Starcie Hofmana i Olejnik: Przestańmy wreszcie bredzić

| Aktualizacja:

Ostre starcie Adama Hofmana i Moniki Olejnik. Najpierw rzecznik PiS zarzucił dziennikarce, że gdy tylko nie idzie w stronę, w którą go ona nakierowuje, to mu przerywa i zadaje kolejne pytanie, potem prowadząca "Kropkę nad i" wezwała posła, by przestał "bredzić".

wróć do artykułu
 • ~dvd
  (2013-10-21 20:59)
  ogladałam, Hoffman rozjechał Monisie O,
  stara metoda, nie taka odpowiedz i zaraz A kaczynski ma zeza i co pan na to
 • ~kurkuma
  (2013-10-21 21:04)
  Ej Hofman, to totalny błazen (ale nie taki jak na królewskich dworach), nie umiejący logicznie myśleć. Trudno w to uwierzyć, że taki nieuk zrobił doktorat. Na psy zeszła nasza nauka i nie dziwota, że teraz znajdują się takie tumany z tytułami naukowymi jako eksperci.
 • ~pisooszołom
  (2013-10-21 21:10)
  Hofman, wciskaj swoja ciemnotę w radio maryja!
 • ~Eroll
  (2013-10-21 21:10)
  to po prostu parafraza wypowiedzi kurskiego że ciemny lud to kupi...
  swoją drogą chocholi taniec na pamięci ofiar i przekonywanie społeczeństwa że czarne to białe trwa w najlepsze,wyborcy powinni się odnieść do tego w swoim czasie.
 • ~annaala
  (2013-10-21 21:11)
  hoffman i cała sekta doprowadzi ludzi do zawału,to są psychole
 • ~stokrotka
  (2013-10-21 21:12)
  Żydo- komuna dogorywa .
 • ~hahaha
  (2013-10-21 21:12)
  MO możesz bredzić ROZJECHAŁ cię PiSior !!!
 • ~Bader
  (2013-10-21 21:21)
  Wydawało mi się że idąc na głosowanie oddaję honor mojej ojczyźnie. Wydawało mi się że ludzi na których głosuje stać na honor służenia Polsce. "A jednak widzę że żądam za wiele"
 • ~bert
  (2013-10-21 21:22)
  Dziennikarstwo poziomem uczennicy szkoły podstawowej albo brak kultury dialogu. Jak nie chce słuchać to po co zadaje pytania? Tak na marginesie, niektórzy dziennikarze nie wiedzą nawet czym się różni drzewo od drewna albo stal od żelaza więc po co angażuje się w sprawy gdzie do pięt nie sięgają takim sprawom jak mechanika konstrukcji czy wytrzymałość materiałów w dynamice ekstremalnej.
 • ~azor
  (2013-10-21 21:22)
  doktor BODIN stał leżał trzymał się koła samochodu bo przelatujący samolot o malo go nie wydmuchał na sąsiednią działke - facet widział jak samolot zderza się z brzozą, drzewo się łamie -etc etc

  NIE POWIEDZIELI TEGO CIESZEWSKIEMU ???
 • ~dziadek
  (2013-10-21 21:24)
  Czy ten wypudrowany debilek czegoś się kiedyś nauczy ?
 • ~MONIKA
  (2013-10-21 21:26)
  KIEDY MONISI BRAKUJE ARGUMENTOW , W OCZACH ZAPALAJA SIE OGNIKI NIENAWISCI , A WGLOWIE RODZI SIE NATYCMIAST ATAK NA PIS , HOFMANA, KACZYNSKIEGO MACIEREWICZA, NIENAWISC JEST STRASZNA.ZAWSZE ZASTANAWIAM SI DLACZEGO LUDZIE Z PISU TAM CHODZA,TE ATAKI SA TAKI PLASKIE , NISKI , URAGAJA GODNOSCI TYCH LUDZI CALA STACJA TVN TO ZBIOROWISKO DZIENNIKARZY DYSPOZYCYJNYCH OD MOMETU POwstania.
 • ~GroblinNH
  (2013-10-21 21:30)
  J. Kaczmarski

  Znajdzie się siła na każdą siłę
  Na każdą wściekłość - wściekłość
  Przyjdzie nienawiść na każdą miłość
  Na każde niebo - piekło.
  Na objawienie - będzie ślepota
  A na głuchotę - dzwon
  Na każdą wierność - zapach złota
  Na każde życie - zgon.
 • ~Joe Alex
  (2013-10-21 21:32)
  Motto: Antek, dzwoni Władimir Putin, to już koniec.

  Wyjaśniłem katastrofę smoleńską kilka dni po jej zaistnieniu. Po ponad trzech latach to wyjaśnienie jest jak najbardziej aktualne i będzie takim również po 10 i 100 latach. Prosta logika wystarczyła.
  Oto mój raport, wersja 21.10 do wiadomości publicznej.
  Wiemy już ze 10 kwietnia nie było awarii samolotu, nie wybuchła bomba termobaryczna, nie było meaconingu, nie było sztucznej mgły ani rozpylanego helu, feralna brzoza nie była specjalnie zasadzona przez Stalina, pilot znał prawidłowe ciśnienie na Siewiernym, nie było ruskiego magnesu, nie było dobijania rannych /przy przeciążeniu 100g w momencie katastrofy nie było żywych do dobijania/. Nie stwierdzono też przestrzelenia sterów samolotu przez Ruskich ani wywrócenia przez ruskie wojsko wraku Tupolewa do góry nogami. Nie znalezione tez 3 rzekomo ocalonych. Wszystkie te tezy /czasami sprzeczne ze sobą/ lansowane przez pisowskie media i polityków w celu ukrycia prawdziwych przyczyn katastrofy i tumanienia ludzi, nie znalazły potwierdzenia w faktach. Był za to DURNONING. A wobec tej przypadłości medycyna jest bezradna.
  Na życzenie Lecha Kaczyńskiego, który miał kłopoty z doświadczonym pilotem TU-154, nazwał go tchórzem, i ścigał go karnie i dyscyplinarnie za niewykonywanie jego poleceń podczas lotu / lot do Gruzji w 2008r/, samolotem dowodził młody, niedoświadczony kapitan. Po incydencie gruzińskim, na wniosek Kancelarii Prezydenta RP, wprowadzono do 36 pułku TAJNĄ INSTRUKCJĘ, że decyzja odejściu na lotnisko zapasowe może zapaść tylko za zgoda głównego pasażera. Gwarantowało to prezydentowi ze będzie bez przeszkód komenderował samolotem. Lechowi Kaczyńskiemu nie byli potrzebni w jego otoczeniu fachowcy ale ludzie bierni, mierni ale wierni /BMW/, również do kierowania samolotem! Na pokładzie nie było rosyjskiego lidera-nawigatora bo zrezygnowała z jego usług strona polska wystosowując formalne pismo do Rosjan że załoga zna rosyjski język i procedury. Nieoficjalnie wiadomo ze minister Szczygło komentował ze Rusek nie będzie mu się pętał po samolocie. Z pewnością trudno tez byłoby nim manipulować o czym min. Szczygło już nie wspomniał. Start zaplanowano na 0600, jednak kancelaria prezydenta, aby się lepiej wyspać, przesunęła go na 0700.
  Kapitan Protasiuk początkowo odmówił startu, gdyż nie otrzymał ze stacji meteorologicznej wymaganej aktualnej prognozy pogody na obszar, ZAMKNIETEGO JUŻ OD PÓŁ ROKU,, PRYMITYWNEGO LOTNISKA POLOWEGO SMOLEŃSK PÓŁNOCNY. Ale cóż znaczy zdanie jakiegoś młodzika, choćby i kapitana samolotu wobec potęgi Lecha Kaczyńskiego i PiS? START BEZ TEJ PROGNOZY WYMUSIŁ DOWÓDCA SIŁ POWIETRZNYCH RP, PROTEGOWANY LECHA KACZYŃSKIEGO/wg klucza BMW/, GEN. BŁASIK i to on a nie dowódca samolotu zameldował prezydentowi o gotowości maszyny do startu. Ostatecznie samolot wystartował o 0727.
  W trakcie lotu, kontroler z lotniska polowego Siewiernyj DWUKROTNIE, ZUPEŁNIE JEDNOZNACZNIE POINFORMOWAŁ ZAŁOGĘ, ŻE Z POWODU GĘSTEJ MGŁY NIE MA WARUNKÓW DO LĄDOWANIA i zasugerował jej udanie się na lotnisko zapasowe. Pilot powinien niezwłocznie to uczynić. Jednak, ZGODNIE Z NOWĄ TAJNA INSTRUKCJĄ, czekał na decyzje prezydenta – głównego fachowca lotniczego na pokładzie samolotu – poinformowanego o sytuacji /pośredniczył dyr. Kazana/. W tym czasie prezydent kontaktował się z bratem Jarosławem, również wielkim ekspertem lotniczym a w dodatku sprawującym niekonstytucyjną funkcję NADPREZYDENTA. Sprawa była poważna bo początek uroczystości w Katyniu i transmisje TV zaplanowano na 0930 i miał to jednocześnie być triumfalny początek kampanii wyborczej Lecha. Z pewnością nie mogła się ona rozpocząć od lądowania na lotnisku zapasowym w Witebsku lub Mińsku u Łukaszenki.
  STRONA POLSKA ODMÓWIŁA KOMISJI MAK UDOSTĘPNIENIA ZAPISU TEJ ROZMOWY BRACI, FAKT TEJ ODMOWY JEST TEMATEM TABU W POLSKICH MEDIACH. KOMISJA MILLERA ZAŚ NIGDY NIE WYSTĄPIŁA O TEN ZAPIS.
  Jaka była decyzja prezydenta możemy wywnioskować po obecności gen. Błasika w kokpicie i po tym ze pilot podjął próbę podejścia do lądowania aby zadowolić Prezydenta, który podejrzewał, że Ruscy kłamią z ta mgłą aby ośmieszyć wyprawę Lecha Kaczyńskiego i utrudnić jego reelekcję. Zresztą co znaczy jakaś głupia ruska mgła wobec potęgi Lecha Kaczyńskiego ? Jego odwagi i niezłomnej woli ?
  Zgoda rosyjskiego kontrolera lotów obejmowała jednak tylko podejście na wysokość decyzji /100m/. Kapitan Protasiuk był jedynym członkiem załogi znającym język rosyjski i w końcowej fazie lotu był nadmiernie obciążony lądując przy niemal zerowej widzialności, prowadząc jednocześnie komunikację słowna z kontrolerem lotu na lotnisku Siewiernyj i zabawiając rozmową gen. Błasika. W rezultacie kpt. Protasiuk schodził ze zbyt dużą prędkością opadania – 8 m/s zamiast 4 m/s – a następnie nie widząc ziemi PRAWDOPODOBNIE chciał odejść na drugi krąg na automacie wciskając przycisk „odejście”. Jednak ten przycisk nie działał na lotnisku polowym bez systemu ILS o czym pilot /a także drugi pilot/ nie wiedział. Pierwszy raz w życiu podchodził do próbnego lądowania w warunkach niemal całkowitej mgły. Po co to robił ? Wiedział, ze jeśli nie podejmie tej próby, będzie ścigany karnie i dyscyplinarnie przez ekipę BMW Lecha Kaczyńskiego.
  W tym momencie samolot znajdował się na wysokości 39 m nad poziomem lotniska a nie 100 m jak fałszywie informował kapitana nawigator mający nalot na TU-154 zaledwie kilkanaście godzin (jeden lot na Haiti i z powrotem). Przyczyną tego błędu było posługiwanie się wysokościomierzem radiowym a nie barycznym. Wszystkie te kardynalne błędy załogi to wynik zaniechania z powodów politycznych /nalegali na to nasi sojusznicy i przyjaciele z USA/ szkolenia pilotów TU-154 na symulatorze w Moskwie przez stronę polska. Kłamliwie tłumaczono to oszczędnościami. Szkoda że nasi troskliwi przyjaciele z USA nie podarowali nam amerykańskiego samolotu nie zafundowali pilotom szkolenia na swoich symulatorach aby zapewnić bezpieczeństwo swoich polskich przyjaciół, którzy tak ich słuchają we wszystkim. Ale to by kosztowało a dobre rady są za darmo. Załoga z niezrozumiałych powodów ignorowała też ostrzeżenia Terrain ahead/Ziemia z przodu/ i instrukcje alarmowa /do natychmiastowego wykonania!/ Pull up !/Ciągnij w górę!/ nadawane automatycznie kilkanaście razy (!), aż do momentu katastrofy, przez system TAWS. SYSTEM TAWS SYGNALIZOWAL NIEBEZPIECZNE OBNIŻENIE PUŁAPU SAMOLOTU, O BOMBIE NIE WSPOMINAŁ. Zapewne jednak ostrzeżeń tego urządzenia nikt nigdy nie słuchał i tak było i tym razem, Niewytłumaczalne, nawigator meldował coraz niższe wysokości samolotu nad ziemią – ostatnia 20 metrów a na załodze również nie robiło to żadnego wrażenia chociaż podobno odchodziła na drugi krąg. Czyżby jednak podchodzili do lądowania jak twierdzi MAK ? Kapitan w żadnym momencie nie poinformował kontrolera lotów czy chce lądować czy odchodzić na drugi krąg. Dopiero zobaczywszy drzewa na kursie, 6 sekund przed katastrofą, kpt. Protasiuk zorientował się że coś tu nie gra i podjął gwałtowną próbę ręcznego poderwania samolotu. Było już jednak za późno. Samolot /co słychać na nagraniach/ zaczął szorować kadłubem po koronach drzew /nasi eksperci od nagrań nazwali to „przesuwaniem się przedmiotów”, nie żartuję !/ i w końcu skrzydłem uderzył w brzozę.
  Kontrolerzy z Siewiernego /było ich trzech/ zdawali sobie sprawę z niebezpieczeństwa lecz nie mieli uprawnień aby zamknąć lotnisko przed zagranicznym samolotem z prezydentem na pokładzie. Kontaktowali się ze swoimi przełożonymi ale nie dostali jasnych instrukcji. Rosjanie – i ci w wieży kontrolnej i ci w Moskwie - wiedzieli, że odesłanie samolotu prezydenckiego L.Kaczyńskiego na zapasowe lotnisko, spowodowałoby skandal międzynarodowy – BOHATERSKI POLSKI PREZYDENT, KTÓREMU NIESTRASZNA MGŁA I PRYMITYWNE LOTNISKO, NIEDOPUSZCZONY NA UROCZYSTOŚCI KATYŃSKIE PRZEZ ROSJAN ! Był to zapewne scenariusz zapasowy Lecha i Jarosława Kaczyńskich, zgodnie z którym decyzja o nie lądowaniu na lotnisku Siewiernyj nie mogła wyjść ze strony samolotu. Jednak Rosjanie intuicyjnie nie wpisali się w niego. SAMI ZAŚ KACZYŃSCY NIE MIELI NAJMNIEJSZEGO POJĘCIA O ISTNIEJACYM RYZYKU. Nigdy nie nauczyli się odróżniać samolotu od taksówki a pilota od szofera. Ot, służba jaśniepaństwa po prostu.
  Generalnie zarówno załoga samolotu jak i kontrolerzy mieli do wyboru albo postępować racjonalnie i ponieść konsekwencje służbowe albo poddać się presji zadufanych w sobie ignorantów na najwyższych stanowiskach. Rezultat znamy.

  Po katastrofie prezes i dożywotni właściciel PiS, a także były już nadprezydent Jarosław Kaczynski używa wszelkich wpływów zamazać wymowę oczywistych faktów i narzucić opinii publicznej kłamliwą wersję o spisku Tuska z Putinem i męczeńskiej śmierci prezydenta. Spisek, zwłaszcza ruski, dodaje powagi i sensu tym śmierciom, a brak szkoleń załóg na rosyjskim symulatorze w Moskwie z powodu zakazu z USA, brak doświadczenia i elementarne błędy załogi dobranej wg klucza BMW, niekompetencja i bezprawne naciski polskiego prezydenta, który nie miał zielonego pojęcia na co naraża siebie i innych, ujmują tej powagi i podkreślają że śmierć tych ludzi była bezsensowna. Gra PiSu toczy sie o odwrócenie uwagi od kompromitujących braci rzeczywistych przyczyn katastrofy i o nadanie rysu heroizmu śmierci Lecha Kaczyńskiego /poległ w historycznym Katyniu, z rąk Sowietów skumanych z Tuskiem!/, co wraz z Wawelem ma położyć podwaliny jego przyszłej legendy bohatera narodowego. Jeżeli fakty na to nie pozwalają to tym gorzej dla faktów. Dobrym przykładem jest tu raport A.Maciarewicza i jego pozbieranych za oceanem pseudoekspertów, który nie ma nic wspólnego z prawdą a jest bezwstydnie propagowany przez PiS. Fałszywe zdjęcia, fałszywe symulacje, blefy i manipulacje. Obrzydliwe ? Amoralne ? Tak ! Ci ludzie nie maja nawet krzty elementarnej przyzwoitości.
  Dodajmy, że razem z prezydentem zginęło 95 innych osób, którzy byli nieświadomymi ofiarami tragicznej w skutkach szarży braci Kaczyńskich na ruska mgłę.
 • ~antybezmyślnik
  (2013-10-21 21:34)
  Hofman-powołuje się na profesorów. Ale na jakich - pokroju Rońdy-oszusta i kłamcy z Krakowa? ! Już sam ten fakt pokazał, że nie wolno żadnemu z nich dawać żadnej wiary w ocenie katastrofy smoleńskiej!! Ponadto - co to za eksperci ?? !! Od teorii kosmetycznych i biletów lotniczych ?? Wierzę fachowcom i praktykom z Komisji Millera- bo to wiarygodni i doświadczeni piloci i odpowiedzialni ludzie!! POLACY - dajcie sobie spokój z Macierewiczem!! Bo to OSZOŁOM i polityczny malwersant!!!
 • ~Nt.
  (2013-10-21 21:52)
  To widac jak na dloni ,ze to byl przygotowany zamach przez Ryzego. Kiedy wreszcie wezna go na przesluchanie.
 • ~z pisu
  (2013-10-21 21:58)
  jeszcze trochę i będzie mówił jak Kurski , Ziobro i inni :)))
 • ~fizyk
  (2013-10-21 22:08)
  Będziemy sie kiedys bardzo wstydzić za dziennikarzy, ktorzy myslą, że katastrofy samolotowe badaja piloci, nie wiedza czym zajmuja się specjaliści od symulacji komputerowych, materialoznawcy, inzynierowie dżwieku. Wstyd.
 • ~PUCHATEK
  (2013-10-21 22:09)
  Myślenie ma przyszłość i jeżeli ktoś ma coś wspólnego z nauką, zadaje pytania i szuka naukowych uzasadnień Stokrotka i jej organ sterowany przez wielebnego Adaśka zachowuje się jak kiedyś święta inkwizycja która ma na wszystko gotowe odpowiedzi i będzie siać ogniem nienawiści ,byle zakrzyczeć dochodzenie do PRAWDY Dziennikarstwo przysłowiowej przekupy jest tak samo popularne jak muzyka disko i obydwie przeżywają swoje apogeum w dzisiejszej Polsce
 • ~Tofik
  (2013-10-21 22:12)
  Nowaczyka jego Uniwersytet kopnął w...
  doooooooooooope za brednie smoleńskie.
  Patrzcie państwo, ale że macki Tuska z Putinem to nawet za ocean sięgają! Łomatkoboska, to musi jakiś większy spisek być...