Do tej pory ampułka z krwią polskiego papieża, pobraną w ostatnich dniach jego życia, była przechowywana przez zakonnice pracujące w tym watykańskim szpitalu, położonym na wzgórzu Janikulum. Obecnie zaś mogą ją zobaczyć wystawioną w kaplicy pacjenci i ich rodziny.

Reklama

"To dar cenny i nadzwyczajny" - podkreślił kardynał Bertone podczas ceremonii przeniesienia relikwii. "Pamięć o Janie Pawle II jest żywa i towarzyszy cierpieniom i nadziejom tylu dzieci oraz ich bliskich" - dodał w czasie uroczystości, zorganizowanej na dwa dni przed wspomnieniem liturgicznym błogosławionego Jana Pawła II.

Druga przechowywana w Rzymie relikwia z krwią Jana Pawła II znajduje się w skarbcu urzędu papieskich celebracji liturgicznych w Watykanie. Została ona wystawiona 1 maja podczas beatyfikacji na Placu świętego Piotra. Do ołtarza przyniosły ją polska zakonnica siostra Tobiana z papieskiego apartamentu oraz siostra Marie Simon-Pierre z Francji, której uzdrowienie uznano za cud za wstawiennictwem polskiego papieża.