Na konferencji prasowej po posiedzeniu zarządu SLD Biedroń podziękował za udzielone mu poparcie. Udowodniliśmy Polkom i Polakom, że jeżeli ma się marzenia, jeżeli jest się zdeterminowanym, żeby je realizować, to można opowiedzieć i pokazać inną narrację o Polsce. Można pokazać Polskę, która jest otwarta, tolerancyjna, która łączy, a nie dzieli - mówił. Podkreślił, że pokazywanie takiego obrazu Polski jest "wyzwaniem dla wszystkich na przyszłość".

Reklama

Biedroń zauważył, że tegoroczne wybory prezydenckie są dla Lewicy dużym wyzwaniem, ponieważ - jak zauważył - "lewica miała już swojego prezydenta, który jest dzisiaj najlepiej ocenianym prezydentem III Rzeczpospolitej".

Jak dodał, "jest zdeterminowany żeby walczyć". Mam dużo siły, przeszedłem naprawdę trudną drogę, żeby stanąć przed państwem jako kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - oświadczył.

O rekomendacji Biedronia jako wspólnego kandydata bloku lewicowego poinformował w niedzielę w Polsat News szef SLD Włodzimierz Czarzasty. To jest polityk, który pokazał, jak rozmawiać z ludźmi, dlatego na niego stawiamy - podkreślił. Czarzasty dodał, że to zarząd SLD po dyskusji będzie ostatecznie rekomendował wybraną osobę jako kandydata na prezydenta podczas konwencji wszystkich trzech partii Lewicy - SLD, Lewicy Razem i Wiosny - która odbędzie się 19 stycznia. Jak dodał, kandydatem Lewicy na prezydenta będzie ta osoba, którą konwencja zatwierdzi.

Reklama

W poniedziałek Rada Krajowa Razem udzieliła poparcia Robertowi Biedroniowi jako wspólnemu kandydatowi koalicji lewicowej w wyborach prezydenckich.

Biedroń był prezydentem Słupska w latach 2014-2018, a wcześniej posłem w latach 2011-2014 w klubie Ruch Palikota i Twój Ruch. W lutym 2019 roku na Torwarze zainaugurowała działalność partia Wiosna, na której czele stanął. Z list swojej partii dostał się do Parlamentu Europejskiego zdobywając 96 388 głosów. W wyborach parlamentarnych pełnił funkcję szefa sztabu komitetu wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, z którego list startowali politycy SLD, Wiosny i Lewicy Razem. W połowie grudnia ub.r. ciała statutowe SLD i Wiosny zdecydowały o konsolidacji obu ugrupowań. Nowa partia ma nosić nazwę Nowa Lewica, jej kongres założycielski ma odbyć się na początku roku.