Müller o konwencji PO

Reklama

Müller, odnosząc się w TVP Info do sobotniej konwencji PO ocenił, że partia rządzona przez Borysa Budkę skupia się wyłącznie na atakowaniu, zakazach i wskazywaniu wrogów, z którymi będzie walczyć. Jego zdaniem, PO nie mówi, co zrobi dla ludzi

Program wyborczy partii skupia się na różnych aspektach, a jak rozumiem dla PO najważniejsze jest likwidowanie TVP Info, atak na Trybunał Konstytucyjny. Chciałbym zapytać, jak wygląda np. polityka gospodarcza, jak wygląda polityka inwestycyjna, edukacyjna? - mówił Müller.

Wskazał, że konstruktywna opozycja, dająca kontrę programową jest pożyteczna i potrzebna, ale - ocenił - obecna polska opozycja skupia się na likwidacji i zabranianiu, natomiast nie na tworzeniu.

Reklama

W sobotę na konferencji pod hasłem "Czas na zmiany" przewodniczący PO Borys Budka i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaprezentowali pomysł sformowania "Koalicji 276" – tylu posłów i posłanek trzeba, by odrzucić w Sejmie weto prezydenta. "Koalicja 276" miałaby być platformą współpracy opozycyjnych: KO, Polski 2050, Lewicy i PSL.

Budka zapowiedział m.in. powołanie na nowo TK i KRS, wprowadzenie Centralnego Rejestru Jawności, powołanie niezależnego prokuratora generalnego i specjalnego prokuratora śledczego, by rozliczać afery. Trzaskowski zapowiedział zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, a także zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem dot. likwidacji TVP Info i abonamentu RTV. Zaproponował likwidację Funduszu Kościelnego i zastąpienie go odpisem podatkowym. Przedstawiciele Lewicy wyrazili zaskoczenie użyciem logo ich ugrupowania na imprezie PO.

Szef klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk oraz rzecznik PO Jan Grabiec poinformowali w poniedziałek o uruchomieniu akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o likwidacji TVP Info i likwidacji opłaty abonamentowej. Inicjatywa ta była zapowiedziana podczas sobotniej imprezy programowej PO.