O to, czy odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu, Karczewski był pytany w Poranku Rozgłośni Katolickich "Siódma 9". - Tak, wszystko na to wskazuje - odpowiedział.

Reklama

Pytany o powody zwołania dodatkowych posiedzeń Izb, marszałek powiedział: "musimy podjąć decyzję i ustawy dotyczące cen energii". Zapewnił jednocześnie, że nie będzie wzrostu cen energii.

Dopytywany o termin posiedzeń, poinformował, że raczej będzie to piątek.

- Rozmawiałem już wstępnie z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim na ten temat, również przekazałem tę informację senatorom, że istnieje takie prawdopodobieństwo, wiele na to wskazuje - poinformował marszałek Karczewski.

Dopytywany o konkretne rozwiązania ws. cen energii, marszałek powiedział, że będzie to "nowelizacja ustawy skierowana przez posłów, ta ścieżka szybka".

- Senat jest gotowy, senatorowie uprzedzeni o możliwości przeprowadzenia dodatkowego szybkiego posiedzenia Senatu - poinformował.

- Pragnę wszystkich uspokoić - jesteśmy gotowi. Wiem, że rząd nad tym bardzo intensywnie pracuje, pan minister energii Krzysztof Tchórzewski przedstawił pewne propozycje, które wymagają zmian legislacyjnych, dlatego bardzo szybko w przerwie między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem uchwalimy te ustawy - powiedział Karczewski.

Marszałek nie chciał mówić o szczegółach tych rozwiązań. - Nie chcę spekulować - oświadczył.

Reklama