Żeby zmienić konstytucję w referendum, trzeba najpierw... zmienić konstytucję [OPINIA KONSTYTUCJONALISTY]

| Aktualizacja:

Jeśli referendum miałoby zmienić konstytucję, najpierw potrzebne byłyby zmiany procedury przewidzianej w obecnej konstytucji; jeżeli chodzi tylko o opinię obywateli, wystarczy sondaż - ocenił po środowym wystąpieniu prezydenta konstytucjonalista Ryszard Piotrowski.

wróć do artykułu
  • ~wojtek
    (2017-05-03 15:16)
    Facet który wielokrotnie złamał Konstytucję (na którą składał przysięgę, zakończoną słowami: tak mi dopomóż Bóg) teraz chce nowej. Jakieś skojarzenia? Tylko nie piszcie o niewiernym małżonku, to zbyt trywialne.
  • ~Patriota Emigrant
    (2017-05-03 15:22)
    Miara kretynizmu polskiej prawicy jest 1 duda. Skala od 0 do 10. Maliniak osiaga w tym imponujacy wynik 9,9 dudy. Wyprzedzaja go tylko Kaczor i Macior z wynikiem 10,0.
  • ~YaroCiePoblogoslawi
    (2017-05-03 15:17)
    piSSbolszewicka kaszystowska marionetka podepcze po raz kolejny obowiazujaca konstytucje, zeby ustanowic nowa kaszystowska.
  • ~39marpik
    (2017-05-03 15:30)
    Najpierw Prezydent powinien zapoznać się z tekstem konstytucji obowiązującej zanimzacznie ją zmieniać. Odnoszę wrażenie że nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
  • ~Al
    (2017-05-03 16:54)
    PO TYCH WPISACH WIDAC STRACH NIEMCOW Z PO, KODOMITOW, WSI I SB PRZED ZMIANA KONSTYTUJI. WIADOMO ZE TA ISTNIEJACA CHRONI WASZE INTERESY.
  • ~(NIE)ciemny naród
    (2017-05-03 15:20)
    Widac ze dojna zmiana z Dudusiem na czele chce zrobic wszytko aby utrzymac koryta,- ciekawe czy ciemny naród to kupi...
  • ~W
    (2017-05-03 18:06)
    Brawo! referendum to najwyższa forma demokracji! Tylko PO-SLD-Nowoczesne i inne nowotwory złośliwe chcą utrzymać starą post komuszą konstytucję w obecnym stanie aby dalej kraść!
  • ~zyx
    (2017-05-03 17:41)
    Już manipulujecie. Referendum ma dotyczyć tego , czy obecną konstytucję zachować czy ją zmienić - a nie konkretnych zmian. "Eksperci" będą dwoić się i troić, żeby odwrócić uwagę od istoty sprawy i skierować przeciw inicjatywie referendum . Czego się tak niektórzy boją?
  • ~rumor xyz
    (2017-05-03 16:33)
    ta miernota niech lepiej abdykuje i wyjedzie z Polski.na zawsze,a PiS w orszaku za nim !.
  • ~lesne ruchajło
    (2017-05-03 15:23)
    Słuchaj D u p a, ty i tak masz kostytucje w d...ie,- daj sobie spokój z tym...
  • ~i tyle w temacie
    (2017-05-03 15:24)
    Zmienić można ale nie na potrzeby tej władzy.wszystko zawłaszczają robiąc to z pychą i przytupem.będę za jeżeli to ma być z korzyścią dla suwerena a nie Kaczyńskiego i jego lojalnych braci i sióstr
  • ~Myk
    (2017-05-03 19:20)
    PiS idzie drogą Orbana i w następnych wyborach zdobędzie większość Konstytucyjną i zrobi co będzie chciał - i żadne żale opozycji w tym PiS-owi nie przeszkodzą.
  • ~kaz
    (2017-05-03 18:35)
    Ale postkomuniści nas urządzili. Mamy ich konstytucję na wieki.
  • ~pj63
    (2017-05-03 19:40)
    Piotrowski zaznaczył zarazem, że "jeżeli celem referendum ma być zapoznanie się z opinią obywateli na temat konstytucji, to w takim razie wystarczy przeprowadzenie odpowiednich badań sondażowych". Ale której sondażowni Piotrowski? Której wynik miałaby być wiarygodny? Podpowiem ci matole. Żadnej!!
  • ~Brawo Prezydent Duda
    (2017-05-03 21:51)
    PO wpisach gebelsowcow widac jak sie obawiaja zmiany konstytucji ,Czyzby juz dostali rozkazy z Berlina ,? Narod zadecyduje o zmianie a ze jest taka potrzeba widza to wszyscy z wyjatkiem tych ,ktorzy tworza totalna opozycje ,
  • ~Toż to dyrdymały i wodolejstwo...
    (2017-05-04 05:43)
    "...równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski, wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach, nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej, zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponadtysiącletniego dorobku, złączeni więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie, świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej, pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane, pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność, w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem, ustanawiamy..." Nauczyciel w gimnazjum by powiedział: - "Siadaj, dwa!". ------------------------ A TO JEST - O WSTYDZIE - TAK ZWANA PREAMBUŁA TEJ NIESZCZĘSNEJ PODPISANEJ PRZEZ KWACHA "KONSTYTUCJI"!!!
  • ~Ja rozumiem, że Pan Prezydent - jako prawnik
    (2017-05-04 05:34)
    - może mieć pewien kłopot ze zmianą opony w swoim służbowym samochodzie i zapewne dlatego wybrał się na studia prawnicze - ale chyba z zainicjowaniem procesu zmiany jakiegokolwiek wymagającego natychmiastowej zmiany "prawa" uchwalonego przez POprzednią ekipę nie powinien mieć najmniejszego problemu! Nie powinien też mieć najmniejszych trudności z dostrzeżeniem wadliwości takiego "prawa"!!!
  • ~natan
    (2017-05-03 21:11)
    Ala ja bardzo proszę, żeby pand dr prawa Duda z Uniwersytetu Jagiellońskiego podał konkretnie, które artykułu konstytucji mu się nie podobają i dlaczego i jak chce je zmienić, bo ja nie rozumiem o co chodzi.
  • ~Z TĄ KONSTYTUCJĄ RADZIŁBYM BARDZO UWAŻAC!
    (2017-05-04 05:50)
    ZWŁASZCZA, ŻE PRAWIE ŻADEN POLAK JEJ NIE ZNA! - ani tej obecnej - ani tej przedwojennaj! ////////// 1) Państwo Polskie jest wspólnym dobrem wszystkich obywateli. ///////////// 2) Wskrzeszone walką i ofiarą najlepszych swoich synów ma być przekazywane w spadku dziejowym z pokolenia na pokolenie. ////////////// 3) Każde pokolenie obowiązane jest wysiłkiem własnym wzmóc siłę i powagę Państwa. ///////////// 4) Za spełnienie tego obowiązku odpowiada przed potomnością swoim honorem i swoim imieniem. ---------------- Prosto i dobitnie, jasno i wyraznie! HONOR I OJCZYZNA! Nawet Boga sie tu nie wzywa nadaremno! ----------------- Tak brzmi artykuł 1. z prawomocnej USTAWY KONSTYTUCYJNEJ RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 23 kwietnia 1935r
  • ~Sławek K
    (2017-05-03 23:32)
    Chce zmienić Konstytucję, bo w tej już nic do złamania nie zostało!

Może zainteresować Cię też: