Reklama
Reklama
Reklama

Nie pokazał ich Komorowski, nie pokaże i Duda. Opinie ws. OFE nadal tajne

Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda / PAP / Tytus mijewski
Kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy odmówiła ujawnienia ekspertów opiniujących ustawę o zmianach w funduszach emerytalnych. Jego poprzednik, Bronisław Komorowski, też to utajnił.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Fundacja Batorego Andrzej Duda` Kancelaria Prezydenta prezydent eksperci opinie ujawnienie informacji publicznej ofe Watchdog Polska bronisław komorowski NSA wyrok sądu informacja publiczna

Powiązane

Reklama

Komentarze (31)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • KAŚKA
    2015-10-18 18:57
    MAM NADZIEJĘ , ŻE PO WYBORACH WSZYSTKIE SZWINDLE PEŁOWSKIEGO GANGU WYJDĄ NA JAW - RAKOWIECKA CZEKA NA WAS - HEMOROIDY W ODBYCIE RZECZPOSPOLITEJ !
    0
    zgłoś
  • sev
    2015-10-17 21:33
    RODACY !!!
    Kiedy wreszcie zrozumiecie, że z wygraną w wyborach PiS-u zmieni się tylko szyld i zwiększą się wydatki na kler.
    Reszta pozostanie b/z !!!
    Będą grabić Polskę nowe - stare hieny rodem z Solidarności.!!!
    0
    zgłoś
  • 8 lat NIErzadu POPSL najwyzszy czas na audyt po wyborach
    2015-10-16 20:16
    Teraz nie bo by mu zarzucili, ze chce wykorzystac w wyborach by wspierac PiS. A i bez ujawniania wiadomo, ze to jest mega mina/przekret ten caly OFE tak jak i 1% "trzeci filar", ktory Balcerowicz-Petru chce wcisnac naiwnym.
    0
    zgłoś
  • Obserwator
    2015-10-16 18:19
    Postąpił właściwie,nie kopie się leżącego, jeżeli fundacja niepolska chce sie dowiedzieć to niech idzie do sądu.
    0
    zgłoś
  • lu
    2015-10-16 15:38
    Rusko germańskie mendy w ataku. Wścieklizna je opanowała.
    1
    zgłoś
  • lu
    2015-10-16 15:36
    " To niedopuszczalne, żeby głowa państwie stojąca na straży konstytucji – a wraz z nią zarówno kancelaria prezydenta Komorowskiego, jak i prezydenta Dudy - naruszała konstytucyjne prawo obywatela do informacji publicznej - podkreśla Szymon Osowski, prezes Sieci Watchdog."
    "Udostępnienie przez kancelarię tych danych dokonałoby się więc z naruszeniem art. 5 ust. 2 ustawy o dostępie do informacji publicznej – a więc naruszałoby prywatność tych osób (Dz.U. z 2014 r. poz. 782 ze zm.)."
    Takie zapisy w jednej notatce. Kancelaria postąpiła zgodnie z prawem a DURNIE chcą ujawnienia ekspertów.
    0
    zgłoś
  • laka
    2015-10-16 14:53
    Nie da się już patrzeć na tą głupią,wesołkowatą gębę Dudy. To debil ,nie prezydent ...
    3
    zgłoś
  • Ada
    2015-10-16 13:35
    Zajmujcie się dalej hejtem skierowanym przeciw PISowi, a już niedługo nie będzie was nikt czytał. Kłamcie dalej.
    A 37 lat temu Polak został Papieżem. To jest informacja na pierwszą stronę.
    1
    zgłoś
  • podatnik
    2015-10-16 13:01
    Czyli głosowanie na PiS nie ma sensu bo wtedy wszystko w PRL'u bis będzie tajne! wystarczy jeden z PiS'u!
    23
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • Nick
    2015-10-16 12:29
    Ja sie go pytam - w Grodku Jagiellonskim pan byl? Bylem! To dostal w morde. A co jak by powiedzial ze nie byl? Tyz by dostal w morde! I tak oto polskojezyczna prasa traktuje polskiego prezydenta. Wybranego demokratycznie duza wiekszoscia glosow. Mam nadzieje ze juz niedlugo.
    2
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • sfas
    2015-10-16 12:25
    uważam, że eksperci powinni być tajni, by nie było na nich nacisków, by byli wolni od presji ze strony opiniii publicznej

    notatki pośrednie, materiały robocze nigdy nie powinny być ujawniane, bo są to niepełne dane, to są próbne rozważania różnych aspektów, wiążąca jest ostateczna opinia, bo dopiero pod nią ekspert się podpisuje

    to polityk podejmuje decyzję i bierze za nią odpowiedzialność i staje w konfrontacji z opinia publiczną
    2
    zgłoś
  • Jeszcze dwa tygodnie
    2015-10-16 12:23
    POwoli bydlaczki z PO !!!
    PO wyborach wszystko ujawni !!!
    Trybunał stanu bedzie miał co robić !!!
    2
    zgłoś
  • NIEMIECKA GADZINÓWKA DLA POLAKÓW
    2015-10-16 12:05
    UWAGA ANTYPOLSKA PROPAGANDA DER DZIENNIK ! ! ! !
    2
    zgłoś
  • WAW
    2015-10-16 11:50
    DODA W ZMOWIE Z KOMOROWSKIM! :))
    2
    zgłoś
  • Silesian
    2015-10-16 11:34
    Okazuje się, że rewolucji nie będzie. Kancelaria utrzyma linię swojego poprzednika. Powołuje się przy tym na rozstrzygnięcie NSA (wyrok z 25 kwietnia 2014 r., sygn. akt I OSK 2499/13) - państwo nadal zdaje egzamin.
    Po polsku :-DD
    5
    zgłoś
  • JMK
    2015-10-16 11:17
    Spokojnie miłośnicy PO .Będzie czas po wyborach powyjaśniać wiele skrywanych tajemnic.
    7
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • bet
    2015-10-16 10:48
    Jaki pech pis nie ma sie do czego przyczepic. Nie bedzie kolejnej afery. No i jak teraz odroca uwage wyborcow od swoich niedociagniec?
    21
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • mirus
    2015-10-16 10:45
    Dlaczego nie chca ujawniac? Bo wszystko jest ok. Nie maja sie czego czepiac. Oni lubia tylko aferki gdzie cos mozna rozdmuchac a tu sie nie da.
    29
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • dwa
    2015-10-16 10:40
    Nie było żadnych nieprawidłowości ze strony rządu więc nie ma publikacji, gdyby coś było to była by afera, przecież PIS kocha te niby afery ujawniać, tyle że coraz częściej musi przepraszać za swoje"pomyłki"
    31
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • 25XWYPIS
    2015-10-16 10:36
    -=W POLSCE ZASZŁO GRUBE NIEPOROZUMIENIE ... Zwolennicy kaszystowskiej sekty uważają za dobre zupełnie co innego np DOBRA ma być kaszystowska dyktatura, ksenofobia, rasizm wyznaniowy i każdy inny, dewocja i dominacja kleru , kołtun, paranoja i spiski a na dodatek prawdą ma być rzekomy zamach w Smoleńsku. To trzeba sobie bardzo mocno wyjaśnić i uświadomić czym jest sterowana przez kartoflanego frustrata i jego klakierów kaszystowska masa ciemniaków która dosłownie PO TRUPACH chce władzy nad 40 milionowym krajem w środku Europy w XXI wieku. 25 X zważą się losy Polski..
    43
    zgłoś