Posłowie poszli na skargę do Kaczyńskiego. Prezes PiS zarządzi odsunięcie likwidacji gimnazjów

| Aktualizacja:

Rząd nie wycofa się z reformy oświatowej, ale jej wdrożenie zostanie przesunięte o rok. Wszystko wskazuje na to, że decyzję w tej sprawie podejmie Rada Ministrów.

wróć do artykułu
  • ~Barbara
    (2016-10-25 09:34)
    To dobrze, bo za rok tej pisdolencji już nie będzie.
  • ~zalewskarachwalska
    (2016-10-25 09:53)
    pisbolszewia: zero kompetencji, ale zmiany dla samych zmian. nie musi byc lepiej - wazne, ze bedzie inaczej - po pisfaszystowsku.
  • ~GIMNAZJA do LIKWIDACJII !!!
    (2016-10-25 10:47)
    Co sprytniejsze treserki z gimnazjów juz w Janowie tresuja klacze. Samorządy tak czy siak, przez dotacje DO UNII EUROPEJSKIEJ to istne dziady, znaczy bankruci, gdy przyjdzie te skumuluwane długi spłacać to nie tylko gimnazja pójda pod nóż, ale banksterzy zedra z nich ostatnią koszule. W sejmie sie juz szykuje Nocna Zmiana+, i od Nowego Roku Nowy Rząd bedzie odpierał pisowskie 500+, ale bedzie wrzask większy niz w niedzielę bachorów w supermarketach
  • ~mysza
    (2016-10-25 09:30)
    Głupota i fanatyzm pani Zalwskiej są zdumiewające. Nareszcie jakiś mądrzejszy w PiSie poszedł po rozum do "głowy" czytaj guru Jarosława. Szkoda że tak późno !
  • ~ hugo
    (2016-10-25 09:43)
    magiel czyli jedna pani powiedziała drugiej pani itd.
  • ~Osito
    (2016-10-25 10:20)
    DECYZJĘ to podejmie Prezes Tysiąclecia, Rada Ministrów tylko przyklepie.
  • ~niemcy sPOnsorują i szKODzą Polsce
    (2016-10-25 10:14)
    Nowy program Przestępczości Organizowanej i HANI zlodziejki z RATUSZA .... KAMIENICA+...
  • ~Wawiak
    (2016-10-25 09:43)
    A za rok to będzie zupełnie inna rzeczywistość i PiS o ile będzie rządził będzie się biedził z innymi problemami.
  • ~pikuś
    (2016-10-25 10:25)
    Samorządy w większości są przeciw likwidacji gimnazjów. Tak czy siak PIS samorządy przegra, bo co to zmieni rok czasu?
  • ~Macisław Płatow
    (2016-10-25 09:57)
    Jeżeli J. Kaczyński wstrzyma reformę ,to straci minimum 5% poparcia. A dlatego ,że będzie to znaczyło że Prezes to chorągiewka na Kościelnej dzwonnicy . A zapowiedzi PiS o reformie ,to bibie piany.
  • ~ansz
    (2016-10-25 22:17)
    Nie opóźniać tej reformy. Likwidacja gimnazjów jest potrzebna natychmiast. Środowiska oświatowe specjalnie mącą, bo chcą uniemożliwić wprowadzenie reformy ! To jest dokładne tak, jak z przekładaniem klasówki - uczniowie proszą o przesunięcie terminu i przyrzekają, że się nauczą - a gdy nauczyciel się zgodzi, to na następny termin przychodzą jeszcze gorzej przygotowani.
  • ~krytyk
    (2016-10-25 13:38)
    Gimnazja to był poroniony pomysł.Dawniej uczęszczałem do szkoły 7-letniej,moje dzieci już do gimnazjum.Zdumiony byłem ich niewiedzą.A więc edukacja poszła w las.Program co roku był zmieniany ,tak że młodsze z dzieci musiało mieć też nowe książki.Było to dodatkowe obciążenie dla rodziców.Musiała być zmowa między szkołami a drukarniami.Gdy powstaną szkoły podstawowe,samorządy i rodzice będą mieli mniej problemów.Zmniejszy się też ilość dyrektorów o ponad 100 tysięcy.Tym samym zyska też budżet krajowy.A więc dobra zmiano do dzieła.Jest takie powiedzenie-psy szczekają karawana jedzie dalej.Nie cofać się.Po pewnym czasie wszyscy zrozumieją że było to właściwe posunięcie.Nie ulegać lobby nauczycielskiemu. G
  • ~koneser kartoflanych kłamstw
    (2016-10-25 11:10)
    Zalewska wprost mówi - chodzi o wybory samorządowe... taki jest cel reformy - winą za jej niesprawne przeprowadzenie spróbują barczyć samorządy, żeby wygrać wybory... No i telewizja kurskiego humorystycznie nazywana publiczną czy narodową tak to przedstawi... Cyniczna gierka kosztem dzieci i rodziców... rzygać się chce...
  • ~Podatnik
    (2016-10-25 14:38)
    No to nadal te nieroby będą drążyć nasze portfele, w krajach zachodnich nauczyciel musi zarobić na swoją pensję a u nas w myśl zasady czy się stoi czy się leży to pensyjka i to nie mała się należy.Należy zrobić całkowitą weryfikację szkolnictwa i nauczycieli.
  • ~victor
    (2016-10-25 22:32)
    Nauczyciele, to bardzo trudna do zarządzania grupa. każde ustępstwo - to przegrana !
  • ~edek
    (2016-10-25 10:29)
    Czyżby Zalewska była na wylocie?Może szykują się jakieś czystki u bolszewików?Im prędzej się zagryzają,tym szybciej pójdą w ch...."niebyt"
  • ~44
    (2016-10-25 11:05)
    Wszystko już odkładają na święte nigdy. Kwota wolna od podatku - nigdy. Otwarcie zbiorów zastrzeżonych - nigdy. Obniżenie wieku emerytalnego - nigdy. Likwidacja gimnazjów -nigdy. Międzynarodowa Komisja ws. Smoleńska - Nigdy. Repolonizacja mediów -nigdy. Za to w 2 dni potrafią przyklepać CETA, choć nikt z nich nie przeczytał nawet traktatu.
  • ~Kabaret dobrej zmiany
    (2016-10-25 12:21)
    Kim w spódnicy tak nazwali ją nauczyciele. Typowa PISowska komisarz jakich wielu teraz w ministerstwach . Robić coś byle jak byle co ale musi być inaczej bo prezes żąda zmian. Kłamie jak się tylko daje -- znamy takich Banasiów , Sasinów klęczą przed ołtarzami a za godzinę już łżą przed kamerami. No cóż Misiewicz jeszcze ma rok studiów nie wszędzie może doradzać.
  • ~Tośka
    (2016-10-25 15:22)
    Uważam, ze Pani Minister ma rację. Zła wcześniejsza reforma spowodowała niewyobrażalny wpływ na życie młodych ludzi. Z gimnazjami dobrze było tylko nauczycielom oraz armii obsługi, która była potrzebna po ich wydzieleniu. Nikt nie zauważył, że jest mniej dzieci, a ilość nauczycieli wzrosła. Samorządy teraz tylko myślą o ile im się zmniejszy dotacja. Przecież zmniejszy się powiatom, ale wzrośnie gminom! O dzieciach nikt nie myśli, ale za to o opiniotwórczych i wyszczekanych nauczycielach oraz ich Związkach to przed wyborami dbają wszyscy. No to zlikwidować starostwa, niech wszystkim zarządzają gminy, a i pieniędzy na oświatę będzie więcej. co do nauczycieli to tez chciałabym tak samo jak oni mieć wszystko zagwarantowane i stałe. Mnie w 1990 roku nikt nie pytał, czy chcę stracić pracę, a wszystkich guzik obchodziło co będzie ze mną. Teraz też żadnej ochrony nie mam jako pracodawca. Jak się okazuje obecnie demokratyczne konsultacje służą wywieraniu nacisku i ochronie swoich prywatnych interesów. Czy ktoś pamięta, że oświata naprodukowała nam przez ostatnie lata pracowników bez umiejętności i magistrów pracujących jako sprzedawcy w skepach, albo za granicą?
  • ~tokraj
    (2016-10-25 11:19)
    Wszechwiedzący guru wyda swoją decyzję.