Michał Dworczyk na antenie Polsat News zapowiedział, że Marsz Państwowy rozpocznie się na rondzie Dmowskiego, gdzie "przelecą dwie Iskry rozstawiające w powietrzu biało-czerwoną flagę". - Potem zostanie odegrany hymn państwowy, a następnie wystąpi pan prezydent i marsz ruszy - powiedział minister.

Reklama

Trasa marszu będzie przebiegać przez Aleje Jerozolimskie, Most Poniatowskiego i dalej niemal do ronda Waszyngtona.

Na trasie przemarszu stanie podium dla kombatantów. - Część kombatantów jest w tym wieku, że już nie może iść przez całą trasę, więc część będzie maszerowała na przedzie w tej pierwszej części, część będzie natomiast stała na podwyższeniu - wyjaśnił Dworczyk.

Na początku marszu jechać będzie ok. 40 pojazdów wojskowych. - Następnie orkiestry, następnie kompania reprezentacyjna, orkiestra wojskowa, kombatanci, harcerze i potem warszawiacy oraz ci wszyscy Polacy, którzy przyjadą, żeby wspólnie świętować stulecie niepodległości - podkreślił.

W pierwszym szeregu maszerujących będą szli kombatanci. - Myślę, że to im powinniśmy oddać największy hołd, bo to dzięki nim Polska dziś jest krajem niepodległym - dodał minister Dworczyk.

Jak podkreślił, ze względów bezpieczeństwa prezydent i premier będą poruszali się razem z ochroną Służby Ochrony Państwa. - Natomiast będzie to takie miejsce, gdzie będą również kombatanci, również harcerze, a potem wszyscy uczestnicy marszu - wyjaśnił.