Prezydent ułaskawił Kamińskiego bez zaglądania w akta

| Aktualizacja:

Ani prezydent, ani nikt z jego kancelarii nie zwracał się do sądu, przed wydaniem aktu ułaskawienia, z prośbą o wgląd w akta sprawy dotyczące Mariusza Kamińskiego - dowiedziała się gazetaprawna.pl.

wróć do artykułu
  • ~spn
    (2015-11-18 16:16)
    W pełni popieram poglądy miastopiwa. Widać gołym okiem manipulacje tzw wymiaru sprawiedliwości. Prezydent Duda postąpił właściwie w tej sytuacji kładąc kres dalszym manipulacjom ze strony wybranych sędziów.Tzw wymiar sprawiedliwości w takiej formule nigdy nie będzie budził zaufania tym bardziej, że już w 1989 r nie przeprowadzono jakiejkolwiek weryfikacji w myśl idei, że sam się oczyści. Skutki tego widzimy nadal. Proponuję aby rola sędziego odnosiła się taj jak w USA do sprawowania nadzoru nad przebiegiem sprawy a wyrok wydany byłby przez ławę przysięgłych. Ograniczyłoby to pole do nadużyć ze strony sędziów.
  • ~Brzytewka
    (2015-11-18 16:20)
    Mafia sadowniczo-prokuratorska szaleje!!! Bardzo ciekawe, że wszyscy tak ochoczo potępiający ułaskawienie przez P. Prezydenta P. Kamińskiego zapomnieli a w szczególności ten ,,sędzia" (celowo z małej litery) zapomnieli, a właściwie celowo unikają o tym napisać, że wszystkie poczynania służb w sprawie ,,afery gruntowej" miały pełną aprobatę i przyzwolenie PROKURATURY I SĄDÓW!!! Nic się nie działo bez ich zgody, więc proszę nie pie...ć głupot, bo jak widać najbardziej drą mordy ci co maja dużo ,,za uszami"!! Nie kradłem, nie korumpowałem śpię spokojnie!!! zwiń
  • ~Karol
    (2015-11-18 16:11)
    Jak stanowi art. 139 „Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski” i to jest tzw. prerogatywa prezydenta, czyli uprawnienie przysługujące tylko prezydentowi i nikomu innemu. Konstytucja nie wyłącza innych przypadków niż wyrok prawomocny, chyba, że są to osoby skazane przez Trybunał Stanu. Skłaniam się ku temu rozumowaniu, według którego prezydent nie złamał prawa
    — mówi w rozmowie prof. Piotr Kruszyński
  • ~POLAK
    (2015-11-19 19:51)
    Tak dudus zamienił urząd PREZYDENTA RP w farsę...
  • ~miastopiwa
    (2015-11-18 15:54)
    Fakty których w głównych mediach nie ma: sąd okręgowy skazuje Rybę i wspólnika de facto uznając legalność operacji CBA. Kolejny sąd badający tą sprawę uznaje, że nie było żadnego przestępstwa w operacji CBA. Wybucha "afera hazardowa" aby usunąć Mariusza Kamińskiego potrzebne jest postawienie mu zarzutów bo ustawa o CBA inaczej się nie pozwala. Takie zarzuty stawia prokurator Bogusław Olewiński i Tusk odwołuje Kamińskiego. Dziś w prokuraturze Bogusława Olewińskiego już nie ma. Za to wiadomo, że prokurator Bogusław Olewiński, który postawił zarzuty szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu, był w czasach PRL zarejestrowany jako tajny współpracownik SB o ps. „Marian”. Sawicka zostaje uniewinniona w kuriozalnym wyroku gdzie sędzia mówi "jest niewinna i moralnie naganna' W międzyczasie wybucha sprawa korupcji w Sadzie Najwyższym, media publikują stenogramy podsłuchów sędziów Sądu Najwyższego. Oczywiście sprawa zostaje zamieciona pod dywan. Od tej pory wymiar sprawiedliwości III RP próbuje się zemścić na M. Kamińskim. Swoja drogą dziś czcimy "Żołnierzy Wyklętych" a na najwyższych stanowiskach w sądownictwie obecnej Polski dalej królują "uczniowie sędziego Andrejewa' którzy "Żołnierzy Wyklętych" skazywał na śmierć
  • ~heliot
    (2015-11-18 16:04)
    Podajcie kogo ułaskawił p. Komorowski??? bo jakoś nikt nie protestował jak p. Komorowski przyznał w ciągu 3 dni obywatelstwo polskie dla zięcia p. Kopacz,więc jak jednemu wyrzucacie to i o innych coś podajcie.
  • ~Proton
    (2015-11-18 16:11)
    Zaczęło się. Wiedziałem, że prezydent Duda czyści buty Kaczyńskiemu i spełnia wszystkie jego życzenia, i zachcianki w podskokach, i z uśmiechem na twarzy, ale żeby jednak upaść aż tak nisko?! Tego się nawet po nim nie spodziewałem. Gdzie On miał rozum tak postąpić?!!!
  • ~ja
    (2015-11-18 15:49)
    Nie ma to jak kolesie w PISowskiej sitwie
  • ~jajaou
    (2015-11-18 16:00)
    Duda zasrańcu sprawiedliwość cię kiedyś dopadnie ,a wtedy będziesz piszczał cieniutko,oj cieniutko !!!
  • ~olekolek
    (2015-11-18 16:00)
    ułaskawic to mozna kogos kto został skazany i poszedł siedziec,a nie tak jak to zrobił prezydent,ułaskawił goscia który jeszcze nie miał wyroku prawomocnego jak to jest mozliwe,no cóz kolesie sa niewinni PISto swieci ludzie wiec łaska była.
  • ~krotkoizwiezle
    (2015-11-18 15:58)
    TKM. Tym razem PiSdzielski.
  • ~Szczesliwy
    (2015-11-18 16:42)
    No -dzieki BOGU !! w koncu Pan Kaminski wszystkich zlodziei i mordercow bedzie- lapal ! ..,.,Ziobro bedzie ich uczciwie --sądzil.,.,natomiast Macierewicz bedzie wyznaczal plutony egzekucyjne.. Dlatego i po to Polacy tych ludz wybrali...A nie 5 -cio letniego wlasciciela willi w Klarysewje,,,. Sawickiej,,.,, jak i Cyby z Lodzi ,, jak rowniez ich kolesi !!.,
  • ~asdf
    (2015-11-18 16:12)
    i co pisowskie lemingi, tak krzyczeliście że w PO afera goniła aferę i kręcenie lodów pod stołem odbywało się na wielką skalę... nowy rząd za to już nawet nie stara się żeby się chować ze swoimi przekrętami tylko robi to bezwstydnie na oczach wszystkich!!!
  • ~emeryt
    (2015-11-18 16:30)
    Oglądając wystąpienie jednego z posłów który zarzucił prezydentowi łamanie prawa w związku z ułaskawieniem obrzyna kamińskiego,szyderczy uśmiech pajaca prezydenta upewnił mnie w przekonaniu że nie oddanie głosu na tego durnia było dobrym wyborem.
  • ~czarodziej
    (2015-11-18 16:38)
    No cóż, na stanowisku Prezydenta mamy pętaka i to wziętego z kapelusza !
  • ~rok2015
    (2015-11-18 17:06)
    Duda do dzieła przetnij śledztwo na zamówienie polityczne następny areszt dla krystalicznie uczciwego zięcia Twojego idola mlaskacza !
  • ~oz
    (2015-11-18 16:25)
    korupcja w sądzie najwyższym prezesi sądu zamietli pod dywan CBA miało dowody w postaci nagrań sędziów sędziowie nakazali ich zniszczenie zemsta na Mariuszu Kamińskim
  • ~IVRP
    (2015-11-18 16:59)
    Jak zakończyła się sprawa Błaszczaka jak sędzia chciała przenieść sprawę do wyższej instancji po tym jak z akt wynikało ,że ZUS w Szczecinie wykonał za 30- tys. przyłącz wody na działkę posła ? Czy wiadomo u którego polityka córki odnalazł się laptop testowany w ZUS ?
  • ~rymera
    (2015-11-18 16:19)
    Sad ma wykonac polecenie ( prosbe ) prezydenta i ja wykonuje - w jakim swiecie ja zyje .
    Prezyden z racji wykonywania swojego urzedu moze kogos ulaskawic ,ale nie moze nikogo w sprawie uniewinnic . Prezydent ingeruje w niezawislosc sedziow i sedzia sie z tym zgadza ( rozumie , ze nie kommentuje ) . Niemniej ingerencja jest kuriozalna , Kaminski jest skazany i Prezydent swoim ulaskawieniem sankcjonuje wyrok I instancji - Kaminski jest przestepca i to juz oficjalnie , ktory zostal ulaskawiony decyzja prawnika i prezydenta Dudy - jaki prezydent takie prawo ( no bo sady sie nie licza III wladza i jej niezawislosc i nie zaleznosc zostala tym precedensem zlikwidowana , dziekuje sedziemu Malkowi .
  • ~Marek
    (2015-11-18 16:23)