Jest kilku wiceministrów i kilkunastu urzędników, którzy są objęci kwarantanną i czekają na przeprowadzenie badań. To są osoby, które potencjalnie mogły zetknąć się z panem ministrem Wosiem - powiedział szef KPRM w RMF FM.

Dodał, że jeśli chodzi o kancelarię premiera, kwarantannę przechodzi około 25 osób. Te badania i kwarantanna trwały dla części osób od kilkunastu godzin, dla części osób skończyły się wczoraj po tym, jak testy zostały zrealizowane i przyszły wyniki tych testów. Wszystkie były na szczęście negatywne - zaznaczył Dworczyk.

Reklama

Trwa ładowanie wpisu

Szef KPRM potwierdził, że testom na SARS-CoV-2 poddani zostali ci członkowie rządu, którzy mieli bezpośredni kontakt z Michałem Wosiem. Dodał, że on sam też został przebadany w ten sposób.

Reklama

W poniedziałek minister środowiska Michał Woś poinformował, że po stwierdzeniu koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie; test dał wynik pozytywny. W związku z chorobą Wosia testom na koronawirusa poddano członków rządu, którzy mieli bezpośredni kontakt z szefem resortu środowiska, we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że wyniki testów są negatywne.

Do tej pory potwierdzono w Polsce 246 przypadków zakażeń. Pięć osób zakażonych zmarło.