowami proszę Wysokiej Sprawiedliwiści to sąd go ośmieszył odpowiadając, że sąd to nie Wysoka Sprawiedliwiść tylko Wysoki Sąd.

  Niestety nie ma się z czego śmiać bo to okrutna prawda. Teraz strony muszą wnieść do sądu dowody jak na tacy i umieć dowieść zasadności
  i słuszności oraz zgodności z prawem tych dowodów, muszą umieć przekonać i przekonać do nich sąd.

  I tu zaczynają się schody dla zwykłego obywatela, który nie zna prawa, nie ma środków na adwokata a to, że mówi prawdę nie wystarcza.
  Z doświadczenia wiem, że tzw. adwokat powołany z urzędu przez sąd, z reguły wysyła na rozprawę substytuta a ten swojego substytuta, który często bywa dziadziusiem lub zabieganym młodzieńcem i drzemie na rozprawie.


  Instytucja EPU - e-sądów, owszem przyspiesza postępowanie ale korzystna jest w szczególności dla powodów instytucjonalnych, firm, które mają swoich radców prawnych etc., środki na adwokatów a już najbardziej dla adwokatów, radców prawnych, komorników, bo oni zawsze zarabiają na procesach sądowych a niestety jest bardzo ale to bardzo niekorzystna i krzywdząca dla pozwanych, którzy są zwykłymi obywatelami.


  Oni gdy są biedni to nawet przed zwykłym sądem nie mają równych szans do obrony w starciu z powodem instytucjonalnym, z firmą.


  Jak to wielokrotnie opisano w necie i omawiano w tv powstała jak na drożdzach wielka ilość różnych firm "windykacyjnych", które skupują długi, szczególnie te przedawnione bo sa tanio sprzedawane, a nawet wymyślają je, wykorzystując niedoskonałości, błędy systemu EPU i instytucji e-sądów, żerują na najbiedniejszych obywatelach, ściągając z nich nieraz dawno już zapłacone, przedawnione czy wręcz sfałszowane, wymyślone długi.

  Często obywatel jest przekonany, że komornik ściąga z jego wynagrodzenia w zakładzie pracy, renty czy emerytury w ZUS, faktycznie należną wierzytelność banku a tak naprawdę komornik ściąga jakieś kwoty, z reguły kilkuset zł miesięcznie na rzecz firmy windykacyjnej zarejestrowanej np. na Kajmanach, która przez swojego pełnomocnika lub firmę pośredniczącą i jej pełnomocnika uzyskała nakaz zapłaty
  w e-sądzie i zaprzyjaźniony z nią komornik ściąga od pozwanego, nieświadomego "dłużnika" po kilkaset zł miesięcznie na jej konto, potrącając oczywiście swoją należność za egzekucję.

  Po drodze zarobił też adwokat-pełnomocnik tej przykładowej firmy z Kajmanów, ew. firma pośrednicząca i jej pełnomocnik, zarobił sąd-skarb państwa, tylko bidny obywatel "wrobiony" na dłużnika nawet nie wie za co płaci.


  Wszyscy są więc zadowoleni tylko nie bidny obywatel.


  I dzieje się to jakby zgodnie z prawem.


  Obywatel z reguły nie otrzymuje żadnego wyroku, nakazu zapłaty, z e-sądu bo strona powodowa podaje jakoby jego jakiś stary adres a często zmyślony twierdząc, że dłużnik jakoby sie ukrywa i jego adres nie jest znany, obywatel nic nie wiedząc nie wnosi do e-sądu sprzeciwu, wyrok, nakaz zapłaty po bodajże 14 dniach się uprawomacnia, pełnomocnik powoda uzyskuje klauzulę natychmiastowej wykonalności i oddaje sprawę do egzekucji komornikowi często podając mu prawdziwy adres "dłużnika" i źródło jego dochodów etc. lub sam komornik znajduje te dane bez problemu w necie.

  Komornik zajmuje majątek "dłużnika", środki na jego koncie w banku, wynagrodzenie w zakładzie pracy, rentę lub emeryturę w ZUS-sie
  i bidny obywatel jest ugotowany.

  Z zakładu pracy lub z ZUS dostaje pismo ze zdawkową informacją; z dniem ..., kwota wynagrodzenia, renty, emerytury do wypłaty zostaje obniżona o kwotę ...zł, z tyt. egzekucji komorniczej nr ... i tyle. Nie ma obywatel żadnej informacji z jakiego tyt. ta egzekucja, nie ma wyroku ani nakazu, nie wie jaki sąd to zasądził, kiedy i dlaczego.

  Nie znając się na prawie, nie wyobrażając sobie, że może być oszukiwany i obrabowywany płaci, nie mając często na lekarstwa ratujące życie dla siebie czy dla dzieci etc. etc.


  A wszyscy inni się cieszą; firma na Kajmanach bo prosperuje coraz lepiej, jej pełnomocnik-adwokat, firma pośrednicząca, komornik, e-sąd, skarb państwa, wszyscy są niezmiernie zadowoleni, łącznie z premierem Donaldem Tuskiem i jego rządem, którzy chwalą się, że e-sąd ma coraz więcej spraw a odwołań-sprzeciwów jest jakoby tylko 2%.


  W rzeczywistości to skandal, parodia sprawiedliwości i wielkie nadużycia na szkodę najbiedniejszych obywateli.


  Ale trudno to będzie zmienić bo zaineresowani; oszukańcze firmy windykacyjne, także ta na Kajmanach, firmy pośredniczące, firmy wnoszące powództwo, adwokaci, radcy prawni, komornicy, skarb państwa, rząd, premier, wymyślili, wylansowali, wypromowali, wylobbowali system EPU i instytucję e-sądów w tej formie, bo mają z tego korzyści i będą tego bronić.


  Ja uważam, że pozew w systemie EPU, do e-sądu może być dopuszczalny ale gdy pozywane są instytucje i firmy, bo one mają radców prawnych czy środki na adwokatów. Uważam za dopuszczalny pozew obywatela w systemie EPU, do e-sądu przeciw instytucji czy firmie bo jak chce skorzystać z instytucji e-sądu to jego sprawa.

  Ale za niedopuszczalne uważam pozywanie w systemie EPU, do e-sądu zwykłego, często bidnego obywatela, rencisty czy emeryta, co nie ma na lekarstwa ratujace życie, przez instytucje czy firmy bo wtedy nie ma zachowanej równej zdolności stron do obrony swoich praw, prowadzi to do naduzyć, oszukaństa, żerowania na obywatelu i jest parodią sprawiedliwości,

  bo zwykły, biedny obywatel nie znający prawa, nie będący prawnikiem, nie mający środków na wynajęcie adwokata nie ma żadnych szans obronić się nawet przed oczywistymi oszustwami znajacej się na rzeczy, mającej swoich prawników nieuczciwej firmy windykacyjnej ...!


  No, wsadziłam kij w mrowisko i teraz mnie zeżrą za ten koment, CI CO MAJĄ Z TEGO KOKOSOWY BIZNES.
 • ~Warszawiak
  (2013-04-26 14:20)
  Superstacji bym nie zamykał bo program "bez ograniczeń"pokazuje prawdziwe nastawienie społeczeństwa do tego rządu.Takich szmaciarzy jak te mendy dawno Wiejska nie nosiła...Kmioty z peło słyszycie?! Gierek przy tym ostatnim wytrysku komuny to jeszcze najlepszy plon...Polska sie podniesie a wtedy wasza bida ...
 • ~bolek
  (2013-04-26 14:32)
  Zobaczcie jak Tusk robi z ludzi idiotów Przez pół roku drażni i krzyczy ze nie może dać bo brak kasy a dzis wystąpił jako łaskawca i kobiety sie cieszą żenada Jak czuje sie Kamysz który tłumaczył ze każda data jest nie po myśli wszystkich matek a Państwo z tego tytułu poniosło by ogromne straty Pijar zamiast rządzenia Tusk to czarodziej nagle znalazł kasę
 • ~motek
  (2013-04-26 14:28)
  Impotentne PiSdy, Wam to zwisa, prawda?
 • ~swarko21
  (2013-04-26 14:27)
  Nie ma jak Talmud Vision Network. Czar pryska PO włączeniu odbiornika. Czosnki z uPOrem gnoją gojów.
 • ~niePOpieraj
  (2013-04-26 14:25)
  Spokojnie to tylko dzień dobroci. Potem juz cały rok udręki matki i dziecka zafundowany przez "przyjazne państwo: obciach-owców napletkowych. Pan premier zna dyscyplinę etniczną i nie wystapi przed szereg,by zrobić dobrze(jak mawia Niesiołowski z Dworakiem:"bydłu") Polakom.
 • ~rosa
  (2013-04-26 14:22)
  Ha,ha car łaskawca a bojarzy byli źli i źle wymyślili, hucpa z góry obliczona na to, ze Tusek zmieni zdania i jego notowania leżące na dnie podskoczą.
 • ~heliot
  (2013-04-26 14:22)
  na razie tylko obiecał,tuskobus rusza...a co będzie dalej zobaczymy,może jak w trasie usłyszy ile zarabiamy a ile mamy płacić za śmieci to też się to zmieni???
 • ~matka
  (2013-04-26 14:12)
  Widzi ,ze wszystko sie wali to zmienil zdanie ,ale i tak to nic nie da przy wyborach.
 • ~OHydny
  (2013-04-26 14:46)
  Jaki brak kasy ??? dodrukuje się. Co najwyżej nową drukarnie będzie trzeba postawić.
 • ~pingwin
  (2013-04-26 14:09)
  Jak Tusk potrzebuje sukcesu , bujaj sie i na szczaw.
 • ~Robnad
  (2013-04-26 14:24)
  ~JAROSŁAW...JAROSŁAW...2013-04-26 14:09

  nasmarowałeś się doopku, i tylko POtwierdziłeś wrodzony prymitywizm.
  na pewno o to ci chodziło?
 • ~adik
  (2013-04-26 13:58)
  Takiego przedstawienia żywcem wzietego z czasów PRL dawno nie widziałem a te oklaski rodziców na konferencji ...tylko goździków zabrakło...no qwa komedia ,komedia i komedianci
 • ~oko
  (2013-04-26 13:57)
  Tusek ma strach koło tyłka to rozdaje kasę ,tylko kto zatrudni na tym samym stanowisku kobięte po rocznym urlopie jak teraz po pól roku już nie chcą zatrudniać i zwalniają,rudy się lansuje za nasze podatki
 • ~klaus.1.58
  (2013-04-26 13:55)
  Boli!! i to strasznie boli !! widać słychać i czuć !! PIS-uary wściekłe !! PO znowu parę dobrych spraw załatwiło !!
 • ~No i dobrze.
  (2013-04-26 13:46)
  Patriot: wystrzeliłeś i trafiłeś prosto w doopę Tuska.
 • ~Aga
  (2013-04-26 14:42)
  Czy ulgi dla przedszkoli dotycząc również przedszkoli niepublicznych??
 • ~>>>>>> Zibi <<<<<<<
  (2013-04-26 14:16)
  SŁUPKI RUDEMU PAJACOWI LECĄ NA WILCZY PYSK I MYŚLI ŻE TYM POsunięciem MŁODE KOBIETY OTUMANI , POmaga MU W TEJ PROPAGANDZIE MAFIA MEDIALNA OGŁUPIANIA NARODU -tvn-24-PO ...
 • ~Psycholog
  (2013-04-26 13:40)
  Zobaczcie, jak działa propaganda. Najpierw wszystko zabierają (ten jeden kwartał, emerytury, pracę, kasę na zadłużenie kraju itd.) a potem oddają jakiś drobiazg i wychodzą na dobroczyńców!!

  To może się udać tylko wtedy, gdy obywatele wchodzą w rolę ofiar i poddanych. Takich ludzi można ograbić i pobić, potem oddać kilka złotych na bilet i pożyczyć kawałek bandaża, a oni jeszcze podziękują.
  Nic dziwnego... historia... ostatnio od roku 1981...
  Zapamiętajcie ten mechanizm i walczcie z nim.
 • ~TG
  (2013-04-26 19:27)
  Ryzy! kretaczu! czy nie wstyd ci, zebu pracujacy emeryci wloczyli sie na starosc po sadach mimo ze wygrali sprawe w Trybunale Konstytucyjnym? Oddaj zalegle nieslusznie zabrane emerytury, jest nas ok. 30000,POpamietamy!