Dziennik Gazeta Prawana logo

Państwo Islamskie zajęło Tatooine? Tak narodziła się plotka

26 marca 2015, 16:46
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Miejsce, gdzie kręcono Gwiezdne Wojny
Miejsce, gdzie kręcono Gwiezdne Wojny/Shutterstock
Fani "Gwiezdnych Wojen" mogli dowiedzieć się, że miejsca na tunezyjskiej pustyni, w których kręcono kultową sagę, są już pod kontrolą bojowników Państwa Islamskiego. Tytuły mówiły wprost: "ISIS kontroluje Tatooine". Na szczęście wszystko okazało się plotką.

Zaczęło się od tytułu w "Huffington Post", który głosił, że "ISIS zajęło Tatooine". Fani zrozumieli, że Tataouine - rejon Tunezji, w którym kręcono zdjęcia do "Mrocznego Widma" czy "Nowej Nadziei" - został opanowany przez terrorystów, a podróże tam są całkowicie zakazane. Okazało się, że zbyt gorliwy redaktor opatrzył tekst zbyt daleko idącym tytułem. Wieść rozlała się już jednak w serwisach społecznościowych i zaczęła żyć własnym życiem.

Dziś "Huffington Post" przyznaje się do błędu. W krótkim komentarzu redakcja pisze, że "poprzedni tytuł sugerował, że ISIS

Wszelkie wątpliwości rozwiewa też artykuł w CNN, w którym dziennikarze opisują, jak wygląda ten region. Owszem, zwiększono liczbę funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa i wprowadzono przepustki, ale na razie pogranicze jest w miarę bezpieczne. Mieszkańcy zapewniają też korespondentów CNN, że będą chronić turystów tak, jak swoje własne rodziny.

ZOBACZ TAKŻE: "Gwiezdne Wojny" powrócą! Zobacz polski zwiastun VII części - "Przebudzenie mocy" >>>

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj