Lider PO we wpisie na Twitterze nawiązał do wypowiedzi premiera z czwartkowej konferencji, na której szef rządu i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili kolejne obostrzenia w związku z pandemią. "Kolejny raz, zamiast posypać głowę popiołem i przeprosić Polaków za chaos i bezradność rządu PiS w walce z pandemią, premier Morawiecki atakuje opozycję. Pycha kroczy przed upadkiem" - napisał Budka.

Reklama

Co powiedział premier?

W tej chwili potrzebujemy narodowej solidarności. Dość z politycznymi przepychankami. Apeluję do opozycji: jeżeli nie potraficie działać solidarnie z rządem, przynajmniej nie zaostrzajcie sytuacji - powiedział premier.

Dodał, że dzisiaj powinna obowiązywać filozofia +wszystkie ręce na pokład+. Dlatego nie można przeszkadzać dzisiaj lekarzom, nie można kpić z tego, że robimy szpitale tymczasowe, bo one dzisiaj ratują życie. Właśnie we właściwym momencie, bo już w październiku i listopadzie - tworzyliśmy wtedy i zakończyliśmy dzisiaj - ponad 25 szpitali rezerwowych, tymczasowych. To są tysiące miejsc w szpitalach, które ratują zdrowie, ratują życie naszych obywateli- mówił szef rządu.