Zarząd SLD zdecydował we wtorek o rekomendacji lidera Wiosny na kandydata w wyborach prezydenckich. W poniedziałek Rada Krajowa Lewicy Razem także udzieliła poparcia Biedroniowi jako wspólnemu kandydatowi koalicji lewicowej w wyborach prezydenckich. Rada Krajowa Wiosny zbierze się w tej sprawie 11 stycznia.

Reklama

- Robert Biedroń ma realną szansę, by przy dobrej kampanii powalczyć o wejście do drugiej tury wyborów prezydenckich - powiedział w TVN24 Zandberg.

Szef Lewicy Razem zapytany o to, jakie atuty ma Biedroń, żeby pokonać obecnego prezydenta Andrzeja Dudę, powiedział, że lider Wiosny "będzie jedynym kandydatem, który reprezentuje poglądy postępowe, na lewo od centrum". - Jeśli spojrzymy na pakiet poglądów innych kandydatek i kandydatów to mamy konserwatystki i konserwatystów, ludzi, którzy są tradycjonalistami, albo jak Szymon Hołownia - są blisko związani z Kościołem katolickim - dodał Zandberg.

Według niego Biedroń jako przyszły prezydent będzie "upominać się o świeckość państwa i prawa kobiet, czyli prawo do przerywania ciąży, równość małżeńską". - Jego historia jest wielowymiarowa. To jest historia chłopaka z małej miejscowości, który miał w życiu pod górkę i się nie poddał. Potrafi walczyć i to pokaże w kampanii prezydenckiej - powiedział Zandberg.

Reklama

- Ważne jest to, żebyśmy w najbliższych miesiącach pokazywali alternatywę wobec Prawa i Sprawiedliwości - podsumował.