"Jak wygram, to sam sobie wybiorę otoczenie w partii. Kto krytykuje, ten wylatuje" - tak według różnych źródeł brzmiał sens wypowiedzi Donalda Tusk podczas czwartkowego zarządu partii. Dla mnie to oczywistość. Lider musi mieć zdyscyplinowanych członków partii. Po wyborach wszyscy muszą wspierać zwycięzcę... przynajmniej publicznie - komentuje pytany o słowa Tuska członek zarządu PO Tomasz Tomczykiewicz.

Dobry polityk zawsze ma wyjście. A Schetyna jest dobrym politykiem. To czas Tuska. Jego pozycja jest silna. Podważanie przywództwa premiera nie ma sensu - powiedział Tomczykiewicz i dodał, że nie jest pewien, czy Grzegorz Schetyna wystartuje w wyborach na szefa PO.

Gość RMF FM nie chciał odpowiedzieć na pytanie, na kogo zagłosuje w wyborach na szefa PO.

Stocznia Gdańska? Bez gwarancji wyjścia na prostą, dosypywanie publicznych pieniędzy nie ma sensu - ocenił Tomczykiewicz. Upadłość Stoczni Gdańskiej nie jest przesądzona. Mam nadzieje, że rozmowy doprowadzą do oddalenia widma upadłości, ale trzeba wdrażać systemy ratunkowe, bo dosypywanie publicznych pieniędzy do firmy, która nie rokuje, która nie wprowadza restrukturyzacji gwarantującej wyjścia na prostą, nie ma sensu - mówił wiceminister gospodarki w RMF FM.