PiS donosi na Tuska do prokuratury. Zarzuca niedopełnienie obowiązków

| Aktualizacja:

Posłowie PiS złożyli do Prokuratury Generalnej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska. Jak podaje RMF FM, partia Jarosława Kaczyńskiego zarzuca premierowi niedopełnienie obowiązków w związku ze sprawą Amber Gold.

wróć do artykułu
  • ~TO DLA KOBIET NIEMICKICH BYŁ PRAWDZIWY KOSZMAR
    (2014-09-27 08:00)
    JUZ ZA 4 DNI ŚLUBY POLSKIE W POLSCE !
    SPOKOJNIE KOBIETY NIEMICKIE NIE ZACKOCHAJA SIE NAM TO NIE GROZI !
    CHOĆ JESTEŚMY UCZUCIOWE NIE WIERZMY W MIŁOŚĆ BO PRAWIE BYŚMY PRZESZLI PRZEZ PRAWDZIWY HORROR DWA RAZY NAM NIEBEZPIECZENSTWO GOROZIŁO ZE STRONY MEZCZYZN JESZCZE TO PAMIETAMY ZE SZKOŁY ! ALE MIAŁYSMY WIELE SZCZESCIA
    JECHAŁ SZYBKI WUZ Z CZRNYMI SZYBAMI CO RAPTOWNIE SIE ZATRZYMAŁ W NASZĄ STRONĘ JAK WYCHODZILISMY ZE SZKOŁY I FACET PRUBOWAŁ NAS PORWAĆ !
    TO ISTNY HORROR BYŁ MUSIEL;ISMY SIE SZARPAC MY KOBIETY NIEMICKIE Z TYM TYPEM NA ŁYSO ALE UDAŁÓ SIE W NOS I MORDĘ TEN TYP DOSTAŁ I ODJECHAŁ BO NIEMKI CHCIAŁY POLICJE ZAWIADOMIC !
    GDY RODZINE O TYM OPOWIEDZIAŁYSMY RODZINA NA POCZATKU NAM NIE UWIERZYŁA , DO PIERO POTEM DO NIEJ TO DOTARŁO !
    TO BYŁ PRAWDZIWY HORROR JAK W TRILERZE FILMIE ,TO SIE DZIAŁO NAPRAWDĘ ?
    NIE CHCEMY O TYM MYSLEC CO BY BYŁO JAK BY NAS PRZEP PIEKNE KOBIETY PORWANO PRZEZ TYPÓW !
    MINEŁO JUZ TYLE CZASU ZE OTYM JUZ PRWIE KOSZMARZE ZAPOMIAŁYSMY TO BYŁ PRAWDZIWY HORROR NA JAWIE JAK W FILMACH JAK LUDZI PORYWAJĄ
  • ~emeryt
    (2014-07-03 06:55)
    a kiedy zostanie ukarany kłamca za namówienie Polaków do nie płacenia za abonament RTV, urzędy skarbowe zabierają emerytury a ten kłamca siedzi cicho.
  • ~rak
    (2014-07-03 06:49)
    biedne dyżurne tuskomatoły plujcie a plujcie nic wam już nie pomorze
  • ~agent_tomek
    (2014-07-03 05:19)
    .Ta webbrygada smolenska to AGENCI PROPUTINOWSCY Z SEKTY SMOLENSKIEJ

    Rozzuchwaleni faktem, ze macierowicz z pelna aprobata braci kaczynskich zlikwidowal polski wywiad i kontrwywiad, oczyszczajac tym samym pole do wprowadzania w POlsce doktryny Putina, czyli destabilizacji krajow osciennych.

    Zapluwajac sie swoja religia nienawisci agenci z sekty smolenskiej wykopali juz gleboki row dzielacy polskie spoleczenstwo i kopia usilnie dalej.
    gdyby to pis rzadzilo

    Polska na kolanach sluzylaby pod wodza kaczynskiego i maciorawicza Putinowi i szybko zostala kolejna "autonomiczna" republika FEDERACJI ROSYJSKIEJ.
  • ~baca
    (2014-07-03 05:18)
    dekalogiem dla kaczynskiego, rydzyka, macierowicza jest
    DOKTRYNA PUTINA CZYLI DESTABILIZACJA POLSKI

    wyja kundle przez nich sterowane
  • ~docent z IPN
    (2014-07-03 05:17)
    Czy w PIS jest więc ulokowana agentura rosyjska? argumentow jest sporo.

    - paranoiczna zadza zlikwidowania demokratycznie wybranego rzadu, PODSLUCHY MAJACE NA CELU ZNISZCZENIE TUSKA

    -Telegraf - Kaczyńscy wzięli kasę z przekrętów w FOZZ oraz z „Oscylatora” (ART-B), , agenci dawnych, komunistycznych służb upodobali sobie środowiska pisowskie (wówczas PC) jako obszar swoich działań operacyjnych.

    - Rydzyk ze swoimi pasmami wojskowymi ze stacji przekaznikowych w Samarkandzie i Krasnojarsku przekazanymi mu przez Putina z zasiegiem na caly swiat, swiadomie dzielacy Polakow i kosciol katolicki,-Raport Macierewicza przekazany przez niego Rosjanom ujawnil szczegolowe dane o polskim wywiadzi i kontrwywiadzie, planach operacyjnych, wspolpracownikach z zagranicy, w tym w Rosji, -Smoleńsk, . Rosyjska agentura w PiS profesjonalnie zatroszczyła się o to, aby te narzędzia wojny propagandowej zostały skutecznie wykorzystane w celu destabilizacji naszej sceny politycznej
    - episkopat zastraszony przez Rydzyka iloscia hakow jakie otrzymal z KGB
    -program polityczny PiS, Jednym z najważniejszych punktów w programie PiS jest rezygnacja z europejskiej waluty.

    Niewprowadzenie Euro do polskiego systemu finansowego jako oficjalnego pieniądza osłabi nasze więzy gospodarcze i polityczne z Europą.

    Program polityczny Kaczyńskiego stanowi niezwykle skuteczne narzędzie deeuropeizacji Polski.


    Ciemni rodacy nie orientuja sie ze w Polsce dziala agentura smolenska, ktora podstepem, kamuflazem, pozoracja dazy do destabililzacji Polski, do niszczenia struktur panstwowych, do niszczenia demokracji.Ta sekta ordynarnie falszuje rzeczywistosc.
  • ~riki
    (2014-07-03 05:16)
    wyobrazcie sobie teraz panprezesa jako obecnego premiera zamiast Tuska


    POSMIEWISKO W UNII I NA CALYM SWIECIE

    kursowalby po PE w otoczeniu 12 SLICZNYCH ROSLYCH OCHRONIARZY


    obrazaL byAngele Merkel

    nie podawalby reki przewodniczacemu parlamentu

    nie zna zadnego obcego jezyka

    nie uznaje instytucji panstwowych i europejskich

    nie uznaje demokracji i stara sie ja rozibic

    robi tylko to co jest w interesie Rosji

    lekcewazy bezpieczenstwo narodowe, odmawia obecnosci na posiedzeniach w tych waznych spotkaniach

    przed posiedzeniami premierow UE bedzie dostawal biegunke
    odprawi egzorcyzmy w sali posiedzen PE

    zabralby to koszmarne BABSKO pawlowicz aby rozsadzala PE od wewnatrz dla Putina.
  • ~giga
    (2014-07-03 05:14)
    cui bono? [ku-i bono?] (łc.) po co? na czyją korzyść? komu to miało przynieść pożytek?

    Zdumiewajace, ze zaden z dziennikarzy z niezrozumialych powodow nie podejmuje tematu, ze najbardziej poderzanym w aferze z podslychiwaniem prywatnych rozmow, jest pis, z Mariuszem Kaminskim na czele, pisowskim specem od podsluchow, ktory dnie spedzal na podsluchiwaniu innych. Oczywiscie wiadomo ze Kaminski nie zrobilby malego kroczku bez inspiracji wodza partii.

    Na poczatku tej afery wspominano posle pisu zaangazowanym w afere podsluchowa!?!

    Fakt ten potwierdza zachowanie prezesa, ktory spodziewal sie ze po ujawnieniu nagran, rzad premiera Tuska upadnie natychmiast, ale nie upadl. Nieszczesny i wiecznie przegrany prezes nie byl przygotowany ze i tym razem tez przegra.
    Pozwole sobie tez dolaczyc wierszyk z sieci, bardzo na czasie;

    TO BYŁY PIĘKNE DNI IVrp
    Te narady w sprawach skucia oraz tajnych sPiSków knucia,
    te zabawy cudzym życiem, które można opluć skrycie,
    wyciąganie „haków” z teczek, gromadzenie jadu beczek
    to kartofli sens istnienia kłucie ludzi nagle z cienia
    oraz mściwe chichotanie, gdy się komuś krzywda stanie!
    ACH! I JESZCZE TE PODSŁUCHY WCIĄŻ SŁUCHANE DO PODUCHY,
    GDY JARECZEK PODNIECONY SŁUCHAŁ JĘKÓW CUDZEJ ŻONY
    I FUJARKĘ W DŁONI TRZYMAŁ W WYOBRAŹNI ON JĄ DYMAŁ!
    NO I JESZCZE TE PRZECIEKI GDY Z ANEKSÓW PŁYNĄ ŚCIEKI,
    TO JEST TAJNE TAMTO TAJNE BYLE LUDZI OBLAĆ ŁAJNEM
    I CHICHOTAĆ WCIĄŻ BEZKARNIE GDY OPLUTY KOŃCZY MARNIE!
    Takiej władzy chcą Kaczory zemsta dla nich to love story
    Naród to jest tylko ZOMO oni zaś z „lepszego domu”!
  • ~Rychu
    (2014-07-02 19:05)
    TRYBUNAŁ to za dolikatny dla tego KOLESIA tylko tyle
  • ~Rychu
    (2014-07-02 17:17)
    Rem: tadek
    W przypadku pana K. wielkość liter nie ma znaczenia. Jest małe nic i jest wielkie NIC.
  • ~czytelnuik
    (2014-07-02 17:16)
    Przecież powszechnie wiadomo że media służalcze wobec koalicji rządowej PO-PSL czerpią za służalczość ogromne zysk itakie lak prenumeraty przez instytucje rządowe, reklamy spółek skarbu państwa. Bez tych subwencji media takie jak GW, TVN ,TWP nie istniały by.. I dopóki rządzi ta koalicja nic w mediach się nie zmieni. To jest prosta taktyka Pana Tuska
  • ~tadek
    (2014-07-02 16:07)
    Ty Rychu niemota jakaś jesteś. Czy do ciebie trzeba pisać drukowanymi literami?
    Jeśli już musisz pisać te twoje wypociny, to pisz np. Pan Premier Kaczyński, albo Pan Prezes Kaczyński.
    Rozumiem, że twierdzisz, że to Pan Premier Kaczyński podjął decyzję w sprawie Możejek. Czyli na tej samej zasadzie, to pan Premier Tusk podjął decyzję w sprawie chińskiej firmy budującej autostrady, czy też arabskiego inwestora dla stoczni?
  • ~Rychu
    (2014-07-02 15:00)
    Rem: ~POlędwica soPOcka

    Może PIS i prezes złożą do prokuratury zawiadomienie, nie o możliwości popełnienia przestępstwa, a popełnieniu przestępstwa niegospodarności o olbrzymiej skali przez niejakiego Kaczyńskiego w związku z zakupem przez Polskę w czasie rządów Kaczyńskich. rafinerii w Możejkach na Litwie,
    Katastrofa...rafineria przez lata generuje tak duże straty...szok.
    Jakoś Kaczyński i cały ten PiS na temat Możejek dziwnie nabrali wody w usta.
    Gdyby to PO wyrzuciła 3 mld. dolarów w błoto Kaczyński grzmiałby jak dzwon Zygmunta, ale że to był pomysł pisowski z kupnem tej rafinerii Kaczyński siedzi cichutko jak mysz pod miotłą.

    Czy Kaczyński odpowie za ten bezsensowny biznes?
    Efekty wielkomocarstwowej polityki prowadzonej przez idiotów z PIS rządów.
    Kupiliśmy rafinerie na Litwie walcząc z ruskimi przepłacając na starcie o jakiś MILIARD DOLCÓW... a potem ruscy przestali pompować ropę rurociągiem, bo i po co mieli by pompować jak ich wojskowe bazy na Litwie zlikwidowali.

    Ta rafineria jest najlepszym przykładem" umiejętności " rządzenia i wydawania środków publicznych przez "jedynego geniusza" ,nie tylko o niewielkim wzroście ale i małym móżdżku .To pomnik niesławy Kaczyńskich.
    PIS, czyli Kaczyński prowadził grę dyplomatyczną w której stawką były między innymi potężne polskie pieniądze i wynik był oczywiście z góry wiadomy. Zakup Możejek „ wzmocnił” polskie wpływy polityczne o tyle, że otworzył drugie, po sytuacji polskiej mniejszości, pole do wzajemnych zadrażnień pomiędzy Polska a Litwą.
    Kto na tym skorzystał nie trzeba wymieniać. To, że biznes z Możejkami nie mógł się udać ze względów czysto ekonomicznych to mógł wiedzieć każdy.
    Bo wszystkie rafineria na świecie są położone albo na rurociągu albo bardzo blisko portu z którym mają połączenie rurociągiem.
    A po drugie to ta rafineria była za duża na potrzeby regionu. Gdy była budowana miała zaopatrywać głównie jednego największego odbiorcę czyli bazy wojskowe Armii Czerwonej w obwodzie Kaliningradzkim.
    Gdy ten ostatni klient odpadł pozostawało tylko gorączkowe szukanie odbiorcy nawet za oceanem.
    W sumie...My ładujemy ciężkie pieniądze w litewską rafinerię, nasze samoloty patrolują ich niebo, a Litwini prześladują Polaków jak nikt inny.
  • ~tadek
    (2014-07-02 14:37)
    Rychu, ty gnojku, widzę u ciebie dużą dysfunkcję poznawczą. Dla ciebie (świadomie z małej litery) istnieje pan Premier Tusk, pan Prezydent Komorowski oraz Kaczyński. Więcej szacunku szczawiku, bo to były premier oraz prezes największej partii opozycyjnej w Polsce. Rusz mózgownicą, a nie powtarzaj za wyborczą co ci tam napisali.
  • ~Rychu
    (2014-07-02 12:04)
    Doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa jest ulubioną metodą Kaczyńskiego i spółki. Im nie chodzi o możliwość popełnienia przestępstwa, chodzi o osobę, tym razem o Tuska. Działa to na zasadzie obrzucania gó..nem licząc że coś się przylepi.

    Szczególny pokaz takiej metody trwa od dawna i dotyczy k...wstwa" i "sukinsyństwa" i klasycznej paranoi, kiedy o wypadku lotniczym w Smoleńsku mówią jak o zamachu, który przygotował premier. To jest k...wstwo, największe od 1945 roku.

    Rzuca się oskarżenia, że pan premier Tusk i pan prezydent Komorowski współuczestniczyli w zorganizowaniu mordu politycznego, największego od czasu obławy augustowskiej. I na to nie ma innego słowa niż k...wstwo, łajdactwo, sukinsyństwo! To jest k...wstwo spowodowane paranoiczną nienawiścią.
    Jawny cynizm, z jakim Kaczyński gra na społecznych emocjach, jest tak oczywisty, że naiwną jest wiara, iż służy jakiejkolwiek sprawie, oprócz własnej
    Tak postępuje warchoł – potoczne określenie hulaki, przestępcy i samowładcy, człowieka siejącego zamęt w imię tylko własnych celów.
    Zamiast docenić, że Polska przeżywa najlepszy okres od trzystu lat, Kaczyński straszy, że nasz byt narodowy jest zagrożony, państwo słabe, stwarzają atmosferę, jak gdybyśmy byli w przeddzień nowych zaborów. Putin i Merkel tylko ostrzą zęby.. Jarosław Kaczyński nie może się zdecydować, czy jesteśmy krajem niepodległym. Słuchając przemówień prezesa Kaczyńskiego w tych dniach odniosłem wrażenie, że Polska jest niepodległa i suwerenna kiedy rządzi PiS, a gdy u władzy jest Tusk i Komorowski, namiestnicy Putina i Brukseli – Polska wolna nie jest, i „ Polskę wolną racz nam zwrócić, Panie”. Gra on na tej samej nucie, co Lech Kaczyński, który mówił, że w naszym życiu ciągle potężne są siły, dla których polska niepodległość „nie jest wartością, ale zagrożeniem”.
  • ~Pseudodziennikarze nadal na usługach układu PO-PSL
    (2014-07-02 10:48)
    To co sie dzieje teraz to niestety jest po czesci wina takich 'dziennikarzy' jak Monika Olejnik, ktorzy przez 7 lat dawali Tuskowi i PO taryfe ulgowa a wrecz zawsze ich tlumaczyli z afer i przekretow.

    Zawsze byla miekka dla Tuska i rzadu a wsciekle atakowala opozycje i to nie tylko tych z PiS. To tylko procentowalo tym, ze rzad Tuska stawal sie coraz bardziej leniwy, arogancki i calkowicie bezkarny.

    Nic dziwnego, ze byli przekonani, ze i teraz beda mogli robic co im sie podoba jak maja wystarczajaco sporo oglupionego spoleczenstwa, dzieki takim jak bezkrytyczny dla nich TVN czy GW.

    Nawet teraz czesc medialnej grupy nadal stara sie oglupiac spoleczenstwo i tworzyc bzdury typu, ze w imie 'mniejszego zla' nalezy ponownie popierac skorumpowany rzad Tuska.

    To media zawiodly spoleczenstwo i siebie. To bylo siedem lat tlumaczenia i krycia Tuska z jego klika, dlatego teraz mamy takie efekty, ze bardziej przypominamy Bialorus czy Rosje niz kraje zachodnich demokracji.
  • ~Żołądek ci powie
    (2014-07-02 10:34)
    W żołądku Putina Janukowycz spotyka Tuska.

    -- Donald, Ty tutaj ? Co sie stało ? To i Ciebie Putin pożarł ?

    -- Nie, Wiktor, wiesz, ... Jak by Ci to powiedzieć,... Ja się tu dostałem od przeciwnej strony.

    A tak poza tym, wszystko jest OK!
  • ~Eks-frajer PO
    (2014-07-02 10:29)
    Przyznajmy wreszcie, że byliśmy frajerami!

    Wszyscy, którzy głosowali na Tuska i jego bandę przyznajmy wreszcie, że byliśmy frajerami.

    Nie wdawajmy się w bezsensowne pyskówki z przeciwnikami PO, bo dziś wszyscy doskonale wiemy, że to MY - elektorat PO - okazaliśmy się idiotami.

    Możemy oczywiście temu publicznie zaprzeczać, nie chcąc przyznać się do własnego frajerstwa, ale samych siebie nie oszukamy.

    Czas więc powiedzieć wprost: Szanowni wyborcy PiS - mieliście rację !

    Trzeba mieć odwagę, by przyznać się do własnej głupoty.

    Sami na co dzień będąc kombinatorami (za komuny nie dało się inaczej), uwierzyliśmy naiwnie (na tym właśnie polega nasze frajerstwo!), że "Platforma Obywatelska" jest partią ludzi superuczciwych i superkompetentnych. Zapomnieliśmy nauczkę z rządami SLD-PSL.

    Tymczasem okazało się, że jeszcze raz zaufaliśmy niekompetentnym superkombinatorom i cynicznym supercwaniakom, którzy sprytnie nabili nas wszystkich w butelkę a sami się obłowili, wyprzedając kraj za przysłowiową miskę soczewicy.

    Po prostu daliśmy się złapać na reklamę, zapominając, że prawie wszystkie media, gazety, radia i telewizje są z nimi związane. Uwierzyliśmy napisom na błyszczącym opakowaniu!

    Śmialiśmy się z moherowych beretów, tymczasem okazało się, że cały czas to słuchacze Rydzyka mieli dostęp do prawdziwych informacji, a nas karmiono bajkami o Zielonej Wyspie, która tak naprawdę zamienia się w Zielone Wysypisko a my w śmieciarzy.

    A teraz "nasze" media oswajają nas z pomysłem nowej wspaniałej koalicji PO-SLD!

    Byleby ta mafia mogła naszym kosztem rządzić dalej!

    Ja, jako były wyborca Tuska i PO przyznaję się do błędu i przepraszam, że swoim głosem przyczyniłem się do tragedii tylu rodaków.

    Przepraszam z całego serca.
  • ~wyborca
    (2014-07-02 10:23)
    Sekta PiS powinna doniesc do Prokuratury na wszystkich POLAKOW oddajacych glosy wyborcze nie na ICH ugrupowanie bo to WROGOWIE POLSKI. giga co do wpisu o tej Smolenskiej TUBIE, to terz tylko PODSLUCHY, techniczny Premier KACZYNSKI potem wladza dziedziczna Bratanica, i reszta rodziny.
  • ~juzwa
    (2014-07-02 10:15)
    Do obserwator, czy jak obronca oskarzonego broni w sadzie to rowniez przestepca? tak by wynikalo z tego wpisu. znaczy ze kazdy ktory broni to w twoim mniemaniu PRZESTEPCA. zastanow sie zanim palniesz kolejne GLUPSTWO.