Macierewicz: Sojusz rosyjsko-niemiecki to nieuchronna katastrofa dla Polski. Pośrednikiem w jego budowie był Tusk

| Aktualizacja:

Unijni urzędnicy próbują narzucić Polsce dyktat w różnych sferach, które są pozatraktatowe – oznajmił na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz.

wróć do artykułu
  • ~szprotka
    (2018-06-11 16:32)
    Jeśli my będziemy mieli lepsze stosunki z Niemcami niż Rosja to problemu nie będzie. Akurat pan Antoni stara się nas wepchnąć w ręce Rosji.
  • ~cycata baśka
    (2018-06-11 16:02)
    Pan Misio zrobił licencjat. Gratulacje ! Teraz może efektywnie doradzać swemu mistrzowi.
  • ~psychiatra
    (2018-06-11 16:35)
    Bidny Antoś Schizofrenik.
  • ~fezuj
    (2018-06-11 15:20)
    Antek masz racje, oś Berlin Moskwa dla wielu jest nie widoczna, inni w zamian za pieniądze wolą nie widzieć nic, poza mamoną.
  • ~Weteran
    (2018-06-11 16:02)
    To jest chore,tego już nie można słuchać ani czytać.
  • ~Dobry obiadek był w Smoleńsku
    (2018-06-11 14:07)
    Czy pozwał już Piątka za "oszustwa"?
  • ~ale sa w bledzie
    (2018-06-11 17:59)
    Slaba ,obezwadniona Polska bardzo Niemcom ( i chyba Brukseli) potrzebna. Bedzie z kogo robic ustepstwa dla Rosji.
  • ~leo
    (2018-06-11 16:53)
    różowych zabrakło?
  • ~Sigma
    (2018-06-11 15:47)
    Mam kilka pytań do Pana Maciarewicza w związku z jego koncepcją priorytetów w polityce zagranicznej Rzeczpospolitej. Czy jest sensownym z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa wiązanie się z jednym mocarstwem? Czy posiadamy dostateczne środki nacisku na to, aby zapobiec znanej sytuacji, w której w kolejną rocznicę napadu Związku Sowieckiego na Polskę kolejny, albo obecny, prezydent tego mocarstwa nie oświadczy nam, że zmieniają się priorytety w polityce zagranicznej mocarstwa a my już tym priorytetem nie jesteśmy? Czy można wierzyć mocarstwu, które do dzisiaj nie zniosło wiz wjazdowych dla Polaków? Jak daleko zaszła integracja Europy "Środkowej"? Czy Czesi i Słowacy głosowali za Panią premier Szydło? Czy sojusz z Europą Środkową nie spowodował postępującej marginalizacji Polski w Europie? Co się stanie jeśli przyjmiemy założenie jednego jedynego sojusznika i nasze zakupy broni i technologii oprzemy wyłącznie na kontraktach z nim a ten sojusznik zmieni opcje swojej polityki zagranicznej?
  • ~Realia.
    (2018-06-11 18:34)
    Niestety ale on się nie myli, takie a nie inne są realia.
  • ~Melo
    (2018-06-12 06:16)
    Tusk zawsze będzie niechlubną postacią w naszej historii.To synonim korupcji i zdrady.
  • ~End
    (2018-06-12 02:43)
    No i raz sierpem raz mlotem peowska holote bo to glabie do kwadratu.
  • ~Julka
    (2018-06-11 16:28)
    Ten to głupi jest i głupi umrze
  • ~marek świrek
    (2018-06-13 12:57)
    Antoś świrek znowu się odezwał.
  • ~Niemcy i Rosja.
    (2018-06-14 06:14)
    Niestety ale ten duet brał udział w rozbiorach Polski.
  • ~olek
    (2018-06-18 22:33)
    Co temu Antkowi przeszkadza sojusz Niemiecko-Rosyjski. Gdyby Polski rząd był mądry to z obydwoma tymi państwami robił by interesy tym bardziej że to sąsiedzi a nie nakręcał spiralę nienawiści.
  • ~lala czy lula
    (2018-08-06 12:15)
    Każdy sojusz, który nie pozwoliłby Polsce rządzić się samej – do czego nie jest zdolna, widać to dzień po dniu – byłby dla niej szansą. Nie potrafią tego zrozumieć independentyści, maniacko przywiązani do idei samostanowienia. A co w tym dobrego ? Polska samodzielna stoi nierządem. Byle Rydzyk może się rozpanoszyć na chorej grzybni. Polska niepodległa nie przetrwa, bo nie umie niczego innego jak celebrować przeszłość, karmić Rydzyków, zachwycać się sobą. A naprawdę nie ma czym.

Może zainteresować Cię też: