Posłowie uchwalili nowe święto. W tym roku 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy

| Aktualizacja:

Sejm uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, ustanawiającą 12 listopada br. dniem wolnym od pracy. Tego dnia będą pracować jednak publiczne szpitale, ambulatoria i apteki.

wróć do artykułu
  • ~piguła
    (2018-10-25 13:03)
    Wolne ,ale tylko dla WYBRANYCH...... Obudzili się chyba po 100 latach ...w 100 rocznicę wyzwolenia
  • ~Julka
    (2018-10-25 06:05)
    Zafundował nam święto dla wybranych, kaczor to ma dziwny mózg, albo jego brak
  • ~polak alkoholik, bo jak tu nie pic
    (2018-10-24 23:55)
    katole to smierdzace nieroby!
  • ~a-go
    (2018-10-24 22:01)
    Seksmisja: "Tu mówi Jej Ekscelencja.W dniu dzisiejszym ogłaszam święto państwowe." A tak na poważnie, to stado z Wiejskiej wie, że ja mam terminy, umowy i każdy dzień się liczy? To, że oni mogą nie pracować nie oznacza, że inni tez tak mają. Takich decyzji nie podejmuje się z dnia na dzień w realnym świecie, od którego się już dawno oderwali...
  • ~Weteran
    (2018-10-24 16:49)
    A POlszewiki by chciały obchodzić rozPOczynając miesiąc jako PIERWSZY MAJA z ząbkami Schietynussow na wierzchu a tu nie te czasy
  • ~wogo
    (2018-10-24 13:15)
    Poprawiny albo dogrywka
  • ~ka-ac
    (2018-10-24 12:01)
    Malkontenci z totalnej już nie wiedzą czego się czepić aby produkować swój słowotok. "Ustawa która dzieli Polaków..." - śmieszne, jeden dodatkowy dzień wolny raz na sto lat a oni wytaczają zaraz słowne działa, jakby nie wiadomo co się stało.
  • ~ emeryt wczesniejszy
    (2018-10-24 10:41)
    jaka to radocha jak zona bedzie w domu - ale tak naprawde oni juz nie bladza oni oszaleli
  • ~wawa
    (2018-10-24 09:30)
    Po co pracować przecież 500+ i inne zasiłki przychodzą pocztą do domu
  • ~xxxx
    (2018-10-24 09:08)
    Uczczę godnie ; nadrobię braki ; posprzątam piwnicę i garaż , a jak mi starczy czasu to wygrabię liście na działce. Porąbało ich do reszty z tym wolnym dniem ; robić im się nie chce i tyle
  • ~Bernard
    (2018-10-24 08:50)
    Bardzo ładnie, tylko kto mi załatwi wizytę u lekarza, czekałem na nią 7 miesięcy, teraz zapewne drugie tyle. Dobra zmiana.
  • ~kikeso
    (2018-10-24 08:47)
    Teraz całe POzerskie towarzystwo zaczenie narzekac , im taki dzien nie potrzebny , przeciez wzorem Tuska nie sa zbyt pracowici , cały tydzień maja wolne.
  • ~Za 10min 13⁰⁰
    (2018-10-24 08:31)
    Zróbcie jeszcze jeden dzień wolnego ....na leczenie kaca.
  • ~Stary emeryt
    (2018-10-24 08:16)
    Starzy ludzie żyją przeszłością i nie mogą rządzić krajem ,gdyż ich gospodarka nie obchodzie, a przyszłość młodzieży tylko teoretycznie,wszystkie pieniądze idą na rozdrapywanie ran z przeszłości,najczęściej klęsk na własne życzenie,tak robiło KC PZPR w PRL,rządzić powinni objąć ludzie przed sześćdziesiątką którzy jeszcze mają trochę życia przed sobą i będą dbali o przyszłość swoich dzieci,a nie o pomniki klęsk i instytuty pamięci i muzea,dzielenie społeczeństwa i sianie nienawiści wśród ludzi,na ironię o to wszystko oskarżając ludzi mądrych i uczciwych,nowe wybory do Sejmu ostatnim ratunkiem dla Polski,bo znowu tradycyjnie będzie, Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie.
  • ~Weteran
    (2018-10-24 08:03)
    To już w niedzielę nie można obchodzić świąt narodowych tylko chodzić do kościoła?
  • ~Tylko rasowy Polak
    (2018-10-24 07:53)
    Piekna rocznica,tylko z czego sie cieszyc ,patrzac na, to co sie stalo po upadku komuny !.Piszacy ma prawo, w tej sprawie zadac pytanie wiekszosci parlamentarnej, ilu z waszych przdkow o ta wolnosc waczylo,moich dwoch dziadkow bilo sie o ta wolnosc,walczyli z zaborcami,pozniej z sowietami,w koncu pogineli w czasie II woj.sw.Ojciec sybirak walczyl od Lenino do Berlina,pytanie o co ?.Zabuzanie wygnani ze swojej ziemi nawet nie mieli miejsca w niej na swoje groby.Wielu w tym moj ojciec,zazyczyl sobie pochowku w Sydney,dlaczego ?,on byl uczciwym Polakiem,wierzyl tylko w Slowo Boze zawarte w Biblii,takze mowil,ze groby zolnierzy Zabuzan beda profanowane,ma teraz swiety spokoj.Dla mnie sytuacja w Polsce jest nie do akceptacji,narod sklocony,nienawisc,glupota.Dzien ten dla mnie jest dniem kleski narodowej,obce wojsko w kraju,panoszacy sie kler.A co z ziemiami za Bugiem !.
  • ~m
    (2018-10-24 07:42)
    Kasprowy Wierch glupoty i populizmu osiagniety - Brawo!!
  • ~Obywatel
    (2018-10-24 07:39)
    Ale Prezes się wkurzył, a gdzie 10 kwietnia, też powinien być dniem wolnym od pracy.
  • ~Kobieta
    (2018-10-24 07:12)
    "Według Kruk "uczynienie 12 listopada dniem wolnym od pracy pozwoli Polakom na godniejsze uczczenie jubileuszu odzyskania niepodległości"." a to ciekawe. Cały handel, usługi, budowlanka(bo kontrakty i terminy), szpitale, kierowcy, fryzjerki będzą w pracy. Sejmowe lenie i budżetówka będą mieć za to kolejny dzień wolny.
  • ~jolka z zakopca 4x500+ + 3x300+
    (2018-10-24 07:10)
    Brawo, brawo. Suweren sobie odpocznie. Dzięki Panie Prezesie !