Nowoczesna chce wyjaśnień ws. środków dla Fundacji Lux Veritatis. "Nie ma wątpliwości, że Rydzyk jest ściśle związany z PiS"

Fundacja o. Tadeusza Rydzyka otrzymała ok. 80 mln złotych środków publicznych z ministerstw i agend rządowych; to forma dofinansowania mediów o. Tadeusza Rydzyka - uważa Adam Szłapka. Poseł Nowoczesnej zapowiedział, że zawnioskuje o udostępnienie treści umów zawartych przez fundację.

wróć do artykułu
  • ~Podpisz i powiedz innym
    (2018-06-16 17:49)
    Zachęcam do podpisania na stronie Avaaz apelu. Link znajdziecie wpisując w wyszukiwarkę "Avaaz apel do Papieża Franciszka o ukrócenie działalności politycznej Tadeusza Rydzyka".
  • ~Ojczulek Matwiej Płatow
    (2018-06-12 18:22)
    CENZOR gdzie Wpis Bucu.
  • ~AgZam
    (2018-06-12 13:28)
    Ludzie! Czy wy na prawdę nie potraficie czytać ze zrozumieniem? Jak nie to chyba czas najwyższy wrócić się do szkoły podstawowej? Artykuł wszystko wyjaśnia, a Wy i tak jak "ciemna masa" idziecie tam gdzie wszyscy! Gdyby ludzie nie chcieli o. Rydzyka, to by mu nie pomagali. Myślcie trochę. A jak Wam się nie podoba to załóżcie własne media i starajcie się o dofinansowywania od rządu.
  • ~Marian
    (2018-06-12 13:06)
    Jak długo jeszcze będziecie wałkować ten temat? Piszecie o tym tylko po to aby pobudzić krytykę, i to wam się udało. Szkoda tylko że niesłusznie
  • ~Wianek
    (2018-06-12 12:38)
    Najpierw Nowoczesna do spowiedzi, potem pokuta, mocne postanowienie poprawy ( swoich słabości ) i dopiero powrót do życia publicznego.
  • ~Mieszkaniec
    (2018-06-12 11:18)
    Większość tych pieniędzy poszło na różnego typu konferencje i szkolenia. Nie zostały one przejedzone, przepite czy wydane na luksusy na prywatne cele. Sami autorzy tekstu bardzo ładnie to opisali w artykule. Wystarczy tylko poczytać ze zrozumieniem.
  • ~Wera
    (2018-06-12 05:37)
    W ciągu roku licencjat i magisterską.Tak właśnie uczy o.Rydzyk dziennikarzy i polityków a potem się dziwić że potrzebują kilkunastu doradców i trzeba im płacić grube pieniądze
  • ~Waldek.Kecki
    (2018-06-11 23:32)
    Jak się pisze jakieś artykuły to warto pisać je rzetelnie. W tytule autorzy tekstu piszą że pieniądze dostała Fundacja Rydzyka, a w tekście piszą że Fundacja Lux Veritatis. Więc w końcu kto te pieniądze dostał Fundacja Rydzyka czy Fundacja Lux Veritatis ? Odpowiedź jest prosta - pieniądze dostała Fundacja Lux Veritatis, bo nie ma takiej fundacji jak Fundacja Rydzyka. Natomiast Fundacji Lux Veritatis nie jest o. Rydzyk właścicielem, więc też nie można powiedzieć, żeby była ona jego. A co do środków, to jak wynika zresztą z tekstu to poszły one na cele statutowe, czyli m.in. wystawy, szkolenia itp., czy też na różne programy w TV Trwam, której właścicielem jest Fundacja. Ojciec Rydzyk nie dostał tych pieniędzy prywatnie. Autorzy sami to opisują w tekście, więc pytanie po co piszą takie głupoty w tytule ?
  • ~fan pis
    (2018-06-11 20:10)
    Szkoda że rydzyk nic nie robi żeby nastroje społeczne się uspokoiły.
  • ~Zbigniew
    (2018-06-11 20:09)
    Jak ktoś się czepia, za to że dostali pieniądze to niech sobie sprawdzi na co one poszły a nie. Nikt nie dostał ich na swoje własne potrzeby, gdzie większość z tego co widzę myśli że właśnie na to dostał te pieniądze.Wszystko idzie na konkretny cel, na który o Rydzyk uzyskał te świadczenie pieniężne od państwa. Więc jak ktoś ma znowu wyzywać kogoś tu od złodziei, to niech sobie wpierw poczyta.
  • ~AgZam
    (2018-06-11 19:07)
    Ja się tylko zastanawiam nad jedną kwestią. Po pierwsze dlaczego ludzie ślepo wierzą w to co się im powie? Kolejno, dlaczego tak naciskają na ojca Rydzyka i nie sprawdzą na co idą inne dofinansowania. I powiedzcie mi jeszcze? Jesteście, aż tacy naiwni? Robicie ********************** bo pieniądze dostały środowiska związane z ojcem Rydzykiem. Ale jak GW, TVN i inne media otrzymały pieniądze, to nikt rabanu nie wznosił?!
  • ~Waldek.Kecki
    (2018-06-11 18:44)
    Dlaczego autorzy artykułu nie piszą ile Fundacja dostała od poprzedniego rządu PO-PSL ? Czemu nie podają że za poprzedniego rządu były kwoty dotacji podobne ? Zachęcam do poszukania danych w necie. Mało tego za czasów SLD to nawet dotacje były większe. Czyli jaki wniosek ? Ano taki że każdy rząd jaki by nie był daje dotacje dla tej Fundacji, bo jest ona instytucja jak każda inna i pieniądze idą na to na co są przeznaczone, bo jakby znikały w niejasnych okolicznościach to nikt by im kolejnych dotacji nie dawał. Wystarczy tylko logicznie pomyśleć.
  • ~RyBell
    (2018-06-11 17:27)
    Ja już na prawdę nie mam na to siły. Co chwilkę w mediach przewija się to samo. Rydzyk dostał kasę, Rydzyk dostał kasę, Rydzyk dostał kasę i wiecie co jeszcze? Już wam mówię. Rydzyk dostał kasę. Ludzie opanujcie się wreszcie i poczytajcie trochę na co dostał i dlaczego, bo na pewno nie na swoje wydatki, a na odpowiednie przedsięwzięcia i to nie on dostał, a fundacje. Powiem wam więcej. Fundacje są odpowiednio rozliczane ze wszystkiego. Ale wy jako "ciemna masa" i tak uwierzycie w to co piszą i będziecie ujadać, że ktoś potrafi się rozwijać a Wy tylko chlać piwsko przed telewizorem.
  • ~Mieszkaniec
    (2018-06-11 16:32)
    Tych pieniędzy nikt nie dał przecież za piękne oczy tylko w konkretnym celu. Nie zostały one przejedzone, przepite czy wydane na luksusy na prywatne cele. Wystarczy poczytać ze zrozumieniem, co jest na tym zdjęciu napisane. Większość tych pieniędzy poszło na różnego typu konferencje i szkolenia.
  • ~Pichowicz
    (2018-06-11 15:08)
    Pozdrowienia dla nowego księgowego Nowoczesnej, hehe.
  • ~jj25
    (2018-06-11 15:07)
    Tropić ZŁODZIEJA i jego przekręty!
  • ~Waldek.Kecki
    (2018-06-11 15:03)
    A co to za manipulacje w komentarzach ? Tekst jest z dziś t.j. 11.06.2018 r. a najstarsze komentarze z 31.01.2018 r. ? (aby je odczytać trzeba kliknąć na górze po prawej stronie tekstu na napis - najstarsze). Sporo tych komentarzy ze stycznia tam jest, jest jeden tez z marca. Co to za manipulacja ? To już redaktorzy zanim napiszą tekst dają jakieś stare gotowe komentarze ? Wstyd !!!
  • ~widzący
    (2018-06-11 14:57)
    Ci z .N przy 4 % poparciu chwytają się... brzytwy :-)
  • ~MarlenaKon
    (2018-06-11 14:56)
    Dostał pieniądze z dotacji które poszły na konretne szczytne cele, których listę można znaleźć w sieci wraz z kwotami. Nikt nie brał do kieszeni...
  • ~Waldek.Kecki
    (2018-06-11 14:42)
    Niedawno o tym pisano i teraz znowu, stary odgrzewany kotlet. Pieniądze szły z dotacji na konkretne cele na jakie zostały przyznane, a co do spotów w telewizji to podejrzewam, że były to jakieś reklamy lub audycje czy programy naukowe zamawiane przez te instytucje w telewizji Trwam. Sam oglądałem był tam kiedyś bardzo fajny filmik, a nawet seria filmików o bezpieczeństwie na drogach. No i co uważacie że takie filmiki są niepotrzebne ? TV Trwam to telewizja jak każda jedna. A dlaczego ten poseł nie pyta ile poprzedni rząd dawał na takie spoty i reklamy np. w TVN-ie ? Jak się mówi A, to i trzeba powiedzieć B.

Może zainteresować Cię też: