Reklama

Kandydatka PiS na premiera mówiła dziennikarzom, że projekt, który jest w Senacie nie chroni frankowiczów. Póki nie pojawi się projekt, który zabezpieczy interesy kredytobiorców, to my takiego projektu wspierać nie będziemy - mówiła Beata Szydło.

Zdaniem kandydatki PiS rząd mógłby opracować korzystną dla kredytobiorców ustawę, gdyby zajmował się pracą, a nie kampanią wyborczą.

Beata Szydło obiecała, że jeśli PiS wygra wybory to rozwiąże problem. Przygotowanie dobrego prawa dla frankowiczów jest możliwe i my to zrobimy - powiedziała.

Na początku sierpnia Sejm niespodziewanie przyjął nowe regulacje wraz z niekorzystną dla banków poprawką SLD, zgodnie z którą koszt przewalutowania kredytu w 90 procentach musiałyby pokryć banki. Pierwotnie miało to być 50 procent. Taka decyzja Sejmu wywołała panikę na warszawskiej giełdzie. Akcje banków straciły od kilku do nawet 20 procent.

Ustawa teraz będzie rozpatrywana przez Senat na posiedzeniu rozpoczynającym się 2 września. Autorzy ustawy w jej pierwotnym kształcie liczą na to, że w izbie wyższej uda się powrócić do zapisów sprzed głosowania w Sejmie.