Po spacyfikowaniu Sądu Najwyższego kolej na sądy powszechne. "Doszliśmy do ściany, nie jesteśmy w stanie bronić praworządności"

| Aktualizacja:

Przyśpieszenie w rozmontowywaniu niezależności trzeciej władzy: po spacyfikowaniu Sądu Najwyższego kolej na sądy powszechne.

wróć do artykułu
  • ~Julka
    (2018-07-17 06:08)
    I oczywiście długopis Adrian już czeka aby to podpisać, Duda powinien mieć odebrany tytuł i dyplom
  • ~stonka
    (2018-07-16 22:47)
    Nareszcie czystka totalna ...wyrwac chwasty z korzeniami.
  • ~kloro
    (2018-07-16 16:31)
    jakiej praworządności ta kasta broniła ???
  • ~Mok
    (2018-07-16 15:03)
    Na haj nam SN, TK i wogóle niezawisłe sądy. To tow Jarosław jest Sądem Ostatecznym w tym kraju. I wystarczy.
  • ~gek
    (2018-07-16 13:53)
    W Polsce rządzą ludzie wybierani przez naród, a nie jakaś samozwańcza mafia sędziowska która uważa że stoi ponad narodem, prawem.
  • ~beret
    (2018-07-16 13:43)
    Kuźwa - jak sędziowie są niezawiśli i niezależni - to guzik ich obchodzi kto co i gdzie ich wybiera. A jak są zawiśli - a to od razu widać że są teraz, bo trzęsą portkami na samą zapowiedź zmian... Skończcie więc z tą hipokryzją i zakłąmaniem o niezawisłości sądów, bo niezawisłe to one być może będą dopiero jak cały ten syf się wypleni.... A gorzej to juz było. Teraz może być albo tak samo, albo lepiej - a skoro jest szansa na lepiej - to niech się dzieje !!!
  • ~Amerykanski szpion
    (2018-07-16 12:38)
    Upadek wymiaru sprawiedliwości rozpoczął się 4. 06. 1989 r., dalej się już tylko pogłębiał, aż wreszcie osiągnął poziom wymiaru sprawiedliwości ZSRR z lat 60-tych ub. wieku tylko inaczej.W ZSRR bowiem za działalność polityczną zamykano w zakładach psychiatrycznych,chociaż czy czasem nie bez racji, bo gdzie zamknąć robotnika walczącego o powrót kapitalizmu? Podobnie dzieje się obecnie w Polsce.Proporcjonalnie najsurowszym karom podlegają drobne przestępstwa a umysłowo chorzy zamiast do zakładów psychiatrycznych trafiają do więzień /batonik,nieświadome zabranie roweru itd./ W świadomości społeczeństwa wymiar sprawiedliwości zaczyna funkcjonować jako instytucja aspołeczna.Zatem czego bronią pracownicy sądów,czego broni opozycja? Reformę sądów należy doprowadzić do końca!...
  • ~Nauczyciel z Leszna
    (2018-07-16 11:49)
    Skoro politycy mogą praktycznie dobrać sobie spolegliwych sędziów do konkretnych spraw, to gdzie tu szansa na obiektywizm i sprawiedliwość? Jest tylko partyjny interes pisowskich politykierów...
  • ~Zorro
    (2018-07-16 11:42)
    Czy propisowskie naiwniaki już rozumieją na czym polega przewał przeprowadzany przez Plugawą Zmianę? Jakie znaczenie ma np. losowanie spraw, skoro wcześniej ustali się polityczną decyzją do kogo mają szansę trafić? Pan premier bredził coś o "sędziach na telefon" za czasów PO... No to w państwie PiS mamy WYŁĄCZNIE taki układ.
  • ~Don Biszkopt
    (2018-07-16 11:34)
    Co to za język w niemieckiej gazecie? Pacyfikowali to niemieccy zbrodniarze polskie wsi. Polegało to na wymordowywaniu przez Niemców mieszkańców i paleniu przez Niemców gospodarstw. Inwentarz Niemcy rabowali. Proces zmian w Polsce odbywa się zgodnie z demokratycznym i konstytucyjnym porządkiem, wbijcie sobie to Niemcy i folksdojcze do swych niemieckich łbów.
  • ~adamos
    (2018-07-16 11:12)
    zakladam ze wiekszosc wypowiedzi tu to kupione Pisowskie trole. Bo jesli nie, jesli to rzeczywiste przemyslenia przedstawicieli narodu, to .... zasłuzyliście na co do dostaniecie. Procesy będą teraz odbywać się między mediami a politykami; jeśli ktoś zostanie okrzyknięty winnym (czegokolwiek) i WPLYWOWI politycy zechcą go skazać, to to zrobią. Wcześniej jakiś dziennikarz napisze tekst ktory odpowiednio naswietli przypadek, używając słów typu: "odrażające", "obrzydliwe", niekiety "antypolskie". I jesteś ugotowany
  • ~Cicero.
    (2018-07-16 10:51)
    Do ściany doszła, owszem, ale nadzwyczajna kasta.
  • ~Cicero.
    (2018-07-16 10:45)
    Wreszcie kończy się czas NADZWYCZAJNEJ KASTY. To powinno być już dawno zrobione,gdyż nie może być państwa w państwie.Kontrola musi jakaś być.
  • ~Wilga
    (2018-07-16 08:43)
    Nadzwyczajna kasta niech się zajmuje pracą w sądach a nie uprawianiem polityki i politykierstwem.
  • ~Bocian
    (2018-07-16 08:23)
    Towarzystwo wzajemnej adoracji? Ziobro, Gowin, Kaczyński, Duda, Morawiecki i inni.
  • ~Totalna Jedyna Partia
    (2018-07-16 08:22)
    Można się spodziewać totalnej pacyfikacji działania sądów przed wyborami, przed każdymi, kolejnymi wyborami. Chodzi o to, żeby każdym Sądem Rejonowym, każdym Sądem Apelacyjnym, Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym, Trybunałem Stanu, KRS-em, Krajową Komisją Wyborczą była partia komunistyczna w całej swojej okazałości.
  • ~WOLNY POLITYK
    (2018-07-16 08:16)
    NADZWYCZAJNA SEKTA dzialajaca jako stowarzyszeniA PACYFIKOWALA POLSKE przez 70 pare lat wydajac wyroki smiercji wiezienia tortur na tych co chcieli tylko demokratycznej wolnej P[OLSKI to teraz te sady powinny byc osadzoneKARNIE za swoje zbrodnie a im jest nawet ciezko pochylic sie nad swoimi OFIARAMI i pozalowac za te haniebne wyroki ktore przyniosly tysiace istnien ludzkich. a miejsca ich SPOCZYNKU sa do dzis nie znane
  • ~Emeryt sortu3
    (2018-07-16 08:10)
    Nie Posłuszeństwo pracowników sondow
  • ~zwykły asesor
    (2018-07-16 07:58)
    nie KŁAMCIE -PYTANIE KTO WAM ZABRANIA BYĆ N I E Z A W I S L Y M I, CZY ZMIENIONO PRAWO MATERIALNE I PROCESOWE , CZY MACIE ZAKAZY SĄDZENIA WG TEGO PRAWA I SUMIENIA????????????????????????????//
  • ~md
    (2018-07-16 06:28)
    Sędziowie mają być niezależni tylko przy orzekaniu wyroków, ale organizacja wymiaru sprawiedliwości należy do władzy ustawodawczej i tak jest w każdym normalnym demokratycznym kraju. Monteskiuszowski trójpodział władzy zakłada, że władze te mają się nawzajem kontrolować i hamować, a nie, że każda z nich robi co jej się tylko podoba i nikomu nic do tego.