Müller wyjaśnił, że "nie będzie to rewolucja" w rządzie Morawieckiego, a raczej "korekty". Kilka istotnych dla funkcjonowania rządu zmian zajdzie w tym w zakresie funkcjonowania kancelarii premiera - dodał.

Reklama

Zapytany, czy resortów będzie więcej niż w dotychczasowym rządzie odpowiedział, że nie jest w stanie na to pytanie odpowiedzieć, bo nie sprawdzał tych liczb. Müller nie odpowiedział też na pytanie, kto w nowym rządzie będzie pełnił funkcje wicepremiera. Poinformował, że skład rządu w piątek przedstawi premier Mateusz Morawiecki. "Myślę, że nie będzie zaskoczenia w tym zakresie" - ocenił.

Na piątek zaplanowane jest posiedzenie Komitetu Politycznego PiS. Po jego zakończeniu zostanie ogłoszona struktura oraz skład nowego rządu Mateusza Morawieckiego.

Müller zapytany został przez dziennikarzy o możliwy termin zaprzysiężenia nowego rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Jeżeli pana prezydent takie terminy wyznaczy - a chcielibyśmy, żeby to odbyło się możliwie szybko - to zaprzysiężenie nowych ministrów mogłoby się odbyć w przyszłym tygodniu - odpowiedział rzecznik rządu.

Zgodnie z przepisami dotychczasowy premier składa dymisję rządu w czasie pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji - pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji odbędzie się we wtorek 12 listopada. Następnie prezydent desygnuje premiera, który proponuje skład Rady Ministrów. Prezydent powołuje szefa rządu wraz z pozostałymi członkami Rady Ministrów w ciągu 14 dni od dnia pierwszego posiedzenia Sejmu.

Reklama