Podczas porannej rozmowy w radiu TOK FM Ryszard Petru pytany m.in. o to, kto będzie kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Warszawy stwierdził, że jego ugrupowanie jest właśnie "na etapie zastanawiania się".

Reklama

- Mamy kandydatów. Obstawiam, że wybory będą na jesieni 2018, w związku z tym ten mały proces wyłaniania kandydatów jest - stwierdził.

- Mamy kilka propozycji, jedną z nich jest pani Kamila Gasiuk-Pihowicz, ale to jest propozycja, a nie decyzja - zaznaczył.

O sprawę wyborów na prezydenta stolicy pytana była też posłanka PiS Małgorzata Gosiewska. - Będą o tym decydowały władze partii, są różne propozycje. Uważam, że najlepszym kandydatem byłby Jacek Sasin - powiedziała Gosiewska.

Kandydata na fotel prezydenta stolicy nie wybrała jeszcze Platforma Obywatelska. Na początku lutego szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że do końca lipca Platforma będzie chciała wybrać swojego kandydata na prezydenta Warszawy. Wśród osób, które - według niego - mają szansę na wygranie wyborów, wymienił Małgorzatę Kidawę-Błońską, Andrzeja Halickiego i Rafała Trzaskowskiego.