Waszczykowski o reparacjach: Poprzednie rządy, szczególnie PRL-owskie, handlowały tą sprawą

Powinniśmy usiąść do poważnej rozmowy z Niemcami i wspólnie zastanowić się, jak wybrnąć z faktu, że na relacje polsko-niemieckie, cieniem kładzie się agresja niemiecka z 1939 r. i nierozwiązane kwestie po wojnie - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski, pytany o kwestię reparacji.

wróć do artykułu
  • ~elf
    (2017-09-04 09:47)
    Z wami nikt nie będzie rozmawiał jesteście śmieszni i niewiarygodni
  • ~wrozka
    (2017-09-04 09:47)
    na poczatek niech niemcy wybuduja 3-4 elektrownie atomowe, to bedzie erergia zapewniona na lata i ceny pradu nie podskocza
  • ~proste
    (2017-09-04 09:49)
    SanEskobar popiera reparacje dla Polski dobrze ze sa jeszcze uczciwi ludzie na tym swiecie
  • ~angie
    (2017-09-04 10:15)
    a któż z wami siadzie do poważnej rozmowy?byli pracownicy PGR-to max na co was stać.buraki
  • ~mohitek
    (2017-09-04 10:16)
    szczęśliwie mamy sojusznika.mało kto się nie ugnie przed potęgą san escobar
  • ~Ulla
    (2017-09-04 10:20)
    Panie ministrze, proszę zaproponować przy okazji, aby Niemcy opuścili UE...Niech na jej czele stanie najważniejszy z najważniejszych krajów - Polska !!!Przy pańskiej sile przekonywania, znajomości faktów i rozbrajającej elokwencji w ogóle - osiągnie pan cel, ani chybi...Powodzenia...
  • ~Monachijski
    (2017-09-04 10:25)
    Panie Waszczykowski! Nie latajcie z tym tematem po mediach tylko zabierzcie się do fachowej dyplomatycznej roboty. Bo jak dotychczas to jest tylko bicie piany na użytek polityki wewnętrznej.. Jeszcze rząd Polski oficjalnie nie wystąpił do Niemiec z żądaniem reparacji, a już Czarnecki chce sprawę umiędzynaradawiać. I taka jest ta "waszcza" dyplomacja.
  • ~Rozbawiony
    (2017-09-04 10:26)
    27:1
  • ~Prezes załatwi
    (2017-09-04 10:27)
    Mercedes dla każdego. Na początek
  • ~nie zaczyna sie od wysokosci roszczen!!!
    (2017-09-04 10:31)
    jesli myslimy na serio, to zaczynamy od faktow, pozniej siadamy do stolu i sa powazne rozmowy o roszczeniach a w ich rezultacie otrzymujemy wysokosc odszkodowan.
  • ~wojtek
    (2017-09-04 11:23)
    "Powinniśmy usiąść, .." To słuchajcie Waszczykowski, siadajcie! Jak to mówiono we wojsku: na du_ę siad!
  • ~Bingo
    (2017-09-04 11:38)
    Jestem przekonany ze PiSowski rzad prowokuje jakas katastrofe. Najgorzej bedzie jak w rozmowach o tym bilionie pojawi sie sprawa granic. Wtedy juz tylko krok do rozmow o zwrocie Polski zachodniej i Warmi z Mazurami. Wtedy beda to Ziemie Stracone.
  • ~mak
    (2017-09-04 11:54)
    A dlaczego PiS chce sie zatrzymac na II wojnie swiatowej? Dlaczego nie zazadac odszkodowan od Szwecji, Turcji, Mongolii? Ale jesli jednak ambicje PiSu sa ograniczone tylko do II WS to dlaczego naszych zadan nie skierowac rowniez w strone Ukrainy, Bialorusi i Litwy? A jakby dobrze poszukac to tez napewno cos sie znajdzie na Czechy, Slowacje. Dlaczego nie mielibysmy byc skloceni z wszystkimi 7 sasiadami? Wstalismy z kolan czy nie?
  • ~Arnold Knochenbrecher
    (2017-09-04 12:00)
    Panie Waszczykowski - przestan Pan sie osmieszac z tymi reparacjami, ktore Polska zobaczy jak swinia NIEBO. Jak Niemcy sie za bardzo wQ..wia ta durna paplanina, to przeniosa wszystkie polskie skladalnie niemieckich samochodow do sasiednich krajow i dodatkowa wygonia z Niemiec ok. dwoch milionow Polakow, dla ktorych nie ma pracy w Polsce.
  • ~analytyk
    (2017-09-04 12:32)
    Na stosunki polsko-niemieckie cieniem kladzie sie mowienie glupstw min. Waszczykowskiego w mediach. Zawsze myslalem ze on jest dyplomata a nie demagoga.
  • ~kimbuku
    (2017-09-04 12:56)
    Jelop do kwadratu
  • ~analytyk
    (2017-09-04 15:01)
    Poprzedne rzady, PRL-owskie, tzn. rzad Jaroslawa Kaczynskiego!? Mysle ze min. Waszczykowski ma racje.
  • ~Wykształcony, szczeciński, bezpartyjny , najwyższy sort
    (2017-09-11 15:13)
    Już widzę jak ten typ nacisnąłby na RFN i wycisnął reparacje w czasie rządów PRL-owskich. Tatuś z mamusią, nauczyciele nie powiedzieli mu jak to było z Jałtą, z Poczdamem, z Churchilem, który powiedział, że udusimy się Ziemiami Zachodnimi jak tłustą gęsią. Nie czytał książek historycznych, nie czytał dzieł Churchilla, bądź co bądź laureata Nagrody Nobla. Nie wiedział, że siedzieliśmy w Szczecinie jak na rozżarzonych węglach dopóki car ZSRR nie przyjechał i nie potwierdził, że Szczecin jest nasz. Minister mówi do ciemnej masy i jak mówi? Jakby sam był ciemną masą. Może jest, jak tak się go słucha.....
  • ~Wykształcony, szczeciński, bezpartyjny , najwyższy sort