Londyńska policja skierowała do sądu sprawę przeciwko 38-letniemu Polakowi, Tomaszowi K. Jest on oskarżony o zamordowanie Marty M., której zwłoki odnaleziono w niedzielę w walizce, w kanale w centrum Londynu. Aresztowany jeszcze dziś zostanie przewieziony z aresztu do sądu grodzkiego, który niemal z pewnością przedłuży areszt śledczy.

Reklama

Tomasz K. - jak podano zamieszkały w dzielnicy Brent - został aresztowany dzień po znalezieniu w niedzielę po południu ciała kobiety w kanale Grand Union w malowniczej dzielnicy Little Venice niedaleko dworca Paddington. Zwłoki zostały ukryte w walizce wyłowionej z wody. Policja zamknęła w niedzielę kanał dla żeglugi na kilka godzin.

W akcji brało udział kilkunastu funkcjonariuszy. Inni zbierali zeznania od setek okolicznych mieszkańców w tym wielu, którzy zamieszkują barki zacumowane u nabrzeży kanału.Mimo, że nie przeprowadzono dotąd formalnej identyfikacji zwłok, ujawniono mediom, że zamordowana to 23-letnia Marta M., również Polka ostatnio
zamieszkała w Brent w północno-zachodniej części Londynu. W związku z tą sprawą aresztowano również w poniedziałek dwóch innych mężczyzn w wieku 30 i 34 lat. Zatrzymano ich niezależnie od siebie i obaj nadal przebywają w areszcie. Policja prowadzi nadal śledztwo i apeluje o informacje o zbrodni.

ZOBACZ TAKŻE: Polka zabita w Belgii. Ciało dryfowało w kanale>>>