Po ostatnim nadzwyczajnym szczycie strefy euro Angela Merkel mówiła, że z pełnym przekonaniem będzie zabiegać w Bundestagu o zgodę na rozpoczęcie negocjacji. Merkel przekonywała, że korzyści porozumienia z Grecją przeważają nad wadami. Dodawała, że wypracowano szeroką paletę reform, które pomogą Grecji wrócić na ścieżkę rozwoju.
Zgoda Bundestagu na rozpoczęcie rozmów o trzecim pakiecie pomocowym jest pewna.
Rządząca Niemcami tak zwana wielka koalicja (CDU/CSU i SPD) ma w parlamencie ogromną przewagę. Na "tak" głosować będzie także część opozycji. Zagadką pozostaje ilu posłów chadecji zagłosuje przeciwko własnej kanclerz. Przedstawiciele konserwatywnego skrzydła CDU/CSU od dawna zapowiadają bowiem, że nie zgodzą się na dalsze finansowanie Grecji. W Niemczech rząd musi prosić parlament o zgodę na rozpoczęcie rozmów o uruchomieniu pomocy z europejskich funduszy ratunkowych.
Komentarze(6)
Pokaż:
Kiedyś utrata niepodległości. Dziś. Bankructwo państwa! Czy naprawdę jest takie straszne, że tak bardzo boją się go wielcy tego świata? Dziwne jest to, tym bardziej że to nie dotyczy ich bezpośrednio . Gdzie jest sedno sprawy a gdzie prawda się ukryła. Fakt, państwo bankrutuje, przestaje funkcjonować rząd, parlament, administracja państwowa, sądownictwo, nie ma wojska, policji etc, etc. Straszy się że państwo nie wypłacałoby poborów, emerytur, nie mogłyby funkcjonować szpitale i szkoły. I to jest następny wielki kant jakiego dopuszczają się elity rządzące. Wszak pozostają samorządy które w każdej chwili maga przejąć a de facto już posiadają władzę i pewne obowiązki na danym terytorium. Proszę sobie wyobrazić o ile by się zmniejszyły ustawowe zobowiązania obywatela jak by zakłady pracy odetchnęły kiedy by z nich spadła ciężka ręka państwa. To tak jakby komuś kto nosi 100 kilogramowy ciężar na plecach nagle 70 kilogramów zdjęto. Terytorium takie byłoby niezwykle atrakcyjne dla inwestorów. Zatem bankructwo państwa może by i zbawienne dla obywateli się stało?
Pytanie na jak długo by na to pozwolono?
Więcej na sklave.aktualnosci