Jak wskazał CBOS, w stosunku do marca wzrósł - o 2 punkty proc. - zarówno odsetek zwolenników rządu Szydło, jak i jego przeciwników. Spadł z kolei (o 3 punkty proc.) odsetek respondentów obojętnych wobec rządu.
Z kwietniowego badania, przeprowadzonego tuż przed sejmową debatą i głosowaniem nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności dla rządu PiS, wynika ponadto, że wzrósł odsetek pozytywnie oceniających dotychczasowy dorobek rządu PiS. Wyniki działalności rządu dobrze oceniło 48 proc. badanych - o 2 punkty proc. więcej niż w marcu. Bez zmian, na poziomie 41 proc., utrzymał się zaś odsetek ocen negatywnych. 11 proc. respondentów wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".
CBOS zbadał również stosunek Polaków do polityki gospodarczej rządu. Na pytanie, czy polityka obecnego rządu "stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej", twierdząco odpowiedziało 43 proc. badanych - o 1 punkt proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu. Negatywnie politykę gospodarczą rządu oceniło 45 proc. (spadek o 3 punkty proc.), zaś 13 proc. respondentów wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".
Na niemal niezmienionym poziomie w stosunku do marca utrzymują się notowania Beaty Szydło. Zadowolenie z faktu, że stoi ona na czele rządu deklarowało w kwietniu 45 proc. badanych - o 1 punkt proc. więcej niż w zeszłym miesiącu. Nie zmienił się odsetek respondentów wyrażających niezadowolenie z Szydło jako szefowej rządu - wyniósł on 42 proc. 13 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".
Badanie CBOS przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 30 marca – 6 kwietnia 2017 roku na liczącej 1075 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. Sejmowa debata nad wnioskiem PO o wotum nieufności oraz głosowanie odbyły się w piątek 7 kwietnia.