PiS zmienia Regulamin Sejmu."Koniec hucpy. Ukrócimy chuliganerię"

| Aktualizacja:

- Nie chcemy ograniczać demokracji, ale nie ma zgody na to, żeby z Sejmu robić cyrk - powiedziała w piątek rzeczniczka PiS Beata Mazurek pytana o powody forsowanych zmian w Regulaminie Sejmu. Według niej niektóre działania opozycji to "chuliganeria", a zmiany przepisów mają ją ukrócić.

wróć do artykułu
  • ~Zepp
    (2018-07-20 11:32)
    Czy Oni zdają sobie sprawę, że to prawo kiedyś będzie użyte przeciw nim?
  • ~JOJO
    (2018-07-20 11:33)
    Jestem ciekaw...jaki będzie koniec CANALII...ten ludzki...i ten polityczny...
  • ~taktotak
    (2018-07-20 11:48)
    Czas prawych katolików nastał, reszta to chamstwo i chlew (należy zauważyć, że te epitety to plagiat, bo pierwszy był Prezes ze swoim gorszym sortem i zdradzieckimi mordami)...
  • ~tak pytam
    (2018-07-20 11:53)
    A czy ta krowa w spódnicy zwana profesorem poniesie konsekwencje
  • ~sic.
    (2018-07-20 11:55)
    Pisowskie dranie ....
  • ~Don Pedro z krainy Deszczowców
    (2018-07-20 12:00)
    Każdy kij ma 2 końce .
  • ~Jaro
    (2018-07-20 12:02)
    Ludzki Pan, tylko kasę zabrał .. a przecież mógł zabić.
  • ~Ubeki placza
    (2018-07-20 12:02)
    Kwi kwi kwi kwicza wybrancy bo przeciez szli po kase a nie dla Polski.
  • ~Szyba
    (2018-07-20 12:04)
    Czy oni nie mają chociaż odrobiny wstydu ?
  • ~gagulak
    (2018-07-20 12:04)
    Bolszewicka horda pisowska w końcu się zagalopuje. Nikt nie będzie po nich płakał.
  • ~JOJO
    (2018-07-20 12:18)
    To co wyprawia w Sejmie PIS-dzielcza Sekta jest dowodem na to...że CANALIA ani przez chwilę nie myśli...o oddaniu władzy...
  • ~Osoba 35
    (2018-07-20 12:57)
    Pragnę stanowczo zaprotestować przeciwko wprowadzaniu niekonstytucyjnego i dyskryminującego wielu Polaków ograniczenia wiekowego 35 lat do możliwości odbywania aplikacji w KSSiP (40 lat w przypadku aplikacji uzupełniającej) i tym samym dojścia do zawodu sędziego lub prokuratora. Powyższa zmiana w ustawie o KSSiP znajduje się w procedowanym obecnie projekcie Ustawy o zmianie Prawa o prokuraturze i innych ustaw. Wprowadzenie takich ograniczeń nie ma żadnego racjonalnego, ani tym bardziej praworządnego uzasadnienia. Przepisy te rażąco dyskryminują prawników 35+, nadto wprowadzają niezdrowe podziały w środowisku młodych absolwentów prawa. Chyba nie muszę pisać o konsekwencjach wprowadzania takich niekonstytucyjnych ograniczeń wiekowych. Na forach internetowych wrze, na grupach facebook-owych prawnicy 35+ zwierają szyki, organizują się do składania masowych pozwów przeciwko Skarbowi Państwa o odszkodowania za wprowadzenie przepisów niekonstytucyjnych, bezpodstawnie odbierających prawo: podejścia do egzaminu wstępnego na aplikację sędziowską lub prokuratorską, odbycia aplikacji, a w konsekwencji dojścia do urzędu sędziego lub prokuratora. Pewna kancelaria adwokacka w internecie jawnie oferuje już swoje usługi w tym kierunku. Pozostawienie nowelizacji w takim kształcie doprowadzi do tego, że po uchwaleniu aktu i podpisaniu go przez Prezydenta RP - lawina pozwów ruszy. Polacy – prawnicy są zdeterminowani do dochodzenia swoich praw. Wierzę, że wprowadzenie do projektu ww. dwóch ograniczeń wiekowych jest zwykłą pomyłką. Uprzejmie więc proszę o zainicjowanie stosownej poprawki usuwającej te dwa rażąco niekonstytucyjne progi wiekowe, dopóki trwają prace nad ostatecznym kształtem ustawy, a powyższa zmiana nie zdążyła jeszcze wyrządzić szkód.
  • ~Środa
    (2018-07-20 13:08)
    BRAWO. A tych działaczy co to w bagażniku wwozili obcy element , POtraktowac tak samo. I zostawić daleko w lesie, oczywiście już poza bagażnikiem
  • ~Ferdek
    (2018-07-20 13:11)
    Lidzie to jedyna metoda na chuligańskie wybryki. Gdzie przemyca opozycja ludzi w bagażniku na teren Sejmu?
  • ~Syrena
    (2018-07-20 13:13)
    BRAWO PIS. Czekałam SPOKOJNIE 8 lat ma zmianę teraz wy czekajcie
  • ~Autor1
    (2018-07-20 13:24)
    PO pi er... lony niemiecki der dziennik mnie cenzuruje!!!!
  • ~Byla pisia
    (2018-07-20 13:45)
    PiS chcialby aby opozycja siedziala cicho i nie myslala!!!A juz merytoryczne ocenianie ustaw to dla pisu za trudne!!!Wszystko jest robione chaotycznie i szybko na odwal!! Jak pis byl opozycja tez donosil do Brukseli.oczernial.opluwal.tez wysylal swoje bojowki na prezydenta i nic nie jast lepszy od swoich poprzednikow!!!Glosowalam na pis z rodz. Myslalam.ze bedzie inaczej .ale pis zawlaszcz Polske!!!! Smialabym sie jakby te wszystkie ustawy .ktore wprowadzili obrocily sie kiedy przeciw nim samym!!
  • ~po całości
    (2018-07-20 15:52)
    Przeciez można zostawić klub poselski pi su a reszte rozgonić na cztery wiatry . I będzie wreszcie spokój ! A Co ! No i część Ku kiza zostawić - taak dla pi cu .
  • ~.....................
    (2018-07-20 16:00)
    Może wreszcie Pawłowicz nauczą kultury
  • ~od dzisiaj...