Dziennik Gazeta Prawana logo

Temat zastępczy? Schetyna: Debaty Tuska z Kaczyńskim nie będzie

17 lutego 2014, 08:12
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Jarosław Kaczyński i Donald Tusk
Schetyna: Debaty między Tuskiem a Kaczyńskim nie będzie/PAP Archiwalny
Grzegorz Schetyna nie wierzy, że dojdzie do debaty pomiędzy Donaldem Tuskiem a Jarosławem Kaczyńskim. Były wicepremier mówił w radiowej Jedynce, że będzie to temat zastępczy, który zdominuje co najmniej na kilka dni debatę publiczną w Polsce.

Gość Polskiego Radia uważa, że publiczna dyskusja pomiędzy liderami PO i PiS-u ma sens dopiero podczas kampanii wyborczej. Do wyborów parlamentarnych zostały jeszcze dwa lata, ale premier postanowił rzucić rękawicę Jarosławowi Kaczyńskiemu już teraz. Ma to związek z sobotnią konwencją Prawa i Sprawiedliwości, która według Schetyny mocnym akcentem rozpoczęła walkę o głosy wyborców.

Polityk Platformy Obywatelskiej uważa, że PiS przedstawił nierealny program wyborczy, dlatego premier Tusk postanowił obnażyć te braki i chce rozmawiać o konkretach. - twierdzi Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem w pisowskich obietnicach brak wyliczeń, ile będą kosztować te pomysły i jak można je sfinansować.

Debatę z Jarosławem Kaczyńskim zaproponował wczoraj premier Donald Tusk. Politycy PiS-u sceptycznie podchodzą do tego pomysłu i stawiają warunek: niech premier rozliczy się ze swoich obietnic, które składa Polakom od 2007 roku. TVP już zapowiedziała, że jeśli strony zgodzą się na debatę, jest gotowa ją zorganizować.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj